Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyire egészséges vajon...

Mennyire egészséges vajon nyers borsót nassolni?

Figyelt kérdés

Ugye a hüvelyeseket általában nem nyersen esszük, de nagyon szeretem a borsót így, és úgy gondoltam, hogy (nem túlzott mértékben) ezt nasiznám :)

Ez vajon egészséges lenne így?



2015. jún. 14. 15:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem totál az, rengetegen esszük nyersen a borsót s nem tudok problémáról. Van, aki a zsenge zöldbabot is nyersen eszi, én nem.

A szárazbab, ami eleve rossz ízű és ha nem extra zsenhe, akkor kemény is nyersen, egyszerűen mérgező hosszas erőteljes hőkezelés nélkül, talán azért is tiltja a paleo, ami akkor már minden hüvelyest tilt. Egyes önfejű paleo-szimpatizánsokat ez nem érdekel, s lelkesen eszik a borsót, s inkább a zabot, krumplit, rizst nem, pedig ez utóbbiakat számos paleo variáns okénak tartja (a paleo kicsit sem egységes). Kinek hogyan logikus és esik jól...

Én óriási zöldborsórajongó vagyok, remek kis cucc, egy rádióműsorban "szeretnivaló pici zöld gyöngyszem"-nek nevezték, költőien és találóan... Remekül feldobja a zöldségsételeimet, csodás ízzel belefő a levesbe (elég a végén beletenni, hisz nem sokat kell főnie, ja és nem is kell belőle sok), a kedvenc nyersvegán ételemnek is az alapja... Csak mert alapvetően paleózok és ketogénezek, nem értem, miért ne enném. Ha ez sem egészséges, akkor már semmi.

No, ezek az én egész kicsit elfogult gondolataim a zöldborsóról.

2015. jún. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
egészséges, de nem a legjobb választás, mivel a borsónak elég nagy a ch tartalma.
2015. jún. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

#2: Nem, annyira nem szénhidrátdús, de az miért baj? Még csak nem is a szénhidrátszegény diéta altémakörben vagyunk, de ott sem hiszem, hogy gond, az olyanok is képesek zabot enni reggelire gyümölccsel, szerintem az a sok ch, de ha nekik belefér, az ő dolguk. Sok szénhidrátszegény diéta elég sok szénhidrátot tartalmaz, csak az átlagnál kevesebbet.

Nem hiszem, hogy a kérdező egy kiló borsót nassolna, de ha azt tenné, arra is csak azt tudom mondani, hogy egészségére, az még 100g alatt van, s még az egészségtudatos emberek zöme is fölötte van, azt hiszem... Egy-egy szénhidrátosabb nap pedig szinte senkinek sem árt.

Egy normális, nem extrém szénhidrátdús zöldséget kerülni vagy minimalizálni a szénhidráttartalma miatt, ha az ember még csak nem ketogénezik, ezt mindig elég bizarr dolognak tartottam. Bár nekem ketogénben is bizarr, csak éppen muszáj. De nem gond, borsóból nem kell rengeteg... Csak néha.

2015. jún. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!