Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lehet ugri-bugri tánccal fogyni?

Lehet ugri-bugri tánccal fogyni?

Figyelt kérdés

164-5 cam magas vagyok és 74-75 kg körűlbelűl,igen tudom ,hogy nagyon sok de kész vagyok ,hogy megszabaduljak :)

Kb egy éve fogytam nyáron 12 kilót és 65 kiló voltam de nemtudtam vele megelégedni és hanyagoltam is ezért vissza is szedtem amiért borzalmasan haragszom magamra de ez most mellékes.Most eljuttam arra a ponta ,hogy nincs olyan óra ,hogy nem jusson eszembe és elegem van magamból,persze ez az időszak nem a legalkalmasabb mivel nagyon hideg van már futni csak este tudnék de utoljára is meghűltem.Gondoltam arra ,hogy egészségesen étkeznék és esténként kb 45 percet ugrabugrálnék valami bulis zenére és melléje izomerősítőt is végznék :)

A konkrét kérdésem akkor az lenne ,hogy ez kiváltja a futást valamennyire?:) előre is köszi. (18 L)



2015. nov. 23. 11:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Fogyáshoz elsődlegesen megfelelő étrend kell... Ez az "egészséges étkezés" egy eléggé sablonos dolog... Nem az számít, hogy éppen miről hiszed, hogy egészséges és miről nem, hanem, hogy milyen alapanyagból mennyit eszel.
2015. nov. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az étkezésen múlik főként, hogy fogysz-e. A mozgás lehet bármi, amit szeretsz csinálni. Mondjuk akkor ugri-bugri tánc helyett, miért nem valami intenzív torna, aerobik?

Mert mondjuk az olyan tánc, amit buliban táncolnak, nem hiszem, hogy túl hatásos lenne :)

2015. nov. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Bár én nem voltam kifejezetten túlsúlyos, de volt rajtam néhány kiló, amitől megszabadultam, mindezt kizárólag az étkezésem megváltoztatásával értem el.

Nem azt mondom, hogy nem szükséges a mozgás, nagyon is az, de a legnagyobb része az étkezésen múlik.

Mellette pedig mozogj ami csak tetszik, szerintem a tánc is van olyan jó, mint bármilyen areobik, csak a táncot még talán élvezed is, így kisebb eséllyel adod fel. :)

2015. nov. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Menj el ingyenes bemutató zumba órára, neten keress.

1 órás zumba sokkal jobban megmozgat, mint ugyanennyi kocogás.

2015. nov. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem OK, inkább csináld azt, amit szeretsz, mint hogy ne mozogj semmit (nálam ez az alternatíva). Futni eszembe se jut, de mozgok mást. Séta, bicikli, torna, súlyzózás... Mikor mit. Zenére ugrabugrálás is van néha :)

Az étrend a döntő, viszont van, amikor mozgás nélkül nem tud elég keveset enni az ember. Nekem egy ideje ez a helyzet. A Te számaiddal még simán fogytam mozgás nélkül, nem is kevés evéssel... Ma már ez nem megy. De mozogni amúgyis kell, régen is próbáltam, csak valahogy nem ment valami jól, leginaktívabb korszakomat éltem.


Nekem ma pl. ideális lenne az idő a túrázáshoz, az is sok kalóriát éget, ha sokáig csinálod, kellemes, friss levegő, természet ésatöbbi. Esőben nem megyek, de a nyár a legrosszabb, akkor eszembe se jut, nekem túl meleg van. Ez persze emberfüggő. Fagyban OK s fűtésre is többet kell költenie a testnek :)

Rossz időre ott van pl. a power walking.

2015. nov. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Brock válasza:

Megfelelő étrend kell.

Azért híztál vissza, mert nem feküdt neked az az életstílus amit a fogyás alatt követtél. Szar volt gondolom az étrend, meg a mozgás is.

Étrendet tekintve csökkentsd a kalória, és a szén hidrát bevitelt. Fehérjéből meg próbálj többet bevinni.

Mozgásnak az "ugri-bugri" nem hinném, hogy jó lenne. Több sebből vérzik. Mi a baj a futással? :)

2015. nov. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem jó a mozgás de kalóriát azért kéne számolni mert az egészséges étkezés magában ne fogyaszt
2015. nov. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!