Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nem tudok lefogyni?

Miért nem tudok lefogyni?

Figyelt kérdés

Kb január óta elkezdtem az életmódváltást. Próbálok odafigyelni mit eszek, mikor. Az elején nagyon elhivatott módon nem ettem 6 után, keveset ettem, stb. Aztán kezdett egy kicsit alábbhagyni a lelkesedés, és csaltam párszor. Persze ez nem azt jelenti, hogy egész nap zabáltam a pizzát, csak azt, hogy lecsúszott 1 gyros hajnali 3kor buliba, stb. Fehér kenyeret és cukrot már évek óta nem eszek, csak barnát, magosat, rostosat, szénhidrátcsökkentettet, stb, cukor helyett xilitet vagy eritritolt használok, de ezekből is nagyon keveset, és csak ritkán.

Általában 1,5-2 liter vizet iszom, üdítő helyett hétvégén zero kólát szoktam inni, de ezt se sokat.

Pár hete számolgatom is a kalóriákat, kb 1000-1200 kalóriát szoktam fogyasztani. (hétvégente többet, olyankor kb 1500at is)

A fogamzásgátlóra is gondoltam, hogy attól nem indul be a fogyás, de hormonmenteset szedek, és nem azóta híztam meg hogy elkezdtem szedni, már kiskorom óta kövér vagyok, és a családomban mindenki az.

Sportolni szoktam, ahogy az időm engedi (egyetem) heti 2-3szor, zumba, aerobik, bicikli, kocogás, gyors tempós séta, rubint réka és béres alexandra dvd-k, elliptikus tréner..


Szerintetek mit csinálok rosszul?


L/20/165 cm/97 kg



2015. máj. 6. 16:13
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
Ja, nemrég elkezdtem C vitamint, és BioCo Start-ot szedni.
2015. máj. 6. 16:14
 2/26 anonim ***** válasza:
Biztos hogy jól számolod a kalóriát, nem hagysz ki belőle semmit? Jó a mérleg, amivel az ételeket méred? Kávézni szoktál? Eddig mennyit fogytál?
2015. máj. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
igen, jó a mérleg. új, alig használt. eddig nem fogytam egy grammot se.. centire lehet ment le valamennyi, de nem sok. 1 hete mértem meg magam, sajnos régebben ez nem jutott eszembe, úgyhogy nem tudok mihez viszonyítani
2015. máj. 6. 16:29
 4/26 A kérdező kommentje:
nem hagyok ki semmit, ha nincs olyan kaja az oldalon akkor beírogatom szépen a hátuljáról.. és kávézni nem szoktam. heti kb 1 energiaitalt iszok meg, de zerot.
2015. máj. 6. 16:29
 5/26 anonim ***** válasza:
0%

A hajnali gyrosban glutén van, a barna kenyérben is + ebben egy csomó szénhidrát, hiába cseréled a cukrot xilitre.


Ha a családodban többen is ducik, akkor család szinten érzékenyebbek vagytok a gluténra, szerintem csak ennyiről van szó.


Ezért kevés a kalóriaszámlálás meg a barna színű fehér búzaliszt :)

2015. máj. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
a barnakenyeret és a xilitet cssak példának hoztam fel, hogy minden helyett próbálok egy kevésbé káros formát választani.
2015. máj. 6. 16:39
 7/26 A kérdező kommentje:
akkor az az 1-2 csalás lehet az oka, hogy hónapok óta nem fogyok..?
2015. máj. 6. 16:40
 8/26 anonim ***** válasza:

Egészséges vagy?

Egyébként van egy olyan baktérium, ami a belekben él, és hízást okoz.

2015. máj. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

Csak ha valaki érzékeny rá, akkor a barna kenyér is bezavar a szervezetében, hormonális szinten.


Na nem mintha élettanilag bármilyen különbség lenne a barna és a fehér kenyér között. Csak sok a rasszista meg jó marketing stratégia ugyan azt a lisztet olcsóbb és drágább árfekvésen is eladni.

2015. máj. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
hát. egészséges vagyok :D szerintem. komolyabb átvizsgálásom nem volt még, se vérvétel se semmi, mert szinte sose vagyok beteg, max náthás.
2015. máj. 6. 17:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!