Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egyáltalán nem akar elindulni...

Egyáltalán nem akar elindulni a fogyás, mit csinálhatok rosszul?

Figyelt kérdés

19L vagyok 167 cm /82 kg.

2 hónapja úgy döntöttem, hogy elég, változtatni akarok.

Letettem a fehér lisztről, ami cukrot el lehet hagyni azt teljes egészében elhagytam. Rengeteg zöldséget, gyümölcsöt eszek, ezek mellett halat, csirke húst, tojást és sajtot eszem. Köretként salátát vagy párolt rizst. Kenyér helyett abonettet, maximum teljes kiőrlésű lisztből készült pékterméket de ezt is ritkán. Próbálok minél több folyadékot bevinni, víz, citromos víz, ritkán tea vagy általam készített zöldség+gyümölcs turmix.

Heti több alkalommal járok futni, illetve edzem itthon. Konditerembe nem szeretnék menni és nem is nagyon volna rá pénzem.

Próbálok mindent megtenni és lehetőleg nem elcsábulni. 83,6 voltam mikor megálljt parancsoltam magamnak. Két hónapja azt az egy kilót tudom felmutatni és itt meg is álltam. Pontosan tudom, hogy annak semmi értelme ha naponta mérlegre állok így elterveztem hogy három-négy naponta reggel ébredés után megmérem magam kíváncsiságból. ezzel azt értem el hogy rájöttem kb 81.8-83.6 között ugrálok kb 3 hete.


Mit kéne másképp csinálnom? Mit ronthatok el? türelmes vagyok és szeretnék kitartó lenni, de valami nem stimmel és ez eléggé kedvromboló.


2015. jún. 10. 18:47
 1/8 anonim ***** válasza:
A rengeteg gyümölcsnek,amit írsz az elején,nagyon sok a cukortartalma.A többi elvileg jó,de a mennyiségről nem írtál.A jól összeválogatott ételekből is be lehet vinni plusz kalóriát.A deficit a lényeg.A kaloriabazis.hu oldalon ellenőrizd le egy napodat.Ott lehet kiderül,mi a hiba.Mert én jónak látom.De ha mozogsz,akkor lehet,hogy izmosodsz is mellette,ami nehezebb a zsírtól.Ja,és a mérleg csak egy dolog,a lényeg a centiméter.Mérd le magad,majd hetemte mindig ugyanazon a napon figyeld mennyivel csökken.A centik látszanak,nem a kilók.Ne add fel! :) Kitartás!
2015. jún. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én is csak a rengeteg gyümölcsre tudok gondolni, a többi rendben van. Banánból, almából, édes gyümölcsökből sem lehet mértéktelenül enni, sajnos sok bennük a szénhidrát, napi 1-2 db elég. A kaloriabazis tényleg nagyon jó, csak kell hozzá egy pontos mérleg és nem szabad csalni. :) Próbálj kitartó lenni, sok sikert! (Én 20 éve próbálok lefogyni 5 kg-ot, de az sem akar sikerülni, ha ez vigasztal :))
2015. jún. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Bevallom inkább zöldséges vagyok. Paprika, paradicsom, uborka, cukkini, répa, retek, hagyma, foghagyma, brokkoli, salátanövények amiket valamilyen formában leginkább használok és eszek. Ritkán burgonya.

Gyümölcsökből alma és banán volt. De ez csak heti pár alkalommal 1-1. Most hogy van eper, annak nem nagyon lehet ellenállni, de ahogy olvastam annak alacsonyabb a cukortartalma de érezni is hisz savanykásabb. Illetve most érik a cseresznye. azt szoktam csipegetni, de szerintem ezek tényleg nem olyan ördöngős mennyiségek.


Az ajánlott oldalt ki fogom próbálni! Köszönöm szépen a biztatást! Igyekszem. :)

2015. jún. 10. 20:02
 4/8 anonim ***** válasza:
Amit leírtál, jónak tűnik (számomra a gyümölcs is). Én arra tippelek, hogy a jól összeválogatott étrend és a mozgás ellenére sincs meg valamiért a kalóriadeficited...
2015. jún. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Lehet az a gond, hogy amúgy sem ettem sokat, meg nagy adagokat és hiába váltottam egészséges alapanyagokra meg ételekre a bevitel azonos szint környékén maradt? ez ellen mit lehet tenni? Ha kevesebbet eszek ennél is, akkor éheztetés szintjén leszek, annak meg semmi értelme. Több sport esetleg?
2015. jún. 10. 20:53
 6/8 anonim ***** válasza:
A kalóriát számolod? Elég macerás, mert pontosan le kell mérni mindent főzés előtt konyhai mérleggel, de az a kulcs. Csak úgy lehet fogyni, ha deficitben maradsz, és ellenőrizni is tudod. Én eredményesen csak kalóriaszámolással fogytam le.
2015. jún. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Azok alapján, amiket leírsz, fogynod kellene. Ha a következő egy hónapban számolod a kalóriákat is, és az is stimmelni fog, és így sem fog megmozdulni a mérleg, akkor orvoshoz kell elmenni mert lehet, hogy valamilyen hormonális problém vagy orvosi háttér miatt nem tudsz fogyni, esetleg pajzsmirigy.

Én pl. 18-19 évesen még olyan gyorsan dobtam le magamról a klókat, hogy csak na. Idősebben (most 30 vagyok) már lasabban megy a dolog, de így is könnyedén lemegy heti 0,6-0, 7 kg. Szóval mivel te 19 vagy, felettébb gyanús nekem, hogy valami orvosi probléma áll a háttérben ( ha a kalóriadeficit is megvan elvileg).

2015. jún. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

www.kaloriabazis.hu

Itt számold a kalóriákat!

Kiszámolja neked, hogy mennyit kell bevinned :)

2015. jún. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!