Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ti hogy csináltátok?

Ti hogy csináltátok?

Figyelt kérdés

Elsősorban olyan embereket kérdeznék, akik eredményes, hosszan tartó fogyást értek el...

Hogyan szántátok rá magatokat, hogy "együnk kevesebbet"?

Hogy nem mentetek ki a konyhába, és néztetek be a hűtőbe, hogy "na, mit együnk"...

Mi motivált titeket arra, hogy ne egyetek néha nasit, és lefogyjatok..?


100X kezdtem fogyókúrába.. Birtam vagy 1 hétig, aztán semmi...

És most már nem tudok mit tenni, de nagyon leszeretnék fogyni... A nyárra, strandszezonra..

Nem azt akarom, hogy ilyen-olyan csodás alakom legyen, csak ne legyen túl sok súlyfelesleg.

(nem kell gyors fogyás, minél hosszan tartóbb annál jobb...Csak menjen le valami ez az 5-6 hónap alatt)


Nagyon szivesen hallgatom a tapasztalatokat, és tanácsokat. :) 15/L



2016. febr. 2. 19:39
 1/10 Szabi.L ***** válasza:

Nem akarok regény írni, úgyhogy inkább csak segítek.


Felejtsd el a fogyókúra szót. Hatalmas tévhit, hogy csak éhezéssel lehet lefogyni.


Ezt nézd át, minta étrend: [link]


Sportolni tervezel, vagy csak diéta?

2016. febr. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, de nem hiszem hogy ilyen sok étellel lemenne valami...

Tudom, hogy nem kell éheztetni magam, de azért az a lényeg, hogy kevesebbet együnk. (legalábbis én igy tudom)


A sport... Már több sportot is kipróbáltam, de valahogy mindre csak pár hónapig mentem, aztán abbahagytam. Vagy nem tetszett, vagy a társaság nem volt jó, vagy egyszerűen nem volt kedvem menni...


A konditerem is kilőve. Errefelé csak 1 van, és arra pedig nincs igazán lehetőség h fizetgessem.


Szóval, egyenlőre az otthoni "edzéssel" próbálkozom, de nem tudom, h ez bármit is hozzájárul e.. (felülések, guggolás, egy kis futás..)

2016. febr. 2. 20:22
 3/10 Szabi.L ***** válasza:

Nem kell benne hinned, ez nem asztro show :) . Ez egy tudományos alapon összeállított étrend. Az orvos sem úgy műt, hogy hisz benne, aztán majd csak sikerül.


Úgy lődd be az étkezéseket, hogy hetente 1 kiló menjen le( persze jelenlegi súlyt és magasságot nem írtál. Az is lehet, hogy nem fogynod kellene)


Ha több megy le, emeld meg a bevitelt, ha kevesebb akkor pedig csökkentsd picit. Ilyen egyszerű.


Ha kifejezetten zsírégetés a célod, akkor ezt nézd meg: https://www.youtube.com/watch?v=EUmSW457pkM


Sajnos felüléssel, guggolással nem fogsz zsírt égetni, mivel ezek erősítő gyakorlatok.


Ha van még kérdés, írj nyugodtan.

2016. febr. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Igen, kevesebbet kell enni, ez máshogy nem megy. Már kalóriában, mert térfogatilag ehetsz egy kazalnyit s az sincs tiltva, hogy egész nap pompásan jóllakott legyél (bár ezt egyeseknek elég necces elérni, nem vagyunk egyformák e téren sem).


A hűtőbe benézek, sőt, ki is veszek belőle valamit. S édességezem mindennap (főleg sütik, csoki, erősen szénhidrátszegények, mivel az a nekem való módszer). Kalóriadeficit kell, nem ezek elhagyása :D Jó, ma már nem fogyok, de régebben még ment. Hiába nem néznék be a hűtőbe, nem működöm kevés étellel, no, a mozgást kell emelnem, de már rajta vagyok.


Amit nem bírsz hosszan, az bizonyára nem jó életmódváltás (no igen, az kell, nem fogyókúra). Vagy gyenge vagy és visszahúznak a szokások, azok végülis erősek tudnak lenni. De ha önsanyargatás és éhezés, akkor rossz a módszer. A fogyást szerintem élvezni kell, jó ételekkel ;) Nekem máshogy tuti nem menne s ne s menjen :P


A kevesebb evést a számomra laktató ételekkel tudom elérni. Ha ez nem elég, akkor többet kell mozogni. Az édességvágyat pedig nálam jelentősen csökkenti az alapos jóllakás és a durva szénhidrátcsökkentés, de ez azért emberfüggő. Van, akinek egy kocka csoki is elég (ez még nálam is egész jól működik, csak cukor ne legyen benne), másnak a gyümölcs is édesség, de persze a legtutibb elhagyni az édességet.


