Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyni szerenék de nagyon...

Fogyni szerenék de nagyon lassú az anyagcserém. Hogyan lehet felgyorsítani az anyagcserét és hogy szoktassam magam mozgásra?

Figyelt kérdés

Mit és hogyan csináljak hogy beinduljon az anyagcserém és hogy étkezzek? Idópontra és napi számra és mit egyek...

erre vagyok kiváncsi mert ez már árt az egészségemnek 10kgr minimum annyit kell ledadni minnéél gyorsabban de ha lehet nem vizvesztéssel mert az semmit se ér....

És hogy lehet a szervezetem a zsír használatra serekenteni???


2008. szept. 12. 14:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%
Néhány viszonylag biztos tipp: Activia joghurt, különösen ha lenmagot keversz bele, reggel és este kínai szűztea (szinte mindig hatásos, nekem legalábbis), bio üveges digest levek... Ezek még külön-külön is hatásosak.
2008. szept. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
41%
Nagyon jó a kaukázusi kefír, és ráadásul finom is. Rosttablettát is vehetsz, ez csökkenti is az étvágyat, és tisztítja a beleket. Keress rá esetleg az interneten a Herbalife fogyasztó termékekre, van pl.olyan italpor,amitől jóllaksz, és nem hízlal.
2008. szept. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
58%

több, intenziv mozgas

l-karnitin tartalmú dolgok

szuzteat is irtak elottem :)

2008. szept. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
71%

Az anyagcsere felgyorsítására egy megoldás a gyakori étkezés. 2 óránkénti étkezéssel felgyorsítható az anyagcsere, ráadásul ez önmagában fogyást eredményezhet.(igaz, ez bizonyos munkahelyeken nehezen megoldható) Valamint az esszenciális zsírok segíthetnek az anyagcsere felgyorsításában.

A sok zöldség, a rost tartalom miatt szintén fontos, valamint a megfelelő folyadékbevitel.



Étrend összeállításához egy kis segítség:


Tápanyagszükséglet:



A táplálkozás során megfelelő mennyiségű és minőségű tápanyagokat kell bevinni. Ezek aránya, illetve mennyisége változik céltól függően. Az étrendnek megfelelő mennyiségű és minőségű szénhidrátot, fehérjét és zsírt kell tartalmaznia. Ezek az alap makrotápanyag-források. A mikrotápanyagokat –vitaminok és ásványi anyagok– ma már nem tudjuk természetes forrásból pótolni, mivel a modern növénytermelés, a műtrágyázás és a környezetszennyezés miatt a zöldségek, gyümölcsök stb. nem tartalmaznak elég tápanyagot. Így e célból fontos táplálékkiegészítőt, vitamin és ásványi anyag csomagot használni.



A fehérje szerepe: a fehérje a sejtek építőanyaga, köztük az izomsejteké is.


Szénhidrát: a szénhidrát a testünk üzemanyaga. Tömegnöveléskor szénhidráttal betöltöttnek kell lennie a testnek, hogy a fehérjéket be tudja építeni, ez az ún. anabolikus állapot. Ha a szénhidrát kevés, a fehérjéket át tudjuk alakítani energiaforrásnak.



Zsírok: az aerob tevékenységek üzemanyaga, és az élettani funkciók működtetője. Zsírra szükség van az étrendben. Szerepét se fehérje, se szénhidrát nem tudja átvenni.



Tápanyagforrások



Fehérje:

elsőrangú: csirke, pulyka, halak, marhahús (ezek fehérjetartalma 20%), tojásfehérje (10%), ezekre alapozzunk.

másodrangú: proteinek (étrendkiegészítő porok), sovány sajtok, túrók, ezeket kiegészítésnek használjuk



Szénhidrát

elsőrangú: rizs (szénhidráttartalma 70%), pufirizs, zabpehely (60%)

másodrangú: főtt burgonya (20%), durum és teljes kiőrlésű tészta (70%), gabonák, hüvelyesek, teljes kiőrlésű kenyér



Rostanyag

zöldségek



Zsír

elsőrangú: lenmagolaj, MCT, olajos magvak, halolajak, olívaolaj (főzés), extra szűz olívaolaj (öntet) stb.

másodrangú: telített zsírok (fizikailag minden olyan zsír, ami szilárd, állati zsiradékok stb.) ezeket a zsírforrásokat tartsuk lent az étrendünkben!



