Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Diéta szempontjából mennyire...

Diéta szempontjából mennyire rossz az 1,5-ös tej?

Figyelt kérdés
Hónapokkal ezelőtt elkezdtem diétázni, meg heti 5-6-szor kondizom. Le is ment háj a nagy része, de egy kicsi még hátra van. Ami új és rossz szokás,hogy reggel és néha este 3:1-ben kávét kezdtem inni mert kevésbé voltam tőle éhes. Mennyire hátráltatja a fogyást a tej? Tudom hogy a tejcukor nem éppen a legjobb...

2015. okt. 19. 21:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Rohadtul

Este meg amugyis minek a kávé?

2015. okt. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
A tej nem valò annak aki "tisztàn"akar enni, èlni.
2015. okt. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Akkor fogysz, ha kevesebb kalóriát viszel be, mint amennyit elhasználsz. Tehát ihatsz akár 200 liter tejet is naponta, feltéve ha bírsz, és több energiát használsz el, mint amennyit nyersz belőle+más kajákból...azért ne próbáld ki...:)
2015. okt. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ráadásul sokkal jobb dolgokkal helyettesíthető, bár ez persze ízlés dolga. Én kókusztejet (akár mákosat, az jól megy a kávéhoz szerintem) és tojástejet használok kávéba (néha pedig vajat és felhabosítom. de ittam már simán befűszerezve is, vanília, szegfűszeg... az azért nem ideális). Másfeles tejet már régen sem ittam, akkor már legyen rendes, 5%-os, az legalább finom. Persze vannak sokkal jobb ételek.


Azért iszik este kávét, mert kevésbé éhes tőle. Én is használom lightos ételnek plusz nassnak plusz szeretem a kávéízt (élénkíteni nem tud).


Kérdező, egy pici tej még nem tud sokat akadályozni a fogyáson, de tényleg nem látom nagy értelmét a fogyasztásának, sőt. Ha 3:1-ben kávét iszol, abban normál cukor is van ám jócskán, pont hogy kávé alig. Inkább vegyél kávét s csináld meg magad, akkor Te döntöd el, mit viszel be...

2015. okt. 19. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

Nem ezen fog múlni, hogy lefogysz-e!

Ha jól esik idd meg!

Kondizz 10 perccel többet és már le is dolgoztad a kávét.

2015. okt. 20. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen azt nem írtam hogy barnacukros nescafet iszom. Nincs itthon kávéfőzőm.
2015. okt. 20. 06:50
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Micsoda megszálltottak vannak itt :D zabliszt mandulatej meg ilyen fhúúde egészséges dolgok nélkül is lehet fogyni/egészségesen étkezni . A tejjel és tejeskávéval semmi baj nincs.
2015. okt. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Nem vagyok megszállott, a tejre a lakopsság nem kis része érzékeny, akkor is, ha nem érdekli és napi szinten issza. Viszont a páromnak már hasmenése lenne tőle, mert évek óta hanyagolja. Engem csak lenyomna, de az sem hiányzik. Ahogy a zab is lenyom és a cukrot sem tartom egészségesnek :D

Nagyon könnyű kihagyni a tejet és nagyon, nagyon sokan kihagyják, pl. a tiszta étkezést komolyan vevő hobbi testépítők is. Ami jó.

Nyilván lehet cukros-tejes kávé mellett is fogyni s ha ez az egyetlen rossz elem, akkor az emberek nagy részénél egészségesebb az étrend is...

2015. okt. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A tejjel az az egyetlen baj fogyókúra szempontjából, hogy könnyű sok kalóriát fogyasztani vele úgy, hogy észre sem veszed. De ha odafigyelsz, hogy mennyit iszol belőle, akkor semmi gond nincs vele. Fogyás vagy hízás szempontjából pontosan ugyanott tartasz 200 kcal-nyi tej elfogyasztásával, mint 200 kcal-nyi barnarizs, csirkemell, kenyér, padlizsán vagy akármi más elfogyasztásával tartanál.
2015. okt. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül, mert nagyobb az inzulinválasza, mint mondjuk 200 kcal zsírnak, ami állítólag van, akinél bekavar. Nálam csak a kalóriák számítanak, viszont az inzulintól éhes leszek.

A tejvitákba nem szoktam belemenni, én nem tartom egészségesnek, más csak igya, ha akarja.

2015. okt. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!