Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tudom, h nincs helyi fogyas,...

Tudom, h nincs helyi fogyas, de mégis?

Figyelt kérdés
...de mégis miert van az, hogy a futastol es bicajtol a combjaim szep konturosak lettek, de a hasam es mas testreszem viszont nem valtozott...
2015. szept. 2. 00:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
izmok
2015. szept. 2. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
Genetika.
2015. szept. 2. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Onnan, hogy a combjaidról fogytál le először. Ezt embere válogatja. Nekem vagy 15 kiló tűnt el a hasamról biciklizéssel.


Amúgy mindössze annyit kellene végiggondolni, hogyan működik a folyamat. Kevés az energia, alacsony a vércukorszint, nem áll rendelkezésre elegendő szénhidrát --> a hasnyálmirigy glükagont választ ki --> a zsírszövetekben különböző enzimek felbontják a triglicerideket zsírsavakká, amelyek kilépnek a véráramba --> az izom vagy szerv pedig, amelynek energiára van szüksége, amikor odaér hozzá egy adag szimpatikus zsírsavmolekula, felveszi őket.


Na most a glükagon nem tájékoztatja őket, tehát a zsírszövetek sehonnan a világon nem tudhatják, hogy melyik izomnak van szüksége a energiára, éppen egy szomszédos izomnak-e (lásd a combod), vagy valamelyik távolabbinak. A glükagon egyszerre hat minden zsírszövetre, tehát minden izom vagy más energiahiányos állapot ellátásában a test minden zsírszövete részt vesz. Azt meg már csak egyéni hajlam (a különböző testrészeken található zsírsejtek száma) határozza meg, hogy milyen mértékben bomlik le zsír az egyik helyen, és milyen mértékben a másikon.

2015. szept. 2. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Krisz85 ***** válasza:
azért, mert bár a testzsírod csökkent a nem használt izmok tónusa és rostjai visszafejlődnek, sorvadnak is akár, profi bringások néha azért el el járnak konditerembe hogy a felsőtestet és a tartó izmokat erősítsék, nem véletlenül, vádli comb fenék kap eleget bringán, de a bicepszed annyira azért nem, ezt el kell fogadni, vagy kicsit edzeni rá
2015. szept. 2. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Képzeld nekem futástól, bicajtól először a karom fogyott el :D ahol nem is akartam fogyni.
2015. szept. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
de engem az viszont zavar, hogy igaz a zsir lefogyott a combomrol mar szep tonusosak, de vastagodnak ugy elore a felso reszen es a vadlim is, gondolom az izom, pedig en fogyni akarok nem izmot epiteni..hat nekem nagyon hulye egy genetikam lehet akkor, hasam meg kotenyhas, na nesze nekem ez jutott..
2015. szept. 2. 19:40
 7/16 anonim ***** válasza:
Jesszus, semmi bajod nem lesz egy kis izomtól.
2015. szept. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Krisz85 ***** válasza:
ha tudnád, hogy aki igazán jól néz ki az izmos, csak a nők sajnos azt hiszik hogy az izmos az testépítőt jelent
2015. szept. 3. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
omg..nem az izommal van bajom..hanem azzal hogy a combom jol nez ki a hasam meg nem, akkor most hagyjam abba a futast es bicajt es felsotestre tornazzak?
2015. szept. 3. 09:57
 10/16 anonim ***** válasza:
Nem érted, hogy nincs helyi fogyás?:?
2015. szept. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!