Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ezek a kaják nagyon egészségte...

Ezek a kaják nagyon egészségtelenek, vagy elmegy?

Figyelt kérdés

A fő dolgok amiket eszek:

bécsi virsli kenyérrel

sajttal töltött pulykamell sült krumplival (ezt csak heti egyszer)

instant leveses tészták


Kb állandóan ezek vannak, nagy ritkán van más is. Időnként banán, alma, péksütik.


Ezek egészségtelenek? Vagy melyik az, melyik nem?

Mióta ezeket eszem havonta másfél kilót fogyok, de időnként furán érzem magam.


2015. nov. 7. 11:38
 1/9 anonim ***** válasza:

Nagyon egészségtelen. Nagyon sok a szénhidrát, és a mesterséges adalékanyag, Emellett nagyon kevés a fehérje és a rost.

Gyakorlatilag igen, fogysz, de gyanítom, ez nagyrészt izom, salakanyag, ilyesmi. Hogy min kellene változtatnod? Úgy komplett az egészen! A virsli, ha jó minőségű, még elmegy. A többi semmiképp!

2015. nov. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Persze hogy egészségtelen. Az a helyzet, hogy ha egészségeset akarsz enni, akkor ennél több időt kell töltened a konyhában, nem lehet megúszni mindenféle félkész, kész kaja felmelegítésével. rendes zöldségek kellenek, ha eszel húst, akkor abból is jó minőségű. Esetleg rendelhetsz, ajánlom pl. a vegafutárt, igaz ott nincs hús, de olyan ételt készítenek, hogy nem fog hiányozni a hús és természetesen nagyon egészséges ételt hoznak.
2015. nov. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Attól függetlenül, hogy virsli, sült krumpli, vagy instant leves, ha valaki minden nap ilyen gyorskajákat eszik, ráadásul ugyanazokat, az nagyon egészségtelen, még ha valaki nem fogyózik, akkor is. Egyhangú étkezés, csupa szénhidrát, semmi hasznos tápanyag. Gondolom akkor naponta egyszer, maximum kétszer eszel... ezért fogysz. De ez koplalás, gyakorlatilag elsorvasztod magadat. Ha nem szeretnél beteg lenni, akkor változtass.
2015. nov. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
leginkább azt nem értem, hogy ez miért fogyókúrás étrend, ebből semmi sem alacsony kalóriatartalmú.
2015. nov. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy bármi bajod lesz tőle és is szoktam zacsislevest enni mert jóllakok vele és csak 2-300 kalória a péksütiket hagyd ki szerintem de a többi oké , attól még hogy valaki fogyózik nem kell hányásig ennie a csirkemellet meg a brokkolit...
2015. nov. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ebből a banán az alma és a pulykamell az értékes tápanyag, a többinek alacsony a tápanyagtartalma a kalóriatartalmához képest. Összességében ez egy egészségtelen étrend, már csak az egyhangúsága miatt is. Például egyetlen zöldség sincs a felsorolásban.
2015. nov. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egy instant tésztalevesben a napi sóigény kétszerese minimum benne van, gyors felszívódású CH-tal, ízfokozóval és anyámkínjával.
2015. nov. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Baromi egészségtelen. A sajttal töltött pulykamell is, hiszen gondolom ilyen 1kg-os gyorsfagyasztott izék amit bő olajban sütsz ki a krumplihoz.

Semmi zöldség, hús/hal, tejtermék, tojás, időnkénti alma sem sok.


A tésztás leves egy marék kémia vegyszer, semmi értelme ilyet enni, ezek nem táplálékok.


Főzöl egy nagy adag zöldség levest és 2-3 napig tartalmasabb levest tudsz enni, mint ezek.

Ezek a gyorsfagyasztott pépek sem olcsóbbak, mintha vennél 1 kg csirkemell/combot és azt sütnéd meg sütőben idény zöldséggel, ami olcsóbb.

Tojás 40Ft, 2 db főzöl hozzá egy kis szelet rozs kenyér meg uborka szeletek, nem drágább mint a péksüti vagy a virsli kenyérrel.

2015. nov. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#4: A fogyáshoz kalóriadeficit kell, nem kalóriaszegény ételek (mire jók azok? egy tonnát kéne ennem belőlük a jóllakáshoz... csak akkor alkalmazom őket, ha nem vagyok éhes, de ennék vagy ha nyers zöldségre vágyom), azonkívül szerintem pont hogy az ennél jelentősen töményebb ételek tudnak sokat segíteni adott esetben. Az én ételeim nem kis része sokkal durvább, s a 650 kcal/100g szintet már erősen fogyókúrásnak ítélem, azzal a kikötéssel, hogy különösen vigyázni kell a mennyiséggel ;)

De bármivel lehet fogyni, kinek mi jön be.


Kérdező, ezek tipikusan kicsit sem "fogyókúrásak" s hát nem is így képzeljük el az egészséges ételeket, hogy péksüti, ipari hulladékok meg társaik.

A sajttal töltött pulykamell még egészen jó is lehet, de ha ilyen profitra rámenő stílusú rossz minőségű, akkor annyira nem. De a hús és sajt egész OK s én aztán a sült krumpliba sem szólok bele, finom s energiának megteszi a szénhidrát is, csak persze akkor ne kenyeret egyél más étkezésre, hanem tápanyagdúsabbat és zöldségesebbet.

2015. nov. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!