Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A bolti 100% os narancslé hízlal?

A bolti 100% os narancslé hízlal?

Figyelt kérdés
Szeretném nyárra visszanyerni eredeti súlyomat (65-69kg). Most 80 körül vagyok egy ideje. Nemrég elkezdtem megint edzeni, napi 2km futás, ugyan Ennyi biciklizés, és 20perc ugrálókötél, de max 1kg megy le, ami simán vissza is ugrik, pedig kevesebbet is eszek mint előtte. Viszont a narancsléből megiszok napi 2-3 literrel. Lehet, hogy ez a baj?

2015. ápr. 18. 11:30
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim válasza:
hát még ha tényleg 100%-os az akkor is sok, rengeteg cukor van benne és a szervezetnek vízre van szüksége nem cukros üditőra
2015. ápr. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim ***** válasza:
Agyoncukrozott, tartósítószeres cuccokat nem szabad ekkora mennyiségben fogyasztani, ha a fogyás a cél. Hiába van ráírva hogy 100%-os, az ugyanúgy cukros lötty. Napi 1-2 pohárral belefér, de 2-3 liter az nagyon is sok. 2-3 liter folyadékot, lehetőleg vizet fogyassz, vigyél be sok fehérjét, és ajánlom, hogy szedj legalább 1000 mg-os L-Carnitine-t, mozgással együtt elősegítik a fogyást.
2015. ápr. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 anonim ***** válasza:

persze, rengeteg cukor van benne. olvasd csak el a dobozon, hány kcal 1 dl..

inkább facsarj egy kis narancsot vízbe/tegél bele narancskarikát, lesz egy kis íze, és nem 100 tonna cukor

2015. ápr. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 A kérdező kommentje:

43 kcal\100ml nem értek hozzá, az sok?

Mindig a cukrot nézem, az meg 9g

2015. ápr. 18. 12:13
 5/60 anonim ***** válasza:

"43 kcal\100ml nem értek hozzá, az sok? "


Igen, sok, főleg a napi 2-3 liter ismeretében! Ha csak napi 2 litert iszol meg belőle az máris 860 kcal!!! És ez csak az ital! Tehát hiába eszel kevesebbet, amit ott nyersz, italnál bőven elveszted.

2015. ápr. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 anonim ***** válasza:

9g cukor / 1 dl. Igen, ez sok.


A cukorbevitelt a nullához kellene közelíteni, a keményítő bevitelt is 30-50g alatt tartani.


A szénhidrát zöldségekből már többnyire rost, vagy csak pár gramm keményítő/cukor rengeteg rost mellett.


Fehérje és zsír bevitelt már mindenki megválasztja magának. Szerintem jobb a több zsír és nem kellene sok fehérje (ergó zsíros húsok, bőr, cupákok a jobb húsfélék nem a száraz, zsírszegény húsok)


És érdemes meghúzni egy felső kalória limitet, mondjuk fogyás alatt minek enne valaki 2000-nél több kalóriát? Értelmetlen. Inkább amit megeszünk az legyen tápláló, ne üres cukor vagy forralt gyümölcslé, hanem friss zöldség vitaminokkal, némi hús, zsír (nagyon alapvető tápanyag) legyen minél több kollagén fehérje, belsőség (tojás sárgája, belsőségek, porcok, inak, bőr, zselatin, csont alaplé). És így akkor lehet fogyni. Alacsony maradjon az inzulinszint, napi 2-4 étkezésnél nem kell többet erőltetni, ne legyen evéskényszer.


Hogy ki mennyire szeret ketózisban lenni, mennyi zsírt szeret fogyasztani, ezeket az egyéni tényezőket már mindenki megválasztja saját belátása szerint.

2015. ápr. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 anonim ***** válasza:

1 literben már 90g cukor :)


Ez az össz. ch bevitelnek is jó amúgy, ha nem cukorból menne hanem keményítőből/rezisztens keményítőből, zöldségekből, rostokból.


Ha a gyümilé mellé még eszel egy kis teljes kiőrlésű gabonát vagy rizst, akkor már van egy tömegnövelő étrended, de legalább minimális vitamin tartalommal. Na ezzel lehet zsírban hízni, közben energiahiányosnak lenni, fáradékonynak. Persze lehet hogy van aki sok gyümölccsel, gyümölcslével tök jól megvan, én az általános esetet írtam le.

2015. ápr. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 A kérdező kommentje:
Igazad lehet, mert amíg nem ittam narancslevet minden nap elég volt 4-5óra alvás, volt hogy nem is aludtam, majd ugyancsak 4 órát aludtam. Most olyan 6órákat tudok aludni, van, hogy10-12 is előfordul. Viszont nem szeretnék lemondani a narancsléről, mennyit kéne edzenem?
2015. ápr. 18. 13:02
 9/60 anonim ***** válasza:
Nen lemondani kell a narancslèről, hanem csökkenteni a napi mennyiséget. max 2 pohár naponta. Ha meg nem megy, edzhetsz akármennyit, értelme nem lesz, plusz előbb utóbb a sok cukor betesz a szervezetednek.
2015. ápr. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 anonim ***** válasza:

A tudomány nem áll azon a szinten, hogy meghatározza mennyi (és milyen) mozgással ellensúlyozható napi 1-2 liter narancslé elfogyasztásával bevitt cukormennyiség hatásának ellensúlyozása.


Minthogy a cukorfogyasztásra való érzékenység is egyénenként eltérő, valaki hajlamos hízásra, inzulin rezisztenciára, valaki kevésbé.. neked kell úgy összeállítanod az életedet, hogy az a tested számára tűrhető vagy jó legyen, vagy éppen ne legyen.


Nagyon egyszerű példa: egy heroinfüggőnek sem tudjuk megmondani mennyit sportoljon ahhoz, hogy a drogfogyasztásának a nemkívánatos hatásait ellensúlyozza. Egyszerűen le kell tenni a drogot / vagy nem kell letenni.


A cukor is drog egyébként, csak nem hagyományos értelemben.


Ha egy élelmiszertől függünk (pl. narancslé, búzaliszt, húsevés stb.) akkor már érdemes megfontolni a kapcsolatunkat vele.. tényleg azért esszük, mert kell vagy már tényleg függőség. Én a hússal szoktam így lenni, nyilván időnként kellene enni állati táplálékokat, hát én ezzel kicsit túllövök a célon, minden nap eszem, nem is minimalizálom a mennyiségét. Ez az én 'függőségem', csak ugye ez általában nem olyan gáz, legalábbis nekem, fizikailag nem.


De saját felelősségünk, hogy mit teszünk, nem muszáj visszavenned a narancsléből sem, legalább nem tejet iszol vagy alkoholt.

2015. ápr. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!