Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha eszek egy kis csokit, es...

Ha eszek egy kis csokit, es epp nincs szükségem a szenhidratra, elraktarozza a szervezetem, ha van, felhasználom?

Figyelt kérdés

Ha ez ilyen egyszerű, ha megeszek egy csokit, aztan futok 3 km-t mar fel is használtam? (Mondjuk 10g ch-t) ez soknak szamit vagy jelentektelen?

Akkor akik többet sportolnak ,miert tömik magukat hízás nelkul cukros peksutivel? Mert nemhiszem hogy arra ÉPPEN szükségük van, esetleg majd edzesedn, de addig csak suliban ülnek, es mégsem kövérek. Nem ertem ezt a felszivodast!



2015. máj. 6. 08:11
 1/6 anonim ***** válasza:
43%

'épp nincs szükségem szénhidrátra' - mikor van?

Nem esszenciális tápanyag. Viszont ettől függetlenül van amikor érzi az ember, hogy jól jön, erőt ad.


Nem egyszerű a kérdésed. Sportolók között vannak akik sz.arul esznek és el is zsírosodnak, és vannak akik nem híznak el.


De ha 10g szénhidrátot kérdezel, az egyszerűen nem sok, így persze hogy némi mozgással, enyhén aktív életmód mellett egy kis csoki nem okoz senkinél sem elhízást, betegséget.


Nagyobb mennyiségű péksütemények, glutén.. hát nézd meg az embereket. De mint írtam, maguk a sportolók sem mind szálkásak, pedig ott van edzés, ugye? Csak ha nem jó a metabolizmus a megbetegítő kaják miatt, akkor nem használódik fel olyan ütemben a zsír.

2015. máj. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"elraktarozza a szervezetem"

Igen. Zsír formájában.


"ha van, felhasználom?"

Igen... de nem könnyen. Mindent megtesz a szervezet, hogy ne kelljen a zsírokból felhasználnia.

2015. máj. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen! :) ugy értettem,hogy ha elfér a glikogén raktaraimba egy kis szenhidrat,akkor van ra azukseg, de igazad is van. Mondjuk amikor kevés ch-t ettem olyan voltam mint egy zombi, teljesen legyengültem. Akkor ha megeszek mondjuk egy turorudit,nem oszt,nem szoroz? Mennyi aza napi cukor mennyiség vagy fehér Liszt ami mar tenyleg sok? Tudom hogy ez nem átlagba megy hanem genetika, de pl napi egy peksuti mar sok igaz ?
2015. máj. 6. 09:33
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Emberfüggő és mi az, hogy sok? Nekem cukorból és lisztből minden mennyiség sok, nem eszem egyáltalán. Szénhidrátot természetesen igen, olykor gyorsat is, de nem sokat.


Az tuti, hogy a szénhidrát nem alakul hipphopp zsírrá, ha épp nem mozogsz... Rengeteg szénhidráttal is remekül lehet súlyt tartani, ha az ember kalóramérlege rendben van.

Engem inkább az egészségügyi vonatkozások szoktak érdekelni, szeretnék hosszú, egészséges életet, nem is túl gyengén :)

2015. máj. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igazad van!:)
2015. máj. 6. 10:30
 6/6 anonim ***** válasza:
Neked is! :D
2015. máj. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!