Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez már függőség?

Ez már függőség?

Figyelt kérdés

Imádom a jegeskávét, nincs olyan nap, hogy ne innék minimum egy 300ml-es üveggel belőle... A legtöbb egy nap alatt 1l volt eddig. Sajnos most elkezdtem egy életmódváltást(sok gyümölcs, zöldség, néha sovány hús, meg heti néhány alkalom biciklizés), viszont erről a kávéimádatomról valahogy le akarok szokni, de nem érzem magam elég erősnek hozzá. Valaki átélt már hasonlót?

16L

170cm/64kg



2015. máj. 28. 22:40
 1/4 anonim válasza:
Ez mar nagyon függőség, próbáld csökkenteni az adagokat, tehát ne egyszerre nem iszok egyet se, mert valószínű azt nem fogod kibírni. Mindig kicsivel kevesebbet, aztan egyszer csak hagyd ki. Sok sikert!
2015. máj. 28. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
te kis hízókolbász, ennyit nem szabad meginni :) inkább igyál helyette valami vizet vagy narancslét
2015. máj. 28. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha függő is vagy, az kávé esetében 1-2 nap alatt kiürül a szervezetedből, ezt követően nem fogod hiányolni. Ennyit pedig igazán kibír az ember...vagy nem?
2015. máj. 29. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#2: Narancslét, szupergyors felszívódású cukrot? Ez nagy ötlet...


Kérdező, nem vagyok pszichológus, nem tudom, ez Nálad függőség vagy csak megszokás és nem igazán akarsz rajta változtatni. Én is özön kávét iszom, napi 6 teljesen normális, s bár kicsit jobbnak tartanám, ha leszoknék róla, annyira nehéz az evésem többi dolgára koncentrálni (nem mintha sikerülne, nehéz a kalóriákkal), hogy az ilyen abszolút nem zavaró dolgokkal már igazán nem tudok törődni. Nem tudok róla, hogy a kávé ártalmas lenne, főleg, hogy rám nem is hat, inkább csak az ízéért és nassolásként iszom. Viszont az enyémben nincs cukor, max. zsír és fehérje, ami jó :)


Ha nem vagy elég erős, de ki akarod hagyni, akkor valamivel pótolnod kellene a szokást. Nálam ugye nincs fizikai függés, inkább a szokás kavar be, az is elég erős tud lenni, azt kell mondjam. Nálam nyilván másik itallal kell helyettesíteni (szeretem a teát is, csak az üresebb, mint a kávé...) vagy másik kávétartalmú dologgal (mostanában kávépudingot eszem, bár az ugyanaz, mint a kávé, csak édesítenem is kell, ez inkább visszalépés lenne, ha a kávét akarnám elhagyni s nem más célom lenne vele).

Vagy csak keményen elhatározod magad és kész. Ez nálam millió dolognál működött, a kávénál azért nem, mert ahogy írtam, semmi rosszat nem vagyok képes látni benne s kávé nélkül valószínűleg többet ennék... Jobb így.

2015. máj. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!