Víz

A víz testünk majd 80%-át alkotja. Alapvető a kielégítő vízfogyasztás. Testünk minden 20kg-jára 1 liter víz jusson, azaz egy 80kg-os embernek 4, egy 90kg-osnak 5, egy 50 kilós nőnek 3 liter vízfogyasztás szükséges. Diéta alatt ezt célszerű felkerekíteni, 60kg körül már fogyaszthatunk 4 liter vizet. Az ásványvizek és a csapvíz között lényeges különbség csak az utóbbi szennyezettségében és fertőtlenítőtartalmában van. Árban a legjobb megoldás az otthoni víztisztitóval szűrt víz vagy a gagyi olcsó ásványvíz.



Igyekezzünk az elsőrangú tápanyagforrásokat használni, a másodrangúakat pedig kiegészítésnek vagy ízesítésnek!


A tápanyagtartalom pontos meghatározásához a megfelelő táblázatokat kell használni (vagy részletes kalóriatáblázatot).

[link]


Fogyás (nem csak sportolóknak)

Tévhitekről:



1.Nincs semmiféle szer, amivel fogyni lehet diéta nélkül.


2.Nincs "fogyasztó", edzés, gép vagy készülék.


3.Diéta nélkül fogyni nem lehet! - aki az ellenkezőjét állítja, hazudik!


4.Célirányosan fogyni egy testrészről nem lehet. Genetikailag meghatározott, hol tárolódik a legtöbb zsír és honnan tűnik el utoljára. Nem lehet a problémás területeket se edzéssel, se zsírégetővel fogyasztani, minden ilyen állítás hazugság.


5.Az éhezés nem fogyaszt, hanem az izmokat bontja, ami gátolja a zsírégetést. A táplálkozásnak felkeléstől lefekvésig kel tartani, a "6 óra után nem eszünk" elv baromság és káros.


6.Az összes sztárdiéta baromság!



Fogyás alatt tegyük fel, hogy azt értjük amikor az átlagember nem rendelkezik izomtömeggel, de túl sok zsír van rajta, és ettől szeretne megszabadulni. Jegyezzük meg, nem a testsúlyunkból kell veszítenünk, hanem a zsírból, az izomvesztés nem jó!

A legjobb módszer az intenzív súlyzós edzés nagy súllyal + aerob edzés. (A sok ismétlés kis súly baromság, mert ahogy elveszed a súlyt, azonnal izomtömeget vesztesz.)

A diéta csak tiszta tápanyagforrásokból állhat. Kerülni kell a cukrokat és a telített zsírokat. A diétában szénhidrátbevitelt korlátozni kell, ez kiindulási állapottól, izomzattól és nemtől függően 1-3g/tsk legyen. Átlagos testsúlyú férfi 150g szénhidráttal tud diétázni kb. ez általában mindenkinél működik. Nők kb. 100g szénhidráton kezdhetnek.

A diéta módja az, hogy ráállunk a fent nevezett értékekre és megnézzük mennyit változott a testsúlyunk. Ha heti 0-1 kg a csökkenés, akkor rendben vagyunk, ha 1kg-nál több, kevés a szénhidrát, ha 0.5kg-nál kevesebb, sok a szénhidrát, 20g-al csökkentsük vagy növeljük. A fehérjebevitelt tartsuk magasan. Sovány testtömeget nem kell mérni, BMI-vel és egyéb baromságokkal nem kell foglalkozni.

Amennyiben nem rendelkezünk megfelelő izomtömeggel, teljesen kezdők vagyunk, ajánlatosabb előbb izomtömeget növelni. Minél nagyobb az izomtömeg annál könnyebb a zsírtól megszabadulni.


Mintaétrend 60-65kg-os súlyzós edzést nem végző nőnek:


1. 20g zabpehely + 8tojás fehérje vagy 20g (1 kanál) protein+ 1 kanál lenmagolaj

2. 50g csirke+30g rizs

3. 50g csirke+30g rizs

4. 50g csirke+200g zöldség

5. 50g csirke+100g zöldség

6. 50g csirke+200g zöldség


A kaja tetszőleges módon elkészíthető, fűszerezhető és sózzunk! Finom legyen! Kevés gyümölcs megengedett, édesség, cukor, liszt tilos! Szószok és egyéb dzsuvák tilosak!


Az itt bemutatott étrendek működő minták, de ezek sikeréhez egyénre kell optimizálni!