Mennyi felesleged van? Magasság, súly? (Bár ebből persze nem derül ki sok, de valami azért igen.)

2016. febr. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ne akarj heti 1 kilót fogyni, az elég gyors fogyás, nem mindenkinek megy, főleg kisebb feleslegnél s nem nagy aktivitásnál, de sok más tényező is számít. Semmi gond nincs a lassú fogyással, gyerekként pedig ne is fogyózz drasztikusan.
2016. febr. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. :)


Akkor még csak annyi lenne a kérdés, hogy milyen otthoni edzést tudnátok ajánlani?


(nem hiszem hogy ez számit, de a családban mindenkinek könnyen feljönnek a kilók, akár 1 tábla csoki +1kg... De annál nehezebben mennek le..)


Sajnos alacsony vagyok, és igy elég soknak tűnnek a kilók. Picit szégyenlem is.. :/

160cm, 67kg...

2016. febr. 2. 21:12
 7/10 Szabi.L ***** válasza:

A videót megnézted, amit küldtem?

Otthoni edzésnél erősíteni tudsz, de zsírt égetni nem.


Zsírégetéshez hosszú, alacsony intenzitású és monoton munkavégzés kell. Tempós séta. Vagy vehetsz szobabiciklit,futópadot ha nem akarsz kültérre menni.

2016. febr. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Igen, megnéztem a videót. :)


De sajnos nem tudok mikor kimenni sétálni. És most lehet azzal jönni, hogy biztos van rá időd, csak rá kellene szánni, nos igen... Pont ez a baj..


Reggel ugye 7:30 suli, 2ig, aztán különórákra megyek majdnem minden nap...


És sajnos este mikor otthon vagyok, igen, már nincs kedvem kimenni és sétálni...

2016. febr. 2. 21:21
 9/10 anonim ***** válasza:

Hétvégén nincs suli, akkor is túrázhatsz, ha nem rossz az idő.


Minden mozgás éget energiát, amivel hozzájárulhat a kalóriadeficithez, de persze nem egyforma mértékben s egyeseket érdekel, hogy konkrétan mennyi szénhidrátot és zsírt éget, bár azt leginkább az étrend befolyásolja és amúgyis a kalóriadeficittől fogyunk, a test dolga, hogy mikor mit hova tesz.


Személy szerint a teljes testes edzés + mellé aerob mellett vagyok, de akinek a kardió szimpatikus nagyon, végülis azt is végezheti (a testépítők azt mondják, sok kardió rosszat tesz az izmoknak, én ehhez nem értek).


Nem, senki nem hízik 1 kilót 1 tábla csokitól, de még 10 dekát sem. Azért a termodinamika törvényeit megsérteni nem könnyű. Persze vannak misztikus dolgok a testműködésben, de nem ennyire.


Á, ne szégyelld, vannak sokkal kövérebbek is, na az már gond. Annyira kövér még nem lehetsz, csak most már fordítsd vissza a folyamatot! Lehet, hogy direkt jól jön ki, a plusz kilók ráébresztenek a helyesebb táplálkozásra... Nekem ez volt. Még a stagnálásom is segített, az kergetett be egy extrémnek tűnő életmódba, amiről kiderült, hogy egészen jól passzol hozzám s jobban érzem magam vele... Ennyi súlytól megszabadulva még a bőröd sem hinném, hogy lóghat utána (ahhoz extrém rugalmatlannak kellene lennie, ami főleg ilyen zsenge korban nem is tudom, lehetséges-e. de később se tipikus, hogy ekkora fogyásnál gond legyen).

Jók a kilátásaid :) Simán lehetséges, hogy neked nehezebb fogyni, mint az átlagnak, ilyen-olyan okból, de azért így is lehetséges, ebben biztos vagyok. Sok sikert!

De tényleg csak óvatosan, mozgás, életmódváltás, nehogy elkezdj nagyon keveset enni...

2016. febr. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. ^^
2016. febr. 2. 21:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!