Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az igaz, hogy nyáron könnyebb...

Az igaz, hogy nyáron könnyebb fogyni, mert az embernek nincsen kedve enni, és egész nap izzad mint a ló?

Figyelt kérdés

2015. máj. 13. 22:28
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül, embere válogatja.

Nincs egész nyáron kánikula és sokan klímás szobában, autóban ülnek. Több buli, ivászat, fagyizás, vidámpark, strand... A fűtést nem mondom, mert télen is kevesen vannak kint egy csomót, nekem télen akkora a kalóriaigényem, mint nyáron.

Inkább azért jobb nekem a tél, mert akkor tudok sétálni (ha nem túl nagy a hó), nyáron pedig a szobában kuksolok, mert kint nem bírok lenni, a mozgás túlmelegít.

Ezért kell most túrázni és lefogyni :D


De nyáron és télen is le lehet, ha igazán akarja az ember s ez a fő.


Nyáron ugyanúgy kell üzemanyag a testnek, az enyém ugyanúgy morc, ha nem kap. Nem számít az étvágy, ha éhes az ember, enni kell.

2015. máj. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Igen, mert eleve nyáron többet mozgunk, kevesebbet ülünk a lakásban, mert a jó az idő. Több zöldséget, gyümölcsöt lehet kapni olcsón, mint télen, és 35 fokos melegben kevésbé kívánjuk a zsíros kajákat.
2015. máj. 13. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A sokféle zöldség tényleg jó :) Főleg a nyersen ehetők (a sült padlizsán már elég zsíros cucc :D bár ez még nem baj s akinek ez alkalmatlan étel, az eheti máshogyan).

A gyümölcsök többnyire túl cukrosak és éhessé tesznek, viszont remek nasik. Bár ez utóbbi sok zöldségre is igaz lehet.


Az életmód sokat számít. Egy nyersvegánnak tipikusan nagyságrendekkel könnyebb nyáron (a fogyást nem tudom, de maga a táplálkozás sokkal könnyebb). Egy zöldség- és gyümölcsimádó ketogénező esetében (akinek a kertje tele van jól termő gyümölcsfákkal) más a helyzet.

2015. máj. 14. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nálam így van. Nem az, hogy könnyebb fogyni, hanem ha akarom, ha nem: nyáron fogyok, télen hízok. A magyarázat nem maga a nyár, hanem az azzal kapcsolatos életforma:


tél - busz / nyár - bicikli

tél - számítógép / nyár - kerti munka

tél - 20 perc séta a mínuszban / nyár - egész napos kirándulás, és mindenféle fárasztó, izzasztó tevékenység. Nyáron hosszabak a napok, télen 4 után már csak otthon lehet ülni. És tény, hogy a jó hidegtől jobban megéhezik az ember, a hőségben nem az evésen jár az esze.

Persze, ha valakinek nem különbözik a nyári életformája, annak nem lesz változás.


Nálam mindig törvényszerű volt pár kiló különbség:

Múlt nyáron 74 voltam, most 78 vagyok, de régebben is sokáig a nyári súlyom 66-67 a téli 70 körül szokott lenni.

2015. máj. 14. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Van benne valami hogy nyáron az ember jobban fogy mert többet van a levegőn , kertbe, többet mozog az ember tovább húzódnak az étkezések közötti idő, mert ha az ember belemerül a kerti munkába akkor nehezen hagyja abba.

Sokkal tovább lehet elmenni sétálni, nem kell sietni haza mert lefagy a kezed lábad.

Én csak itthon eszem sokat, útközben vagy míg távol vagyok nem szoktam enni.

Szóval sokszor unalomból megszokásból is.

De ha az embernek nincsen ideje enni akkor fogy.

Én 76 kg voltam a legtöbb idáig 27 éves létemre , az is csak azért mert terhesen voltam annyi.

Amúgy azelőtt mindig 60-65 kg körül voltam, de elég alacsony vagyok 158 cm és most is azon vagyok hogy csökkentsem a súlyom , jó lenne lefogyni 50 kilóra.

Eddig mindig gyorsan és látványosan szerettem volna fogyni most megpróbálok lassan fogyni minimális változással hogy észre se vegyem hogy hoppá már le is fogytam volna...

2015. máj. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem könnyebb fogyni nyáron, télen eleve az ember azzal próbál védekezni a hideg ellen, hogy zsírpárnákat épít, így nehezebb megszabadulni tőlük. Nyáron azt érzi a szervezet, hogy nem kell védekezni a hideg ellen, ezért könnyebben le lehet dobni a felesleget is.


Ami miatt még könnyebb nyáron fogyni: a megannyi finom gyümölcs, zöldség, amit kb. fillérekért lehet beszerezni a piacon, vagy kimész a kertbe és ott van :D

Az embernak nagyobb kedve van elmenni sétálgatni, biciklizni, úszni, és hamarabb megkíván egy könnyű salátát mint a pörköltet nokedlivel.

Amikor meleg van, akkor többet is iszunk, míg télen hajlamosabbak vagyunk keveset inni.

2015. máj. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem igaz.
2015. máj. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen. Én két éve nyáron fogytam, igaz, csak ilyen 8 kilót, de sokkal könnyebb. De nekem csak a szabadidő miatt, mivel suli miatt tanév közben nincs nagyon időm, és nyáron ott van az egész nap, nem kell péksütit ennem tízórai a suliba... Szóval, könnyebb. Másrészt, pedig alig eszek nyáron, mivel nincs kedvem. De sok ismerősöm például nyáron nem tudott fogyni, télen pedig egy csomót. :)
2015. máj. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha az ember semmit nem csinál, pl csak ül egy helyben, akkor télen igazából könnyebb fogyni, mert a hidegben a testnek energiára van szüksége, hogy melegen tartsa az embert.
2015. dec. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Lacko17 válasza:

menjetek már a pic*sába ezzel atöbbet van a kertben dumával! és akinek nincs kertje.

rátok kéne gyújtani azt a qurva kertet .!.

2019. okt. 31. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!