Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek helyes ez a...

Szerintetek helyes ez a táplálkozás?

Figyelt kérdés

Elhatároztam,hogy egészségesen fogok étkezni,kizárok mindent,ami cukros vagy lisztes,kenyeret már 2 éve nem eszek.E mellett számolom a kalóriákat,a napi keretem 1200-1300 között van.

Kb ezeket eszem,persze felváltva,mikor mit:

Reggeli:

-zabkása(vízben főtt,mazsolával)ez elég ritkán fordul elő

-tojás(rántotta vagy főtt)

-zöldség(retek,paradicsom,paprika)

-valamilyen hús,csak is sovány

Tízórai:

-valamilyen gyümölcs(alma,banán,narancs)

-esetleg natúr joghurt

Ebéd:

-mindig valamilyen hús zöldségekkel

-néha zöldségleves,húsgombócleves

Uzsonna:

-nem igen szoktam uzsonnázni,de van,hogy megeszek egy szelet sajtot,vagy joghurtot,esetleg szárított gyümölcsöket,magokat

Vacsora:

-sovány túró

-zöldségek hússal,vagy tojás(csak főve)

Minden nap megiszok 2 liter folyadékot,ami zöld teából és vízből áll.

40-60 percet szoktam mozogni-szobabicikli,futás, aerobik,mikor mi,videókra is szoktam tornázni.

164 cm/64 kg.

Szerintetek hosszú távon látszani fog az eredmény?

Valamit tippek tanácsok? Kéne változtatnom valamin,vagy ez így megfelelő?



2015. ápr. 22. 20:09
 1/7 anonim ***** válasza:
csak szárított gyümölcs ne legyen cukrozott. amúgytökéletes:)
2015. ápr. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha bírod az ilyen kevés kalóriát és eszel elég zsírt, akkor OK. Bár mozgás mellett elég alacsonynak tűnik a kalóriabevitel, akkor is, ha jól bírod. De lehet, hogy a Te testednek ez megfelel, ezt én nem tudhatom. A nagyobb kalóriadeficitet is bevállalják sokan, ő dolguk. De kevesebbet semmiképp ne egyél!
2015. ápr. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Sowilo ***** válasza:

Fogjuk rá hogy úgy nagyjából rendben van. Tízóraira kb. semmit nem eszel, uzsonnára se. Inkább oszd el az egészet arányosan 5 étkezésre, nem jó éhezni. Ha ennyire kevés szénhidrátot eszel, akkor egyél zsírosabban, nem csak fehérjére van szükséged.


Azokat a mozgásformákat amiket most csinálsz, soha ne végezd többet. Helyette súlyzós edzés konditeremben, edzővel, vagy saját testsúlyos erősítés otthon, mellé esetleg intervallumos kardió.

2015. máj. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha jólesik neki 1-2 falat, ő dolga, de mivel láthatóan nem igényel tízórait és uzsonnát, célszerűbb 3-szor ennie.

Sokan csak azért eszik azt a kis semmit, mert azt hallják, hogy sokszor kell enni, pedig nem. Lehet, ha valaki megéhezik s úgy működik jól, de a kevesebb alkalom (ha az a megfelelő) semmivel sem rosszabb. Sőt, ritkábban vibrál az inzulinszint, bár az sem feltétlenül szempont, nemcsak az számít, hányszor megy fel egy nap, hanem hogy mennyire.

2015. máj. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha minden igaz, amit leírtál, akkor tartósan és folyamatosan kb. 1kg-ot kellene fogynod (amíg van tartalék/felesleg).


Mondjuk valamiért van olyan érzésem, hogy amit leírsz, és megeszel, az mennyiségileg több lesz, mint 1200kcal...

2015. máj. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egy tudományos cikkben (nem kiskegyed, maradjunk annyiban) én is azt olvastam, hogy a fogyáshoz a napi 3x étkezés ideális, az inzuliningadozás miatt.. Szóval én most napi 3x eszek. Működni látszik...
2015. máj. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

És 5-ös válaszoló,soha nem haladom meg,mivel nem egyszerre eszem ezt mind,hanem felváltva:D

Mindig kevesebbet eszem,mintsem átlépjem a keretet.Eddig bevált.

2015. máj. 1. 18:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!