Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tiz kilo tiz het alatt?...

Tiz kilo tiz het alatt? Lehetseges? 18/L

Figyelt kérdés

Szeptembertol szeretnek elkezdeni fogyokurazni, mert apukam azt mondta, csak akkor mehetek el vele biciklivel Velencebe, ha a BMI-m normalis lesz. (most tulsulyos vagyok, de biciklizni eleg jol tudok szerintem. Kb az atlagsebessegem 23-25 km/h.)

Nos, a tervem az, hogy naponta rendszeresen edzek, sportolok (heti 5x tesi, ha hazaerek futok, es Insanityznek is) reggelire nem ennek nagyon semmit, vagy ha igen, puffasztott rizset, es innek ket-harom deciliter tejet, tizoraira vinnek puffasztott rizset. Mivel ebedre be vagyok jelentve az iskolaban, eppen ezert az abboli adagbol keveset ennek. Ha hazaerek, akkor itthon eszek valamennyit, mondjunk gyumolcsot, zoldseget, este hat utan semmit.

Ez nem tul veszelyes? Tarthato? Sikerulni fog a 10 kilo ket es fel honap alatt, vagy harom honap alatt? Minel elobb szeretnek lefogyni, habar az egy honap/egy kilo is megfelelne nekem.

Koszonom szepen a tanacsokat, barmit meghallgatok!^ ^



2015. aug. 28. 16:58
 1/5 A kérdező kommentje:
Jaj, meg annyit, hogy a kaloriakkal nem akarok veszodni, es most 75 kilogramm vagyok, es 157 centi.
2015. aug. 28. 17:00
 2/5 anonim ***** válasza:

reggelire egyél a legtöbbet: tojást, zöldséget, és annyit, hogy utána energikusnak érzd magad!


ne tejet, hanem vizet igyal, minimum 2l/nap.

tizorai ne legyen már puffasztott rizs, inkább gyümölcs, vagy paprika vagy valami ilyesmi:D

vagy mondd le az ebédet, vagy pedig edd meg rendesen! nem baj, ha sulis kaját eszel, csak akkor ne nasizz mellette nap közben.

vacsorazni pedig kell, megpedig szintén fehérjét, pl csirke, pulyka, hal, rák, tengeri cuccok, barna rizs mehet mellé, krumplit ne nagyon, max néha, de akkor se sültet:)

nasinak pedig gyümi, zöldség, víz, vagy facsarj citromot vízbe, max egy kevés cukorral, mmentával ízesítve.


cukros italokat ne igyál.

2015. aug. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Milyen kedves apukád van.:(

Amúgy inkább keress fel egy dietetikus szakembert, ő össze tud neked állítani egy olyan étrendet, amitől le fogsz tudni fogyni, mert valóban a túlsúly kategóriában vagy, ugyanakkor minden szükséges tápanyagot beviszel a szervezetedbe.

Ha te magad állsz neki fogyókúrázni, azzal az a baj, hogy egy csomó nagyon fontos vitamintól és ásványi anyagtól megfosztod a szervezetedet, amire pedig szüksége lenne, vitaminhiányos leszel és inkább leszel folyton beteg, még ha le is fogysz.

Nekem epeköveim voltak, nekem orvosi utasításra kellett nagyon szigorú diétát tartanom, nem fogyókúráznom, hanem diétázom, nagyon sokfajta ételt ki kellett iktatnom, 2 hónap alatt 15 kg-ot ledobtam (úgy, hogy semmit nem sportoltam, örültem, ha éltem), de az immunrendszerem olyannyira taccsra ment, hogy kétszer kellett a műtétemet elhalasztani, mert mindenfajta fertőzést összeszedtem, legyengült az immunrendszerem, így pluszban multivitamint kellett szednem, hogy valamennyire kikupáljak.

Szóval komolyan, sokkal jobban jársz egy dietetikussal!

2015. aug. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

10 kg 10 het alatt komoly de nem lehetetlen, de mivel nem értesz hozzá nem fog menni, neharagudj. Nincs elég állóképességed, hogy tudj annyit mozogni (de ha a bicikli miatt van akkor sem ezen múlik) és önfegyelmed illetve tapasztalatod, hogy ilyen pöccre pontosan, tökéletesen kivitelezz egy diétát, aminek ennyire komoly céljai vannak.


A jelenlegi terved alapjan az elso 2-3 hetben lemenne a 3 kilo de aztan lelassulna a metabolizmusod és nem fogynál tovább egy jódarabig, ez így nem jó. Tejet felejtsd el, zsír és tejcukor, pont felesleges. Reggel fehérjedúsan kell enni, hogy megállítsd az esti katabolizmust így az sem jó, második étkezésbe szénihdrát, de lassú, hogy ne vágd plafonra az inzulinodat. ebédre "sok" chval teljes étkezés (ch feherje zsir minden van ) 4. etkezesre keves ch, 5. etkezesre ha edzes utan vagy még mehet ch amugy 5-6 már csak rost és fehérje.


Ha most egész hétvégén utána nézel annak, hogyan néz ki egy épkézláb szálkásitó étrend, amivel a testépítők, sportolók szabadúlnak meg a zsírtól, megtervezed, valóban elkezded a mozgást is: Akkor talán. De ilyen hasraütésszerűen, sokat mozogsz és pufirizset eszel tejjel, így nem fog menni.

2015. aug. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
koszonom szepen a tanacsokat!!^^
2015. aug. 28. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!