Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Melyik étrend az amit huzamosa...

Melyik étrend az amit huzamosabb ideig lehet csinálni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Olyan étrendet keresek ami segít az optimális súly elérésében és amit lehet alkalmazni hosszútávon is. Van már egy kis tapasztalatom az étrendekkel kapcsolatban, 98kg-ról 83-ra mentem le, csak sajnos visszajött, a koliban ellustultam és nem épp egészségesen ettem és rájöttem hogy változtatnom kell, mert nem szeretek punnyadt dagi lenni. A Fehérje-diétára vagy a Harcosok Étrendjére gondoltam, ezeket lehet huzamosabb ideig csinálni?

Most a 90 napos diétát csinálom, ami be is vált/válik. De ezt nem lehet huzamosabb ideig csinálni. A diéta során mindent magamnak főztem nyers és friss alapanyagokból. Mellette saját testsúlyos edzést végzek és eljárok kocogni (heti 5-6x) , figyelek a napi folyadékbevitelre is ami 3-4 liter.

Előre is köszönöm a segítséget.



2016. febr. 1. 14:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mi a fehérjediéta, de ha fehérjére alapoz, akkor rövidtávon is egészségtelen, ahogy a fehérjét elhanyagoló 90 napos agymenés is.


A Harcosok Étrendje nem étrend, mindössze az evési ablak méretét s helyét határozza meg. De lehet huzamosan csinálni, ha az ember bírja. Ugyanez a vegán vagy a zerocarb étrenddel is, nekem a háromból egy se menne, de van, aki kettőt össze tud kombinálni, nyilván a vegán és a zerocarb az, ami kizárja egymást ;)

Normál embernek ezeknél jóval kevésbé extrém étrend való, de hogy kinek mi, azt mindenkinak magának kell eldöntenie és kitapasztalnia.

Sok testépítő egy hagyományos szálkásító és tömegelő étrendet követ, egyesek egészen hasonlóan esznek mindig, csak a ch változik, mások tömegeléskor lazítanak. Ezeket rengeteg ember képes hosszútávon követni - nekem 2 nap se menne. A ketogén diéta számomra sokkal-sokkal könnyebb, de azért azt is felesleges elvárni tőlem a hét 365 napján... De ez másokra még inkább igaz.


Hogy kinek mi segít a fogyásban, az is változó. Én nem tudok étrendet, ami meg sem őrjít és fogyok is vele a kalóriákra vonatkozó hatalmas odafigyelés nélkül, bár ha maratonra készülnék vagy hegyi bicikliznék, akkor szerintem már lenne. Ki sok gyümölccsel tud jól fogyni, ki kevéssel, egyesek még a paleóval is fogynak, másoknak az a világon semmit nem segít. A millióféle vega étrendek hízást és fogyást is képesek okozni, ami megint nem csoda.

Ez teljesen egyedi.


A fő, hogy vidd be a megfelelő tápanyagokat a megfelelő mennyiségben, mozogj, s hozz össze kalóriadeficitet. Tapasztald ki, számodra mi esik jól, mivel vagy energikus és jóllakott. Máshogy nem megy.

2016. febr. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :)
2016. febr. 1. 14:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!