Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit egyek napközben, hogy...

Mit egyek napközben, hogy kevesebb legyen a szénhidrát, de ne legyek folyton éhes?

Figyelt kérdés

Szeretnék fogyni, kevesebb szénhidrátot kellene ennem.

Munkába mindig is 2 zsömlét vittem magammal, ezzel voltam el reggeltől este 7-8-ig. Van, hogy elég, van, hogy túl kevés, és még éhes leszek (általában, amikor kevesebb a meló, és több az üresjárat).

Viszont ez most már így nem jó. Mit hozhatnék magammal, amivel kibírom az egész napot, nem hizlal, de nem is korog a gyomrom tőle folyamatosan (az éhséget nagyon rosszul viselem)?



2016. febr. 9. 10:22
 1/2 anonim ***** válasza:

Sült hús,baconbe tekert máj,saláta,banán,főtt tojás,édesburgonya ,házi májkrém zöldségekkel (pl pritaminpaprikára szoktam én rákenni). A rántotta és a tükörtojás nem valami jó hidegen,de otthon reggelire mehet,jofajta kolbásszal,baconnal,sok zöldséggel .

Kevés olajos mag,vagy aszalt gyümölcs (tényleg csak kiegészítésképp) . Én ezeket szoktam elcsomagolni .általában csinálok egy naaaagy salátástálnyi salit ( mikor milyet),ez elég még estére és másnap reggelre is ,pl tonhallal vagy hússal .

2016. febr. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A tojás zöldséggel eléggé laktató. Sok formában ehető hidegen is, még ha egyes esetekben (szerintem mindig) jobb is melegen. Némi olajos magot pakolnék vészhelyzetre, ha mégis éhes maradnék.


Gondolom, azért bőven akarsz szénhidrátot enni (az én keretem 30-40 gramm, annál már vigyázni kell pl. a gyümölcsökkel és a gabonákkal, de akár beleférhetnek ;) de leginkább a zöldségekkel kell vigyáznom. ha ehhez nincs kedvem, akkor fölémegyek a keretnek :) kellenek zöldségesebb napok is ;)), úgyhogy ehetsz akár zabkását is s a zabos tojáslepényt is finomnak találom még én is (alapból nem szeretem a zabízt). A zsemle elég tömény szénhidrát, egy térfogatos zabkása azért más. Ugyanez igaz a nedvesebb fajta főtt rizsre is, ha az neked megfelelő étel, persze kis mennyiségben a hús vagy tojás mellé...


A kalóriatöbblet hizlal. Hormonálisan persze jobb, ha nem dobod meg a vércukorszintedet, de a kalóriaegyenleg az aduász. Fogytam kevés és sokkal több szénhidráttal is, nálam a fogyást tekintve tökmindegy, csak ugyanannyit egyek ugyanolyan aktivitás mellett. Persze van, akinél bekavar a szénhidrát, de olyan is, aki kevés szénhidráttal nem működik vagy nem fogy vagy túlságosan fogy... Meg kell találni a hozzánk passzoló mennyiséget.1

2016. febr. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!