Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hány gramm zsír az ideális...

Hány gramm zsír az ideális egy kalóriaszámolós diétában?

Figyelt kérdés
Én ma 25g zsírt fogyasztottam , ez sok vagy kevés? Ti mennyi zsírt szoktatok bevinni?

2015. jún. 26. 22:29
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

Ez nem mindenkinek ugyanannyi, sok mindentöl függ (ahogy a fogyáshoz szükséges kalóriamennyiség is), pl a korodtól magasságodtól, a mostani súlyodtól, az életmódodtól, a nemedtöl.


A kalóriabázis.hu-n be tudsz minden adatot adni és akkor kiszámolja neked a kalória- és az alapösszetevök /zsír-fehérje-szénhidrát) javasolt mennyiségét is.

2015. jún. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
33%

szálkásító diétában van ennyire alacsonyan a zsír gyors anyagcseréjű emberkéknél,de ott általában megy helyette ch mint energia forrás.

alap esetben vagy lassabb anyagcserénél a zsír 80-100g van és a szénhidrát van leszorítva a minimumra 0 és 50g körüli értékre.

tehát a szénhidrát a mumus nem a zsír.

2015. jún. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
56%
Emberfüggő, mennyi az ideális. Nekem 130g, de gyakran túllépem, manapság azért már csak kicsit, régebben könnyedén 200g fölé is mentem, ha nem vigyáztam nagyon.
2015. jún. 26. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat kiszámoltam a kalórtabázison a szénhidrátot is az 60g lett , szólval hogyha szálkásítani szeretnék akkor az túl sok?
2015. jún. 26. 23:29
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

mind a kettőt nem szabad minimumra szorítani mert azt nevezik koplalásnak.

valamiből kell energiát kapnia a testnek ezért vagy a zsír,vagy szénhidrát van alacsonyan,de a kettő együtt nem.

2015. jún. 26. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Bizony, ez így van. Lehet több szénhidráttal vagy több zsírral, egyesek pedig egyiket sem korlátozzák le nagyon, mert nem tudnának úgy enni és jól érezni magukat, s úgyis a kalóriadeficittől fogynak. De biztos van, akinél érzékenyebb ez a dolog s voltaképpen a hormonokat vagy az éhségre, étvágyra gyakorolt tipikus hatásokat nézve is a zsír célszerűbb, mint a szénhidrát. De azért lehet választani és sokunknál a kalóriadeficit számít és kész. Amit pl. én sok szénhidráttal nem tudok megvalósítani, kevéssel is nehezen.

De ha menne, akkor sem koplalnék és vigyázok a fehérjebevitelre is. De a megfelelő fehérjebevitel még túl kevés kalóriát jelent, ha minimalizálom valamelyik más makrotápanyagot, viszonylag sokat kell bevinnem a harmadikból. Hogy ez mennyi, az a szükséges kalóriamennyiségtől is függ. Ha egy nagydarab, izmos kemény fizikai munkás lennék, aki szálkásítani akar, akkor könnyen lehet, hogy min. 300g zsírt ennék eme étrend mellett, mert nem akarnék extrém kalóriadeficitet.

2015. jún. 27. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
38%

Kalóriaszámlálós diétában tökmindegy, hogy mennyi zsírt eszel, a kalória számít. Ha jól emlékszem, a zsírban oldódó vitaminok miatt az emberi test minimális napi zsírszükséglete valami 6 gramm körül van.


Szóval a grammoknál többet számít, hogy jóllakottnak érezd magad, és tartani tudd a megszabott kalóriamennyiséget. Azt meg már csak te egyénileg tudod kitapasztalni, hogy mitől laksz jól eléggé annyira, hogy ne éhezz meg megint túl hamar. Ebből a szempontból jól jöhet a zsír, de az sem feltétlenül igaz, hogy csak a zsír laktat - én például főtt krumplival (csupa szénhidrát) szuperül, hosszú órákra jól szoktam lakni.

2015. jún. 27. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én 30-40g-ot tudok minimumra zsírból... Annyira sose másztam bele a témába, mivel szinte sosem megyek 100g alá.


A jóllakás pedig nagyon emberfüggő. A páromnak csak a kalória számít e szempontból, csupa gyors ch-val ugyanúgy jóllakik vagy 6-7 órára, mint bármi mással. Viszont én egy kiló sült krumpli után is éhes lennék. Krumplival, kenyérrel sosem laktam jól, de sült zöldséggel sem. Ez nagyon változó.

2015. jún. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Én 30-40g-ot tudok minimumra zsírból"


Táplálkozáshoz ajánlott minimum = kb. testsúlykilogramm x 0,5. Én nem erről beszéltem, hanem arról a minimumról, amit ha nem eszel meg, előbb-utóbb meghalsz. Ha pl. 15 gramm zsírt eszel mindennap, azzal még elélhetsz az emberi kor végső határáig.

2015. jún. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
OK, értem. Mint fehérjéből a nitrogénegyensúlyhoz szükséges mennyiség. Mert ha bomlik az izom, pech, de azt még túléli az ember. Logikus, hogy a zsírnál is legyen egy ilyen abszolút minimális érték, ami még nem az igazi, de már a legnagyobb baj elkerülhető vele.
2015. jún. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!