Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ilyesmi étrenddel elérhető...

Ilyesmi étrenddel elérhető EGÉSZSÉGESEN fogyás?

Figyelt kérdés

Szóval a kérdésem, hogy hasonlóan étkezve elérhetek bármilyen eredmény.


Pl.

Reggel:- tojásrántotta (2 tojás)

- zöld tea

Tízórai:- 2-3 mandarin

Ebéd:- húsleves

- kicsi főtt hús

Uzsonna:- 1-2 alma

Vacsora: tükörtojás (2tojás)


Az étrend mellé naponta táncolnék 1-2 órát és reggelente elvégeznék egy 20 perces könnyed aerob edzést.


Mellesleg a súlyomból 10-15 kg-ot szeretnék veszíteni.


Ha valakinek van bármilyen tapasztalata a fogyókúrával kapcsolatosan akkor szívesen fogadnám a tanácsait!


Előre is köszönöm!


17/L



2015. dec. 14. 16:40
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát ez nagyon nagyon kevés kalória! Hidd el nekem, nem egészséges! Egyszerre maximum 500-al szabad csökkenteni a kalóriabevitelt, Úgyhogy előbb azt kell kiszámolni, hogy eddig mennyit ettél. Fokozatosan lehet csak változtatni, a lényeg az, hogy kevesebb szénhidrátot, és több fehérjét vigyél be. De ilyen csöpp kis étrend mellett nem lesz semmi energiád, sportolni biztos hogy nem fogsz tudni mellette.

Azt javaslom, reggelire egyél zabkását, tízóraira mehet a gyümölcs. Ebédre csirkemell kevés rizzsel és salátával, uzsira ehetsz gyümölcsöt, vagy salátát, vacsinak meg jó a húsleves.

De szépen kérlek, ne kezd el azt az eszement diétát, amit leírtál.

2015. dec. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Bevallom, nem tudom részletesen, milyen tápanyagok vannak a gyümölcsökben, de ezzel együtt is hiányolom a zöldséget (akkor is, ha a húslevesben van), s a kalóriát is. Ha nincs is mindenből pontos mennyiség, ez nagyon kevés étel, főleg mozgás mellett, bár az összetétele nem olyan rossz, szerintem jó kiindulópont.

Persze rólad sem tudok eleget ahhoz, hogy fogalmam legyen a kalóriaigényedről. S alapvetően fontos, hogy jól működj a választott étrendeddel, lehet valami szimpatikus, fogyásra hatásos és alapvetően egészséges, ha az adott embernek rossz. Az egyéni jellemzők rengeteget számítanak.

2015. dec. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

2. voltam. Szerintem a rántotta messze jobb reggeli, mint a zabkása, persze kinek mi fekszik. A tojás roppant jó, tápanyagdús, komplett fehérje, némi húslevesben ezzel szemben nem sok dolog van.

Személy szerint hagynám a tojásokat, csak erősen megnövelném a számukat, de ez én vagyok, másoknak nem javaslom, amíg nem tudom, hogy mi fekszik nekik.

2015. dec. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ez így feljavítva korrektebbnek tűnik?


Reggel:- tojásrántotta (3 tojás)+barna kenyér

- zöld tea

Tízórai:- 2-3 mandarin

Ebéd:- csirkemell salátával

Uzsonna:- 1-2 alma

Vacsora: húsleves


Egyébként tényleg nagyon nagyon köszönöm a segítséget sajnos iszonyú béna vagyok még ebbe:D

2015. dec. 14. 19:04
 5/7 anonim ***** válasza:

Még mindig nem tudjuk a mennyiségeket... A kenyérre reagáljon más, én nagy ívben kerülöm a glutént, ha már nem ragaszkodsz hozzá, inkább egyél valami jobb ételt, zöldség, fehérje, zsír... Na jó, én is leírtam a véleményem végül.


Ahhoz képest, hogy nem értesz hozzá, egész tettél bele fehérjét és szénhidrátbombákat nem. Nagyságrendekkel jobban kezdted, mint sokan másak (akik pl. kizárólag egy kis cukorral kívánnak fogyni meg ilyesmi). Fog ez menni, azt hiszem.

2015. dec. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Utolsó köszönöm jól esett most egy kis támogatás:D


A mennyiségek mondjuk egy közepes méretű hús hozzá egy nagy tálkányi saláta. A húslevest meg egy átlagos méretű mélytányérba gondoltam (nem dugig megszedve csak úgy a pereméig).

2015. dec. 14. 19:47
 7/7 anonim ***** válasza:

S a kenyér?

Bár az a helyzet, hogy így már el tudom képzelni pl. az ebéded, de akkor sem tudom a kalóriatartalmát, én nem szoktam húst enni s nem tudom, mi mennyi.

De mivel azt sem tudom, mennyivel laksz jól, ez annyira nem gond. Valahogy a tapasztalataid alapján kellene belőni az evésmennyiséged (a fehérjét pedig egy kiszámolt tipikus nap alapján módosítani, ha kell), ahogy a testépítők is teszik. Ők sem tudják előre, hogy mennyivel fognak fejlődni vagy szálkásodni, hiszen ez egyedi. Ha túlságosan fogynak, emelik a mennyiséget, ha túl kevéssé, csökkentik.

Én pedig figyelembe veszem az éhségemet is. Ha megettem az esetlegesen előreirányzott mennyiséget és kopog a szemem, eszek még (más kérdés, hogy emiatt nem fogyok, ilyenkor kell többet mozogni). A te terveid még egész normálisak, bár biztos sokunk éhes lenne vele, de tényleg látok néha olyat, hogy csak önszuggesztióval vagy kikapcsolt éhségérzettel működhet az, hogy nem folyton éhes az ember mellette. Egy dolog a terv, de azt meg is kellene valósítani, lehetőleg nem önsanyargatással.

2015. dec. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!