Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A fehérjeport meg lehet úgy...

A fehérjeport meg lehet úgy inni, hogy fele tejben (2,8%-os) fele vízben oldom fel?

Figyelt kérdés

Úgy tudom,hogy a tejben lassan oldódik fel a fehérje ezért arra gondoltam,hogy ha fele tejben-fele vízben keverném el a fehérjeport akkor jobban fel is oldódna meg íze is lenne.

Amúgy sovány tej most nincs itthon,csak 2,8%-os,ezért gondoltam,hogy fel vízezem inkább.



2015. aug. 13. 15:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
persze hogy meglehet,de tejben nem lassabban oldódik fel hanem a szervezetben szivodik fel lasabban,meghat attol is fugg hogy miert iszod.szálkásítas vagy tömegelsz vagy csak edzes melle iszod
2015. aug. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Táplálék kiegészítésképpen iszom,mert úgy vélem,hogy máshogy nem tudok elég fehérjét bevinni a szervezetembe.

Különben most elsődleges célom a fogyókúra,de kondiba is leszoktam járni.

2015. aug. 13. 16:21
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Miért, hússal mi a problémád?
2015. aug. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nincs vele semmi bajom,csak nehéz annyit beszerezni és megenni mint amennyire szükség lenne. Meg így olcsóbb is.
2015. aug. 13. 16:25
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Én a helyedben még egyszer elővenném azt a számológépet.
2015. aug. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

nem kell letámadni, simán lehet, hogy neki így jön ki. A hús nagyon sok helyen baromi drága. Arra figyelj, hogy azért minél nagoybb arányban legyen a napi kajában a szilárd kaja. Én pl csak edzés után szoktam, vagy ha valamiért nem jön ki a kaja akkor még este kicsit megtoldom turmixxal.


A tej valóban lassítja a felszívódást, ha edzel, akkor este mehet, mert akkor nem gáz a lassú felszívódás. Gonodlom, hogy nem egy liter tejről beszélünk, hanem mondjuk egy deciről, nem? ebben az esetben én nem a 2,8g zsír miatt aggódnék jobban, hanem a kb 4 g tejcukor miatt. (az is igaz, hogy nekem elég alacsony a zsírbevitelem, szóval magamból indulok ki, nekem belefér).

Az is lehet, hogy neked simán belefér a cukor, számold ki, és ha igen, akkor mehet. Ha meg tudod emészteni a tejet, akkor nincs vele gond ha figyelsz a cukor (és zsír) tartalomra.


Viszon ha edzés után akarod inni, akkor jobb lenne vízzel, mert akkor fontos a gyors felszívódás .Ha ízesítettet veszel, szerintem nagyon finom vízzel is

2015. aug. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!