Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Írnátok nekem hideg szendvics...

Írnátok nekem hideg szendvics "recepteket"?

Figyelt kérdés

Ma este csinálnom kellene valami kevésbé hízlaló, fogyókúrás hideg szendvicset. Sajnos fogalmam sincs, hogy miből kellene állnia, nem vagyok otthon a témában. :)

Tehát minden érdekelne. Milyen zöldség, milyen fajta kenyér, vaj, stb..

Ja, és az az egyik kikötés, hogy hús is legyen benne. :) tehát egy komlpett szendvics "recept" érdekelne.

Köszönöm a segítséget!


2015. aug. 12. 12:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Amit nagyon szeretek az az uborkás szendvics. Klasszikusan picit megvajazott vékony (akár TK) kenyérszeletek közé több rétegben uborkaszeletek, esetleg picit megsózva. Ezt lehet variálni szalámiszeletekkel (nem felvágott, hanem rendes, húsból készült), kisütött csirke/pulykamell szeletekkel, de bármilyen amradék sült vagy fött hús is jó bele.
2015. aug. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Húsnak leginkább a csirkemellsonka az ideális, zsiradékból minél kevesebbet, de legjobb lenne elhagyni és monjduk alacsony zsírszázalékú sajttal ( a Tolle-nek van elég jó ) helyettesíteni egy rétegben, paradicsom (aszalt paradicsom? én szeretem, monjduk semmivel se diétásabb mint a sima...) vagy uborka, hogy azért mégse legyen száraz és a kenyér...

ez a legnehezebb része persze, ha már muszáj akkor teljeskiörlésű és/vagy rozskenyér, nem magos meg rusztikus, meg tigris, meg rozsos meg egyéb kutyafsza.... A rozsos és a rozskenyér között az a különbség , hogy előbbi csak részben készült rozslisztből és simán előfordulhat, hogy 70%-a ugyanaz a fehérliszt, amit igyekszünk elkerülni, míg a rozskenyér nevet csak az a termék kaphatja meg ami tisztán ( de lehet csak túlnyomótöbbségben, de lényegesen nagyobb arányban ) rozslisztet tartalmaz.

2015. aug. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nagyobb áruházakban találsz szénhidrát csökkentett kenyereket is. :)

Egyébként a margarin a "legkevesebb", ha nagyon ragaszkodsz hozzá vehetsz "light" margarint vagy vajkrémet, de szerintem nem sokat tesz, főleg ha csak éppen megkened vele a kenyeret.

Nekem nagy kedvenc a fentebb említett szénhidrát csökkentett kenyér (ezt Aldiba vagy Pennyben szoktam venni), csirkemell vagy pulyamell sonkával, reszelt mozzarella sajttal, mellé paradicsom,uborka, főtt tojás. :)

2015. aug. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Sok kicsi sokra megy, én abszolút nem eszek szendvicset így egy kenésnyi margarint sem, de a megemelt fehérje bevitel miatt a hússal/túróval/tojással így is renegetg zsírt viszek be, teljesen felesleges ezt tetézni még 5g margarinnal kenerenként, ami 2 szeletnél már közel 100kcal....
2015. aug. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
3-as vagyok.. a margarin problémát megoldhatod cottage cheese-zel is, és még lehet olcsóbban is kijössz. :)
2015. aug. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
#5 teljesen jogos, mondjuk én azt annyira szeretem, hogy nem "pocsékolnám" ilyenekre, magában szoktam enni kiskanállal egyszerre az egész dobozzal, így ez eszembe sem jutott :D
2015. aug. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, nálam is csak elméletben működik... :D de biztos fini így is :D
2015. aug. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
48%

Nem akartam beírni, mert totál más világban élek (ma pláne zsírböjtös napom van, kissé elszálltam szénhidráttal a közelmúltban, ezáltal a kalóriákkal is), de nem tudok ellenállni.


Akkor már rendes vajat használjon, ne margarint, brrr... Bár a vajnál felmerülnek a nagyüzemi állattartás dolgai, bár nem mindenki ilyen, mint én.

Minél normálisabbak s kevésbé ipari kutyultak legyenek az ételek, habár a kenyérrel már eleve meg van adva egy nem szerencsés alap...


De hogy mennyire féltek a zsírtól. OK, nem népszerű a zsír- és szénhidrátdús étrend, van is benne logika, bár van, aki máshogy nem tud enni, így fogyáskor is ezt alkalmazza, végülis kalóriadeficit kérdése.

Viszont finom ételeket lerontani (pl. sajt -> light sajt, vaj -> light margarin... akkor inkább semmi, az még zsírszegényebb)... Hátborzongató. Oké, aki szereti a light sajtot, egye, de akinek pl. vaj nélkül nem működik a szendvics, az ne sanyargassa már magát, max. egyen kevesebbet, de jót.

2015. aug. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8-as: 100%-ig egyetértek veled, fontosabb az "igazi" étel, mint az, hogy mennyi benne a kalória. Ha többet tartalmaz, akkor kisebb adagot egyenek belöle, depl a light-os ez-az ugyan kevesebb zsírt tartalmaz, viszont cserébe telenyomják cukorral, ami semmivel sem jobb, vagy a margarin egy csomó káros vegyszert + tranzsírokat tartalmaz, ami sokkal ártalmasabb az egészségre, mint egy kevés vaj.


Emellett ha valaki fogyni akar, akkor olyan ételeket egyen, ami ízlik, mert különben nem sokáig fogja magát kínozni.

2015. aug. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!