Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan fogyjak le?

Hogyan fogyjak le?

Figyelt kérdés
14 éves lány vagyok 174 cm és 65 kg. Szeretnék fogyni hogyan kezdjek neki? Egy hónap alatt körülbelül mennyit fogynék?

2015. ápr. 26. 21:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Kezdj el diétázni, számold a kalóriákat.(Sok zöldség,fehér hús,hal stb. Szénhidrátot egyáltalán vagy csak nagyon keveset egyél.) Mozogj rendszeresen,kocogj,biciklizz stb. Egy hónap alatt kb. 4kilót tudsz leadni.
2015. ápr. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Ez így igaz. Ha mindezekre odafigyelsz, a változás szemmel látható lesz. Csak ne add fel és ne ess túlzásba.
2015. ápr. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Valójában neked tökre nem is kéne fogyni, hanem maximum formásodni, zsír helyett izmot építeni.
2015. ápr. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

65 kiló 174 centivel, 14 évesen.


Hmm, én közel 190 centivel vagyok 73 kiló körül, bakker 24 évese férfiként.


De, fogynia kell. Nem lehet folytatni ezt a gabonaevő, zsírpárnanövesztő életmódot amit nagyon sok ember szeret csinálni, mert már gyerekek is híznak elfele. Nagyon változtatni kellene..

2015. ápr. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Kedves négyes, tojok rá, hogy hány kiló vagy.


BMI szerint a kérdező gyakorlatilag a teljesen jó, normál súlyú kategória. (Tudom, tudom, a BMI nem minden.)


Kérdező!


Továbbra is mondom, NEM kell fogynod, nem kell testsúlycsökkentést kitűznöd magad elé. Tenni viszont mindig tehetsz azért, hogy az egészséges súlyod mellett minél inkább egészséges tested legyen. Nem mindegy, hogy ez a 65 kilogramm egészséges csontozatra tapadó erős vázizomzat vagy zsír is van benne. Ha az utóbbi, akkor törekedned kell rá, hogy sok mozgással és normális étkezéssel átépítsd izommá (nem, nem a body builder izomzatra gondolok, hanem a természetes, kisportolt testre). Keress olyan sportot, amit élvezel, egyél egészségesen és kiegyensúlyozottan (sok rost, minőségi fehérje, sok folyadék) és érezd jól magad a szépen formásodó 60-65 kilós testedben!


És ha már méricskélni akarsz: ne a tömeged mérd, hanem centivel a derekad, feneked!

2015. ápr. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
4-es akkor te vagy vékony, férfi létedre legalább 80kilónak kéne lenned 190cm-hez!
2015. ápr. 26. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

Jah, vékony vagyok. De mégsem kórosan vékony.


És gondoljunk csak bele, ha valaki mértékletesen eszik és nem tart magán fölösleges zsírt, az azért karcsú. Azon túl, hogy az egészséges testtömeg tartomány, testzsír tartomány enged némi mozgásteret..


Nagyon egyszerűen le tudom ám zárni ezt a kérdést. A kérdező egy gabonaevéstől hájasodó gyerek, vagy egy gabonamentes étrenddel tartja fent a maga 'egészséges' 65 kilóját? Nincs semmi több kérdésem.

2015. ápr. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A kérdezőnek kell látnia, hogy fogynia kell-e, egyrészt egy picit az ő ízlésén is múlik, másrészt ezekkel a paraméterekkel lehet, hogy ráfér, nyilván sok feleslege nem lehet. Más kérdés, hogy 14 évesen inkább csak figyeljen oda az egészséges táplálkozásra, mozogni se árt, semmi drasztikus (ami később se célszerű, persze).


S egy férfinál sem baj, ha vékony, nem mindenki akar nagy izmokat. A párommal szoktam példálózni, fizikai munkát végez, túrázik, biciklivel jár munkába és a ház körül ténykedik, van azért némi izma, de sokat nem akar. Harmincas férfi, 176 centihez 63-65 kiló, tökéletes. Volt 56 kiló is ifjan, bizonyára akkor kevesebb izma volt. Csontos, vézna akkor se.


A normális tartomány egész széles, ez helyes is, mert sokat számít a testalkat. Csak mert valaki beleesik a normál tartományba, még nem jelenti azt, hogy ne lehetnének igen feltűnő, zavaró zsírpárnái. Az adott esetet kell megnézni, nemcsak a számokat.

2015. ápr. 27. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Mi az a 0%-os lepontozás?


Nem akartam megsérteni a kövér embereket, nem muszáj szálkásnak lenni, ember az is akinek szétzsírosodik a teste, miért kell lepontozgatni?


Shin, szerintem a párod hasonló alkat lehet mint én, csak picit alacsonyabb. De nézzünk egy átlagos alkatot (izomzatot, tetzsír mennyiséget) természeti népeknél. Szerintem ők azért továbbra sem csinálják rosszul :)

2015. ápr. 27. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A kérdezőnek csak formásodni kell, edzeni rendszeresen! Nem zsírdisznó!


Valamelyik válaszoló meg tipikus ecsetfejű lehet! Pár éve van ez a baromság hogy az a szép ha egy férfi 190 magas 60-70 kg. Nem azt mondom hogy guroljon de vannak 185 magas 85-90 kilóval is jó felépítésű férfiak akik most azért szenvednek mert az a trendi hogy majdnem hogy vékonyabbnak kell lenni mint a lányok.

2015. ápr. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!