Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyhogy nem vagyok kövér?

Hogyhogy nem vagyok kövér?

Figyelt kérdés

Alapvetően elégedett vagyok a súlyommal, de elkezdtem sportolni és kalóriát számolni, és nagyon fura dologra jöttem rá.

Össze-vissza eszek 1000-3000 kalóriáig kb minden nap (legtöbbször 3000hez van közel) és nem szoktam éhes lenni egy 1000es napon, és nem érzem magam rosszul egy 3000esen sem.


Ráadásul rengeteg nekem a 3000 kalória, 1600 az alapjárat égetésem, én meg az esetek 2/3ában ennyit eszek. (A kalóriákat nem számolom félre, helyesen csinálom)

Vajon a kor előrehaladtával mikor fog ez megváltozni? És normális? Hogyhogy nem vagyok kövér? A hormonszintem rendben van, nem régen voltam vérvételen. Nincs semmilyen betegségem, és gyógyszereket sem szedek.


20/l


2015. ápr. 27. 23:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
56%
Hűt akkor örülj neki, hogy nem vagy kövér!:) Valószínűleg gyors az anyagcseréd, szerencsés vagy! Addig örülj, amíg ez így is marad, és büntetlenül élvezheted az evést!:) Nem hinném, hogy bármi komoly bajod lenne, pláne, hogy a vérvétel is ezt mutatja.
2015. ápr. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Jav: hút=hát
2015. ápr. 27. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

De az a furcsa, hogy az anyagcserém kifejezetten lassúnak mondható abból a szempontból, hogy jó ha heti 2x látogatom meg a wc-t hosszabb időre..

Pedig iszok min 2 liter vizet egy nap, és rostdúsan táplálkozom.

2015. ápr. 27. 23:18
 4/17 anonim ***** válasza:

attól,hogy a testsúlyod optimális még lehet egészségtelen a testzsírszázalékod,lehetsz skinnyfat ami a leggyakoribb.

ezt méresd meg a teljes képért.

az anyagcsere meg nem a sza-rások számát jelöli,ez ritka nagy butaság és tudatlanság volt részedről.

a nőknél az anyagcsere átlagosan 25-26 évesen kezd el lassulni.

az,hogy csak ennyiszer székelsz lehet komolyabb egészségügyi probléma és orvoshoz kellene menni vele.

2015. ápr. 28. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Az anyagcsere gyorsasága és a wc-látogatás gyakorisága nem annyira függ össze, legjobb tudomásom szerint.


Amit írtál, az annyira nem meglepő. Jómagam ugyan híztam, de évi 1 kilót, elég durva evészet mellett, zsír- és szénhidrátdúsan... Sajna nem számoltam, de nagy mennyiségek voltak és ugye a zsír elég tartalmas valami. Ma jóval kevesebbet eszem s most se fogyok.


Ennek egy magyarázatát olvastam már: a test olykor hajlamos többet használni, ha többet kap. A fehérjével tipikusan ez a helyzet, de a kalóriával is előfordul. Van, aki hiába visz be 1000 kalóriát pluszban, a szokásos súlytartó szinthez képest, az végül csak 300 pluszként jelentkezik, mert a test egy kicsit pazarlóan bánik vele. Sok ember próbálkozott már óriási zabálással (ilyen 10 ezer kalória naponta s nem mozogta le), hízás nélkül. Vannak ilyenek. Az még érthetőbb, hogyaz ember nem hízik sok kalóriától, az előbbi pazarlóbb égetésen kívül a felszívódás rossz volta még nem sérti a termodinamika fontos törvényeit, de amikor valaki alig eszik és nem fogy, na az a misztika, mert a fényevés azért nem egy megszokott dolog.


Én sem vagyok igazán éhes egy 800-as napon (volt már 500 is, amikor előző nap sokat ettem, jóllakott voltam) és nem vagyok rosszul egy 3000 kalóriáson, igaz, ez csak az életmódváltásom óta van így. De mindig is szóródott a napjaim kalóriabevitele.

Nekem fogalmam sincs az alapjárat égetésemről, hiszen nem tudom megmérni, nemhogy arról, hogy mennyit használok el, ami azért sokkal több. A kalkulátorok szerint híznom kéne, én inkább lassan fogyok. Úgyhogy miért ne használhatnád fel a bevitt kalóriát? A mozgás energiamennyiségét főleg nem lehet kiszámolni, az ételt még meg lehet becsülni valamelyest.

Ha pedig jelentős változások történtek sport terén, akár az is lehet, hogy most kicsit többet eszel, mint ami a súlytartáshoz kell, de majd beáll és sosem tudod meg, hogy híztál volna, ha így folytatod :D Bár nem ennek az esetnek adom a nagyobb esélyt.


Nem tudom, mi lesz a korral, nálam úgy tűnik, semmi, de én még csak 38 vagyok. Sokak tapasztalata alapján lassulni szokott az anyagcsere.

2015. ápr. 28. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
72%

"Hogyhogy nem vagyok kövér?"


Majd leszel, draga, hamarabb mint gondolnad. 20 evesen nem kunszt vekonynak lenni.

2015. ápr. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

1. Egészséges ember homeosztázisban van

2. nem tudod kiszámolni a kalória felhasználásodat. TALÁN mérni lehetne, de én abban sem bíznék túlzottan, a mérés is csak a mérés pillanatára - napjára nyújt adatot

2015. ápr. 28. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Lehet hogy nem vagy kövér de ettől még nem túl egészséges hogy össze-vissza eszel, figyelhetnél magadra jobban.


Fiatal vagy még és szerencsés alkat. Ne aggódj, 30 évesen már nem fogsz büntetlenül megenni ennyit :D

2015. ápr. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
43%

Mert nem eszel sokat. Ha egyik nap 1000, másik nap 3000, akkor az átlag napi 2000 kalória. Ami teljesen rendben van.

Ha az 1600 az alap égetésed, akkor annál nyilván többet kell enned, mert az akkor annyi, ha semmi sem csinálsz.

Szóval ez így teljesen rendben van.

Az is normális, hogy 1000-nél sem vagy éhes és 3000-nél sem vagy rosszul. Nyilván minden étel máshogy laktat, máshogy telít. Nem a kalóriák határozzák meg, hogy mennyire laktál éppen jól tőle.

2015. ápr. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Ja, és ha semmi gondod a súlyoddal, akkor ne számold a kalóriákat. Felesleges. Nehogy mániákus legyél.

Csak egyél normálisan és folytasd a sportot.

2015. ápr. 28. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!