Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért vagyok éhes ha éppen...

Miért vagyok éhes ha éppen most ettem és szintte szétpukkad a hasam?

Figyelt kérdés
Ebéd után alig kapok levegőt de a "szám" még éhes. Ehetnékem van. Ez valami rossz szokásból ered?

2015. szept. 24. 16:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Mit ettél? Van olyan étel, amiből 3 kiló is éhesen hagy, pedig annyi belém se fér. Rossz tele gyomorral éhesnek lenni, ezért is eszem töményebb ételeket.

Nem mindenkit laktat ugyanaz...


Persze van olyan, hogy csak ehetnéked van, éhséged, tápanyagigényed nincs. Érezni szoktam, melyikről van szó :)

2015. szept. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem akkor szokott ilyen lenni, ha valami nagyon intenzív sportot végzek. Például, ha az egyik nap bicikliztem 200 km-t, akkor utána több napig éhes maradok, de már nem fér belém több. Utoljára két éve volt ilyen.
2015. szept. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Vagy már össze van szűkülve a gyomrod a sok koplalástól.
2015. szept. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyszer valakitől (biológus vagy orvos vagy valami) hallottam egy olyan bölcseletet, hogy csak egy 10 perc késéssel jelez a szervezet (vagyis a jóllakottságérzetért felelős hormon), minthogy betelt a gyomor. Ezért sokan túleszik magukat, és híznak... Valamikor az ősembernél hasznos volt a tartalékolás, mert lehet, hogy a következő hónapban nem sikerült mamutot ejteni. De ma az embernek tudatosan hamarabb kéne befejezni az evést, minthogy elmenne az étvágya. Ha megvárja, hogy megérkezzen a nem kívánok többet érzés, addigra már túlette magát.
2015. szept. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#4: Ez nagyban függ az étel típusától, de gyakran előfordul, valóban. Főleg egyes tömény (pl. a méznél jóval kalóriadúsabb) ételeknél, amiből gyorsan lehet sok kalóriát megenni, de idő kell, hogy leérkezzen s érezzük, jóllaktunk. A térfogatosabbak és lassabban ehetők kevésbé hajlamosak ilyesmit okozni, s bizonyára emberfüggő is a dolog. De van szolidabb étel is, amitől valaki egyszerűen nem érzi, hogy jóllakna, de ha sokat eszik, akkor lenyomja.
2015. szept. 24. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Régen olvastam valahol egy mondatot, ami talán ideillik: "Idd meg az ételedet és edd meg az italodat." Ezt úgy kell érteni, hogy nagyon lassan kellene ennünk, és alaposabban megrágni mindent, hogy észleljük időben a testünk jelzéseit. Sajnos a mai világban ez nem így működik, mindenki siet, csak "tankot tölt" sok mocsok kajával, ahelyett, hogy komolyan kikapcsolna az evés közben, de mégis, mindenki akkor is a problémáira gondol. A lelki részét illetően...Azt írtad, hogy ehetnéked van, de nem vagy éhes. Nekem étkezési zavarom van, és én a lelki fájdalmamat sokszor étellel csillapítottam, nem lehet, hogy most a te eseteden is ez a helyzet? Gondolkodj el rajta, hogy valójában miért akarsz többet enni, mint amennyire szükséged lenne.
2015. szept. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!