Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tudnátok segíteni, véleményt...

Tudnátok segíteni, véleményt mondani?

Figyelt kérdés

159 cm vagyok és 68 kg. Már fogytam 10 kilót, kb 2 éve, de még vagy 20at kéne. Azóta nem igazán mozogtam, lényeges életmód változás miatt. De most elkezdtem konditeremben futni. Eddig napi 10 perc az átlagos teljesítményem. Mennyire kéne emelnem ezt a számot? Már erre is büszke vagyok egyébként, mert az elején 3 perc is olyan volt,mintha gyilkolnának..


Illetve ti mit csináltok futás közben, hogy ne arra gondoljatok, hogy mennyi van még hátra, vagy hogy mennyire fáradtok?


Ezt normális étkezés mellett csinálom, és nem vagyok abban a helyzetben, hogy minden nap csirkemellet egyek salátával, barnarízzsel..

De itt egy példa menü:

Reggeli: vízben készült zabkása, kevés kakaóporral (tudom.. de ez a mai menüm, szóval gondoltam nem hazudok. Egyébként ha megtehetem gyümölccsel eszem, de most nem volt itthon, magában pedig nem tudom lenyelni.)

Ebéd: Sült csirkemell (ez irónikus, de egyébként a hónapban először volt talán.), krumplipürével és reszelt káposztával.

Vacsira meg megettem ami a zabkásából maradt.


Mivel tudnám még segíteni a testem, hogy egészséges legyen?


19/L



2015. aug. 10. 01:40
 1/10 anonim ***** válasza:

"Illetve ti mit csináltok futás közben, hogy ne arra gondoljatok, hogy mennyi van még hátra, vagy hogy mennyire fáradtok?" - én nagyon szeretek futni, ezért pár órát simán lefutok úgy, hogy észre se veszem. Nem nagyon tűnik fel a fáradás, mert élvezem:)

Amúgy mindig zenét hallgatok közben, és rengeteget iszok

2015. aug. 10. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha neked ekkora kín a futás,keress mást.Biciklizz vagy járj úszni,mindegy mi,csak élvezettel csináld mert hamar feladod!
2015. aug. 10. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
probald meg, h nem konditeremben futsz, ha van ra lehetoseged, mert az tenyleg nagyon unalmas es igy az utvonalat is tudod valtoztatni idonkent. plusz tenyleg hallgass zenet, az elvonja a figyelmed valamennyire a faradtsagrol. es javaslom, h ha faradsz ne allj le rogton, hanem iktass be egy 4-5 percnyi kocogast, vagy ha kell gyors setat, es utan nyomd fel ujra a tempot ameddig birod, es ujra :) az etkezesrol meg annyit, h ha fogyni akarsz, a szenhidrat bevitelt probald minimalizalni amennyire csak tudod. :) hajra!
2015. aug. 10. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
48%

A futásból egyre többet fogsz bírni.

Rossz hír, hogy baromi sokat kéne futni. 40-60 perc alacsony intenzitáson.

Szerintem is valami olyat csinálj, amit élvezel. Ha már konditeremben vagy, akkor adott a lehetőség. Akár bicikli, akár elipszis, akár váltogathatod is, vagy torna, súlyzózás.

2015. aug. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Kipróbálhatnád estére a sovány túrót fahéjjal. Szerintem jobb ízű mint a zabkása és laktató is.

Ne csak 3szor egyél egy nap, hanem akár 5ször is.

Nem tudom a kalóriákat számolod-e, de az fontos. Ha már úgyis konditerembe jársz akkor futás mellett kipróbálhatnád a súlyzózást.

A futást meg minden alkalommal egyre jobban fogod bírni, csak kitartás! :)

Kajáról, edzésről is megkérdezheted szerintem a teremben lévőket. Biztos akad aki segítőkész.

2015. aug. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha unod, ne fuss, nem muszáj. S írta valaki a tempóváltást, gyors és lassú részek, érdekesebb és egyébként is hasznos, azt mondják, remekül felpörgeti az anyagcserét :)


Mi a baj a kakaóporral? Tudom, hogy van, aki beleköt, de legalább nem cukros, mint a gyümölcs (megjegyzem, nincs bajom a gyümölccsel, de vannak sokkal jobb ételek). Ha nem szereted a zabot, ne egyél zabot, nem muszáj azt sem. Én csak sok kókusszal és édes gyümölccel tudom megenni, úgy finom, bár számomra nem fogyást segítő. De más sem tudom, mért pont szénhidrátot eszik reggel, a testünk igényeit jobban támogatná valami fehérje + zöldség, habár tény, hogy semmi gond nincs azzal, ha máskor kapja meg a fehérjét. De nem mindenki viszi be a szükséges fehérje zömét egy étkezésre (szinte csak az ebédedben van fehérje).

Én jóval több zöldséget is ennék.

2015. aug. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Futni tudni kell, és egyáltalán nem alkalmas mindenki rá. Ha rosszul futsz csak azt éred el vele, hogy jól tönkremennek az ízületeid. És egyébként közkeletű tévedés, hogy a futás egy jó mozgásforma lenne.


Magas ismétlésszámmal végzett súlyzós edzés ami inkább kellene.


A csirkemell drága de a kakaó olcsó? Miről beszélsz? Egyébként a kakaó szín tiszta szacharóz, aminél bármelyik gyümölcs fruktóz-glükóz tartalma ezerszer jobb választás.


Valószínű veled is az a probléma, hogy a nagy fogyókúrában már olyan szinten tápanyaghiányos a szervezeted, hogy minden erején az izomlebontáson és a zsírraktározáson van.


A legrosszabb amit tehetsz, amit jelenleg.

Kérd szakember segítségét (pl a body.buliderről ingyen), mert itt rengeteg a félbolond tanácsadó.

2015. aug. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#7: Igen, nekem se jut csirkemellre, kakaóra viszont mindennap. Elvégre azt nem kell kilószámra enni, azonkívül finom. Nagyüzemi csirkét kösz nem, bár nekem a házi sem jön be.

Merőben emberfüggő, hogyan éri meg beosztani a pénzt. Erről tudnék mesélni, bár a konjacliszt a létminimum harmadán már szerintem is erős volt... De azt csak egyszer csináltam.

De napi 500 forintba is simán belefér a mandula, némi kesu, a kakaót ott már kihagynám, mert hajlamos eritritet vonzani magához s azt már ezen a szinten nem érdemes erőltetni.

2015. aug. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

a csirkéből sem kell olyan sokat enni (inkább csak kéne), én volt hogy napi 800 forintból kihoztam a kajámat

akciósan kell venni ennyi a titok


egyébként pont nem a no carb paleolit hulladékon kell élni, hanem a szezonételeken és akkor mindjárt jobban ki lehet jönni


megfelelő fehérje ellátottság nélkül nincs értelme miről beszélni, az meg ott kezdődik, hogy csirkemell ha az ár érték arányt nézzük

2015. aug. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Anyámmal élek, ő veszi a kakaót. Diákmunkás vagyok, rabszolga bérért. Az pedig hamar elszáll. Be kell szálljak a háztartásba és az összes ruhát, bármit ami kell magamnak veszek, plussz próbálok félre is tenni. Szóval nem nagyon van pénzem csirkére.
2015. aug. 12. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!