Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 12 éves lány vagyok.160 cm és...

12 éves lány vagyok.160 cm és 57 kg. Elegem van, hogy az osztályban egy csomóan dagadtnak hívnak. Fogyni szeretnék! (? )

Figyelt kérdés

Mennyit kellene fogynom, hogy lemenjen a hasam? Hogyan kezdjek hozzá a fogyókúrához? Mit ajánlotok, milyen étrendem legyen?


Ui.: nem járok versenyszerűen sportolni, mivel nem szeretek emberek között lenni. Otthoni edzéstervet tudnátok ajánlani?



2015. okt. 6. 11:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Ugye tudod, hogyha lefogysz, akkor majd mással csúfolnak majd?


Amúgy meg kezdj valami csapatsportba, jót fog tenni az alakodnak, az önbizalmadnak és szerzel barátokar is!

2015. okt. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

NO cukor.

NO fehér liszt.

2015. okt. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az édességeket, a cukros üdítőket, péksütiket, a gyorséttermi kajákat felejtsd el!

Este pedig a köretből csak nagyon minimálisan egyél.


A neten vannak fent tornavideók, kezdj el rájuk tornázni. Ha olyan az idő menj le futni minimum 30 percet, előtte melegíts be!


Nagyon fogyóznod viszont nem kéne, mert fejlődő szervezet vagy, és nagyon sokat fogsz még változni!

2015. okt. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Így sem vagy túlsúlyos, szégyellhetik magukat azok, akik gúnyolnak. Nem lehet mindenki gebe. De ha szeretnél karcsúbb lenni, egyél picit kevesebbet, és kerüld az olyan ételeket, amikből nagyon könnyű együltő helyedben rengeteg kalóriát megenni, mint pl. a kenyér, sütemények, tészták - spagetti, pizza stb. -, felvágottak, zsíros húsok, szalonnafélék. Ezek helyett igyekezz minél több zöldséget, sovány húst, túrót enni. És ne nassolj, mert egy marok chipsszel, ropival vagy sós mogyoróval is rengeteg felesleges energiát lehet bevinni a szervezetbe, pláne ha nem sportolsz mellé rendesen. És ne igyál cukros üdítőket sem, mert egy liter kólában vagy gyümölcslében egy kisebb étkezésnek megfelelő energia van.


Az otthon mozgásnál meg többet ér, ha elmész futni vagy biciklizni, de ha nincs kedved hozzá, akkor is tornázhatsz otthon. Nézz nyugodtan videókat a YouTube-on, lehetőleg olyanokat, amiken gyerekek tornáznak, mert nyilván nem való neked az a torna, amit egy felnőtt fitneszedző nő csinál. De pl. ugrálókötelezhetsz is.

2015. okt. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat!!
2015. okt. 6. 12:25
 6/7 anonim válasza:
Tökéletesen együttérzek Veled! Én 13/L vagyok,53 kg. Nem vagyok kövér de na. Azért vannak nálam soványabbak is...Engem egész oviban és alsóban csúfoltak az alkatom miatt. Igaz, most már senki sem csúfol mert átkerültem egy másik osztályba, de ha hízok 1-2 kg-ot az nagyon megvisel, mert kevés az önbizalmam. Mindenki azt mondja hogy ne foglalkozz velük. Igaz? Hát mondani könnyű.. Én is így voltam vele.Ha gondolod írj privit ;)
2015. okt. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Általános suliban engem is nagyon sokat csúfoltak az alakom miatt, meg minden egyéb más miatt is. Ilyen korban mindig találnak valakit, akit valamivel lehet csúfolni, ha nem az alakjával, akkor a kusza fogai miatt, a fura öltözködése miatt, vagy csak azért, mert jól tanul. Sajnos, ezt lehet magyarázni az áldozaoknak... Sok mindent nem tudsz tenni, max annyit, hogy becsukod a füled és nem foglalkozol velük. Tudom, mondani könnyű, de mint azt korábban is írtam, velem is ugyanezt csinálták. Hamarosan gimibe kerülsz, ott jobb lesz, hidd el! Addig pedig tarts ki valahogy. 12 évesen nem normális, hogy valakinek az alakjával kell nap mint nap foglalkoznia, főleg nem kéne, hogy fogyókúrán járjon a feje - csak sajnos a környezete rákényszeríti! Ahogy előttem is írták, figyelj arra, amit eszel, próbálj meg miél egészségesebben táplálkozn. Igyál sok folyadékot, és sportolj rendszeresen. Ennél többet nem tudsz tenni, ha egészséges módon és tartósan szeretnél alakulni.


Sok sikert és kitartást kívánok neked! Azok, akik csúfolnak pedig igazán szégyellhetik magukat! Gondolj arra, hogy te mennyivel különb vagy náluk, és ne hagyd, hogy letörjék az önbizalmadat! Hidd el, a saját érdekedben nem éri meg a rosszakarókkal foglalkozni - én már csak tudom. :)

2016. jan. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!