Célszerű ezt a mintát mindenkinek a saját testtömegéhez testre szabni. A csirke szabadon helyettesíthető egyéb sovány hússal a megfelelő mennyiségben, a rizs azonban nem, az csak pufirizzsel, maximum részben főtt krumplival helyettesíthető!


A 6 óra után tilos enni elvet eszünk ágában se legyen betartani, baromság! Amint kihagyunk étkezést, azonnal izmot bontunk és visszatartjuk a zsírvesztést!


Edzés: súlyzós edzés és aerob edzés. A súlyzós edzés intenzitása nyilván kezdő szint, az edzés szekcióban található 3 napos kezdő program javasolt.

Azok, akik nem akarnak/tudnak súlyzós edzést végezni, fogadják el, hogy az eredmény mérsékelt lesz. Számukra kardió edzés javasolt, ez okozza ugyanis a magasabb intenzitása révén az izmok stimulációját – de összehasonlíthatatlanul gyengébb szinten, mint a súlyzós edzés – és így arra ösztönzi a testet, hogy a bevitt tápanyagokat ne zsírként tárolja, hanem az izmokba szállítsa. A nem kielégítő táplálkozás azonban MINDIG izomvesztéshez vezet, aminek egyenes következménye a zsírvesztés leállása, sőt a zsír tárolása. Fogyni (zsírból) csak hosszú távú munkával és diétával lehet, a minimális eredmény 12 hét, de kövér embereknél évekre kel tervezni.



forrás: [link]

2008. szept. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
64%
Reggel éhgyomorra igyál meg egy pohár meleg vizet citrommal.
2008. szept. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
67%
a citromoshoz: par hetnel tovabb ne csinald, ha hallgatsz ra, mert szetmarja a gyomrod. mellesleg kismertekben tenyleg fogyaszt
2008. szept. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nekem nem ilyen szakmai megfogalmazások kellenek amit egy oldalról ctrl+c majd ctr+v ide hanem mint pl a citromos viz activia meg ha tud valaki egy férfi számára étrendet adni azt megköszönném :D mert még mellet növesztek a végén és nem kell majd borotválkoznom :D :D :D D: D: D:


Köszönöm az eddigi segítségeteket!

2008. szept. 13. 14:09
 8/13 anonim válasza:
68%
Tudod kedves barátném, a bemásolt "szakmai megfogalmazású dolgokkal" az a helyzet, hogy az a kulcs a fogyáshoz, az "igyál citromlevet, mert attól lefogysz" dolog meg az, amivel kitörölheted!
2008. szept. 14. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
84%

Én vagyok az, aki a vűcitromlevet irta.

Nem azt irtam, hogy a citromlét igya és attól le fog fogyni. Hanem azt, hogy reggel meleg vizben keverjen el citromlevet és az segit az anyagcsere problémáján.

Nekem is ez volt a gondom. Volt, hogy egy héten csak max. kétszer tudtam elmenni WC-re. Pedig ettem rendesen, rostosan és elég sűrűn. Aztán elkeydtem inni és azóta naponta van székletem. A gyomromnak meg semmi baja.

Segitő szándékkal irtam, mert nekem segitett és nem kell lehurrogni, amiért én nem vagyok szakember csak laikus és nem tudok egy oldalt irni a fogyásról.

Bocsánat, hogy közbeszólltam.

2008. szept. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánatot kérek, nem akartam senkit megbántani, csak felment bennem a pumpa.

Ott van leírva egy útmutató szinte minden részletre kitérve, hogy mit kell tenni a fogyáshoz (kit izgat, hogy úgy másoltam be, mikor szakemberek írták??), van ott jó pár trükk az anyagcsere felgyorsítására is, erre az a válasz, hogy ő valami egyszerűbb megoldásra vágyik.


Hát az a helyzet, hogy nincs egyszerű módja a fogyásnak!

Lehet, hogy az anyagcserét gyorsítja a citromlé, nem tudom. Azt viszont igen, hogy amiket leírtam azok jó megoldások, mind a fogyáshoz, mind az anyagcsere bajokra, persze ki lehet próbálni az aktíviát meg a citromlevet...


De ha fogyni akar valaki, akkor azt kell csinálni, amit leírtam, és nem egyszerűbb megoldást kell keresni és nem is 90 napos diétát, mert azoknak nincs semmi értelme...

2008. szept. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!