Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért fogyok ilyen keveset?

Miért fogyok ilyen keveset?

Figyelt kérdés

50 napja kezdtem el az életmódváltást, 99 ről indultam, fogytam azóta 3,20 kilót, de ez baromi kevés :((

Lifetiltes oldalon a csaj kevesebb nap alatt 16 kilót adott le!! hogy lehetséges? :(

egyébként kb 1500 kcalt eszek egy nap

ch kb 100 g körül, max 130. fehérje átlag 120


22/L



2015. máj. 10. 09:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az első ketogén hónapomban fogytam 0 kilót. Egyesek az első héten ötöt... És? :D Ne másokhoz mérd magad, semmi értelme, ez nem futóverseny.


Bár viszonylag nagy a súlyod, megértelek, hogy gyorsabb tempóra számítasz (bár anno én se tettem és igazam volt. 25 kiló felesleggel is elég nehéz volt elindulni akármilyen csigatempóban).


Lehet, hogy lassú az anyagcseréd, nem megfelelő ételeket eszel, nem tudom, mozogsz-e, az valamit segít s amúgyis kell az egészséghez valamicske... Rendesen számolod a kalóriát vagy ételeknél tippeled? Pl. kész ételeket használni a kalóriabázison teljesen kósza tipp, ha már számolunk, le kéne mérni mindent, persze ez néha nem lehetséges.

De ez nem annyira rossz tempó, csak a kalóriabevitel és a súly mellett gyengébb, mint sok más esetében. De van, aki kövéren ennyivel nem is fogy, bár azt már nem értem.

2015. máj. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! :)

Igazából mindennap vezetem hogy mit eszem, kalóriabázis.hu-n. és tisztességesen le is mérem mérlegen, az adatokat is mindig magamnak viszem fel, azért írtam a körülbelül-t mert olyan 1200-1300-1400-1500 -at eszem, változó, mikor hogy jön ki. Sajnos még nem sportolok semmit, de jövőhéten elkezdek valami mozgásformát.

Én is gondoltam a lassú anyagcserére, de napi 2x van székletem.. nem tudom hogy ez lassúnak számít -e

Nem tudok már mire gondolni :( Ugyan van pajzsmirigy betegségem, elvileg pco meg IR is, de nem hinném hogy ennyire bele szólhatnak. Szerintem az étkezésemmel sincs baj, magam sütöm a kenyeret (maglisztekből) sovány húsokat fogyasztok, túrot, tojást, a finomított dolgokat teljesen kizártam az életemből, még teljeskiőrlésű dolgokat sem eszem, csakis kizárólag maglisztek, azokból is a zsírtalanított változat. Tészták helyett is útifűmaghéjból készített utánzatot készítek, tejet sem iszom, kókusztejet csinálok itthon, illetve kókuszzsírral főzöm.

2015. máj. 10. 13:01
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az anyagcsere sebessége nem a széklet gyakoriságát jelenti.


A pajzsmirigy nagyon komolyan be tud kavarni a fogyásba!


A saját kókusztej (dió és mandula ízesíti, sokszor pedig mák is jócskán akad benne. finom :)) és magkenyér megvan, bár ez utóbbi 3 év után már eléggé minimalizálódott... A túró lehet, hogy bekavar Nálad, a többiben nem látok problémát laikusként.

Szerintem szükséged lenne egy hozzáértő véleményére, a betegségeid miatt.

2015. máj. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én sem értem, én is így vagyok vele.

Január 1.óta diétázom kisebb nagyobb szünetekkel.

65,5 kg-al kezdtem január 1,-én 158 cm-hez képest, és az első hónapban lementem 61,9 kg-ig aztán abbahagytam 65-re visszahíztam.

Azután még volt pár próbálkozás de 1 kiló mínusz és 2 jött vissza.

Aztán már nem mozdult lefele a mérleg aztán megint nem figyeltem mit és mennyit eszem és azon kaptam magam hogy 1 hónapja voltam 67 kg.

Na itt nagyon bemérgesedtem.

Nem nagy számokról van szó de elég ahhoz hogy a ruháim feszüljenek rajtam és a hurkáim virítsanak a ruhán keresztül is.

Ismételt elhatározás történt de már nem olyan megvonásokkal , nem olyan drasztikus alacsony kalóriatartalommal.

Nem 1200 kalóriával hanem 1500-1600 kalóriával néha többel is.

Így lementem 67-ről 64,1-re úgy hogy nem is éheztem csak türelmes voltam, mindenből ettem, de sosem ettem magam durranásig.

Minden nap vezetem a kalóriabázist.

Viszont azt veszem észre hogy a mérleg mindig visszakanyarodik a 65 fele.

Most meg van a havim, és tegnaphoz képest 1 kilóval vagyok több.

Most 65,4 kg vagyok.

A kalóriabázis szerint már 3 kiló mínuszom van.

Ami a valóságban is kb ennyi lenne ha nem tartaná vissza a vizet a szervezetem.

Nagyon lassú ez a fogyás , én meg nagyon hízékony vagyok.

Én képes vagyok 3 nap alatt is hízni 1 kg-ot.

Na jó de nem nehéz csokiból cukorkából édességből megenni sokat, amúgy is magas a kalóriatartalma kenyér stb..

Nekem még az 1600 kalóriától is kevesebbet kéne ennem hogy fogyjak rendesen de félek a jojo hatástól én 65 kiló körül vagyok.

Szerintem neked kevés az 1500 kalória 96 kg-hoz.

Nekem pl azóta nincsenek falás rohamaim mióta többet eszem.

Érzem hogy a szervezetem nem kapcsolt tartalékos üzemmódba.

Ha fogyok azt nem koplalással teszem.

És nem lesz jójó efektus.

Legalábbis amíg ennyi a kalória fogyasztásom.

Amúgy eredetileg a kalóriabázis nekem. 73 gramm fehérjét

182 g szénhidrátot és 49 g zsírt ír elő a heti fél kg fogyáshoz napi 1448 kalória fogyasztással.

Ettől kicsivel többet szoktam enni.

2015. máj. 11. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!