Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha nagyon hízlaló kajákat...

Ha nagyon hízlaló kajákat ettem ma, egy esti kemény edzéssel kompenzálhatom?

Figyelt kérdés

2015. jún. 17. 22:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem, mert időbeli eltérés van a feldolgozás tekintetében
2015. jún. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Attól függ, mennyit ettél s nehéz értelmezni azt, hogy hizlaló.

De maximum a kalóriákat kompenzálhatod, a testre gyakorolt különféle egyéb hatást nem. Ahogy nem mindegy, cukorból vagy fehérjéből, zöldségből, zsírból viszed be ugyanazt a kalóriamennyiséget...

2015. jún. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Azt tudom hogy nem azt dolgoznám le amit ma megettem. De mivel több kcal-t vittem be mint amire szükségem lenne, egy hosszabb edzéssel kiegyenlíthetem a dolgot vagy mi. Legalábbis így gondoltam:D Mennyiségre nem is ettem olyan sokat csak nagyon hízlaló kajákat. Ezalatt sütit értek (fehér lisztel,cukorral készült) és sós péksütiket. Ja meg krumplit. Nem szokásom ezt gyakran csinálni, ezért is van bűntudatom. Főleg hogy fogyni szeretnék kb 4-5 kilót.
2015. jún. 17. 23:09
 4/8 anonim ***** válasza:
38%

Nem tehetsz semmit.


Viszont van egy barátod, akit így hívnak, hogy kitozán. Pl. Scitec HCA-Kitozán.

2015. jún. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Még egy:


Összeadod hogy összesen mennyi kalóriát (vagy épp a makrókat adod össze) kellene enned a héten, és kivonod belőle azt, amivel túllépted. Már ha tudod... gondolom nem méregetted a süteményt.


Én pl. úgy csinálnám, hogy eleve nem ennék olyan szar kaját, amiben nem tudom mi és mennyi van. Ez után fognám a kalóriaértékét, és szépen elosztanám X nappal. Mondjuk héttel. Az eredményt kivonnám a napi keretemből, és azon a héten az így kapott kalóriaérték szerint kajálnék.


Így sem úszod meg teljesen, de talán még ez a legjobb megoldás (a kitozán után, vagy mellett).

2015. jún. 17. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Önámítás lenne, hogy kompenzálhatsz.
2015. jún. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Miért ne kompenzálhatnád? Ha mondjuk edzel 2000 kcal-nyit, szerinted az az energia honnan jön? Ha nem eszel többet, akkor csak a tested anyagából jöhet.


Aki megeszik délelőtt 3000 kcal-t, aztán este 6-tól éjfélig egy húszkilós súllyal a vállán rohangál a hegyen, az szerinted a 6000 kcal-os edzésével nem kompenzálja a délelőtti túlevést? Hogyne kompenzálná. Ha mindennap ezt csinálja, szabályosan el is fog fogyni előbb-utóbb a fickó.


Annyival vagy csak nehezebb helyzetben, hogy ch-t könnyebb égetni, mint zsírt, szóval ha sütit ettél, jobban jársz, ha nem sokkal utána mész el edzeni, amíg még nem épül be.

2015. jún. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azért nem lehet kompenzálni, mert a két hatás ellentétes.


A táplálkozásunk úgymond fundamentális hatás, nagy arányban múlik rajta az egészségünk. A hormonrendszerünk működése, gyulladásszintünk..


A mozgás ehhez képest felszínes apróság, persze ennek is vannak hatásai, de másodrendű vagy kiegészítő a táplálkozáshoz képest.


Esetleg a komolyabb hatású mozgások, mint mondjuk qigong, jóga lehetnek nagyobb hatásúak, de ezeket a magyarok többsége úgysem ismeri, nem túl populárisak úgyhogy fölösleges is említeni őket.

2015. jún. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!