Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen diétát lenne érdemes...

Milyen diétát lenne érdemes követnem?

Figyelt kérdés
Igazaból ezelőtt pár hónappal csináltam, számoltam a kalóriákat, kenyeret és hasonlókat abszolút nem ettem. eljártam mellette futni is meg itthon ha volt időm edzettem is, de megindul és elakadok. akármit csinálok egy bizonyos súlynál nem tudok lejjebb adni. Sajnos emiatt hagyom abba állandóan. Amikor már 2-3hete egy deka nem ment le olyankor nem tudom mit kellene tennem és abbahagyom,de mivel itt a december így nagyon vigyázni szeretnék és már elszeretném kezdeni. Mit ajánlanátok?
2015. dec. 18. 19:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Magasság, súly, egyéb adatok? Extrém vékonyra pl. nehéz fogyni.

De ha még bőven van fölösleg, akkor is meg lehet akadni, ezt magam is tapasztalom, igaz, én azért, mert megszűnik a kalóriadeficit. De sokaknál bekavar kismillió dolog. Ha teljesen le akarsz fogyni, lehet, hogy jobban oda kell figyelned az étrendedre... Nagyobb felesleggel sokunknak jóval könnyebb.

2015. dec. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mindenkinek más válik be. Olyan is akad, aki semmivel nem tud fogyni, csak azzal, ha irdatlan mennyiségű kalóriát visz be és sokat mozog mellette, mert annyira be van lassulva az anyagcseréje.


Én pl. 30% deficittel simán képes vagyok stagnálni, ha nem iszom elegendő folyadékot, és esetemben az elegendő a legalább napi négy liter. Volt olyan időszakom, mikor napi 2x1 órát bicikliztem nagy intenzitással, mégis alig fogytam, aztán egyszer csak beindult.


A fogyás soha nem lineáris, a szervezetnek meg kell találnia az egyensúlyt, te annyit tehetsz, hogy megbizonyosodsz arról, hogy nem csak azt figyeled, hogy mit vonsz meg magadtól, hanem azt is figyeled, hogy mit adsz a szervezetedet számára. Vitaminok, rostok, esszenciális zsírok és makrótápanyagok. Ha minden megvan, nem vagy túl alacsony kalórián, és ennek ellenére is stagnálsz 2-3 héten át, és stagnálás alatt nem csak a mérleget értem, hanem centikben sem mérhető, akkor érdemes elgondolkodni azon, hogy több mozgásra van szükséged, vagy esetleg érzékeny vagy valamire.

2015. dec. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

158cm és 45kg.

És figyeltem, hogy mit viszek be. Még a fehérje porokat is megvettem, vitaminokat is szedtem, elolvastam mindent,hogy mit szabad mit nem. De 2-3kg után semmi. És igazából 5kg lenne csak a cél.

2015. dec. 19. 18:01
 4/5 anonim ***** válasza:

Akkor két dolgot tehetsz: elfogadod, hogy ez a tested határa ezzel az izomtömeggel, vagy szenvedsz a maradékért. Ezek szerint neked pont a rengeteg mozgás lenne az, amire szükséged lenne a maradék két kilóhoz, viszont ha ilyen nehezen menne le, valószínűleg nem lenne nagy teher vissza is hízni.


Azért biztos, ami biztos, leírnád a pontos étrendedet?

2015. dec. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Most hogy így rákérdeztél és belegondoltam lehet az (is) baj,hogy nem elég változatos?! Általában a reggelijeim kimerülnek a zabpelyhekben vagy egy almában és joghurtban.Ebéd az összevissza van, mivel nincs sok időm rá ezért mindig valami szendvics. Rozs kenyér,sonkával és hasonlók. A vacsora általában puffasztott rizs, tojással, ha főtt kaja akkor minimális rizs, csirkemellel. Az üdítőkkel meg a kávéval még gondban vagyok,de már dolgozom rajta :)
2015. dec. 20. 13:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!