Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit tegyek hogy ne legyen...

Mit tegyek hogy ne legyen étvágyam?

Figyelt kérdés
Minden este iszok citromlevet és régen be is vállt nem volt étvágyam de most ugyan úgy van és este sem bírom megállni hogy ne csipegessek. Talán több citromot kellene innom?

2016. febr. 9. 20:07
 1/6 anonim ***** válasza:

A citrom savat csinál, amitől éhes leszel!


Inkább reggel idd ezt a citromlevet éhgyomorra, még jót is teszel magadnak!

2016. febr. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Húzd szorosra a derékövet és foglald el magad folyamatos tevékenységgel, ami mellett nem jut időd csipegetni.
2016. febr. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Krisz85 ***** válasza:
jól írják foglald le magad, menj el edzeni, illetve egyél rostdús ételeket este, amik jók, pl grapefruit, mandarin, ami alacsony GI-jű, és édes, ha ez nem válik be akkor semmi!
2016. febr. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A gyümölcsöt speciel hagynám, mert sokakat éhessé tesz jóllakottan is... Ki kell tapasztalni, mi hat.

Szerintem egyél, ha éhes vagy, puszta étvágyból, éhség nélkül persze ne. Jobbaknak nincs is olyan :D A párom sosem érti, hogyan lehetek nem éhes, ha étvágyam van és hogy lehet nulla étvágyam éhesen. Nálam minden verzió előfordul. Az étvágy is lehet erős, de az még a könnyebbik eset. Éhesnek lenni, ráadásul nagyon éhesnek, amikor CSAK ételre tudsz gondolni és szinte ölni tudnál ételért... Az külön műfaj. Vagy a szénhidrátéhség. Ha a tested ott hisztizik a tudatodban, hogy neki KELL ez és az... Most nagyon jó vagyok, mert ezt is tudatból oldom meg, tisztelem a testem jelzéseit, biztos tudja, mi kell neki, de azért szigorúbb vagyok vele, mint máskor, hisz azt is tudom, hogy nem fog éhenhalni, ha nem kap meg mindent, amit akar :) De remélem, hamarosan egységben leszünk, mert ez így nem jó.


Szóval, csak ennél, de nem kell. Tuti, hogy nem eszel túl keveset vagy nem hagysz ki valamit? Mert akkor jogos az étvágy.

Ha csak megszokás vagy hedonizmus, akkor első körben fejben döntsd el, hogy nem és kész. Ehhez egyeseknek sok gyakorlás kell, de megoldható igen zabolátlan s elvből nem túlzottan fegyelmezett emberek esetében is.

Az étrend is számít, bizonyos étrendek esetén könnyebben eszik az ember még és még és még. Az édességek is könnyen húzzák az újabbakat, akkor is, ha a vércukrot nem dobják meg, de ha megdobják, akkor főleg.


Én speciel kávézom ilyenkor. Még éhségnél is, ha már sokat ettem aznap. Engem nem élénkít. A tea egy gyengébb műfaj, de ha csak nassolnék s nem vagyok különösebben éhes, akkor jó lehet :) Ez más és más.

De ha nem volt alapos a vacsora, akkor nem kell csodálkozni, hogy gond van. Hátha át lehet alakítani az étrendet úgy, hogy vacsorára elég jusson (nekem ez sajna lehetetlen jelenleg, úgyhogy kávézom :D de lehet, hogy enni fogok pár káposztalevelet is, egyik kedvenc nassom s ma úgysem volt sok nyers zöldségem).

2016. febr. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Krisz85 ***** válasza:
kicsit sok a speciel....
2016. febr. 10. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2016. febr. 11. 17:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!