Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám elérni a kívánt...

Hogyan tudnám elérni a kívánt alakot nyárig?

Figyelt kérdés

Sziasztok! CSAK személyi edzők/hozzá értők válaszát várom!

Szóval...17 éves lány vagyok, 165cm és 53kg. Régebben elég vékony voltam,szép alakom volt és szép fenekem. Körübelül két éve kezdtem el egy kicsit vastagodni, bár tudom,hogy még így sem vagyok dagadt,de nem érzem jól magamat a bőrömben. Szeretnék nyárig egy-két kilótól megszabadulni. Főként a combomon és a hasamon van fölösleg. Szeretnék kerekebb,feszesebb feneket illetve vékonyabb combot és kicsit laposabb, izmosabb hasat. Már több éve táncolok,így heti 6 órát alapból kemény mozgással töltök. Két hete kezdtem el komolyabban foglalkozni ezzel. A diétám valami ilyesmi eddig: (nincs túl sok lehetőségem,nagy család,általában az eszem ami van) teljesen elhagytam a kenyeret az étrendemből,a csokit is és igyekszem a cukrot is. Cukros italokat,chipseket meg egyébként sem ettem... ezen kívül reggelire zabpelyhet tejjel, gyümölcssel szoktam enni,vagy tojást. Ebéd előtt magokat,és gyümölcsöket ebédre főtt ételet (ri

zs,csirkemell,zöldség,hal,bab,könnyű ételek). Nasinak megint magvak,vacsira pedig túró,joghurt,zöldségek. A tánc mellett elkezdtem futni járni, kb 20-30 percet. Van szobabiciklink,azon is szoktam tekerni,illetve Rubint Réka 20 perces videóiból is csinálok párat. Ezeket szoktam cserélgetve csinálni. A kérdésem az lenne,hogy ezek mellett mennyi idő múlva látszódhat az eredmény? Szeretnék vékonyabb combokat,és attól félek,hogy a futástól,biciklizéstől, tornától vastagodik. Ez igaz? Mit egyek? Tanácsok,ötletek? A túró jó estére? Bocsi a hosszú szövegért,igyekeztem teljes képet adni... A válaszokat előre is köszönöm! :)



2016. febr. 12. 20:59
 1/4 Szabi.L ***** válasza:

étrend minta: [link]



Az ilyen torna jellegű ugrabugrálós dolgok nem vastagítják a combot, mivel minimális az izommunka. Ahhoz, hogy az izom növekedjen, komolyabb terhelés kell, pl. súlyzós edzés.



Ha van konkrét kérdésed ,akkor írj nyugodtan.

2016. febr. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Kedves első kommentelő! Amint azt olvashattad, magam miatt szeretnék leadni pár kilót, nem egy fiú miatt. Jobban érezném magam a bőrömben!

A második választ köszönöm szépen, akkor ezek szerint nagyjából jól csináltam! :) még azt szeretném kérdezni, hogy ha futni járok,akkor a 20 perc futás az zsírégetéshez tényleg kevés? Sok helyen olvastam, hogy 40 perc kell ahhoz,hogy a zsírégetés beinduljon,illetve hallottam már az iintervall (?) edzésről is. Te mit ajánlasz? Köszönöm előre is! :)

2016. febr. 12. 22:05
 3/4 Szabi.L ***** válasza:

Ez az edzettségi szintedtől függ leginkább. Valakinek a futás még zsírégetésnek számít, valakinek pedig már szénhidrátokat használ a szervezete ilyenkor. A lényeg, hogyha nehezen kapsz már levegőt, vagy lihegsz, akkor az biztos, hogy nem zsírból megy.


Egy aerob edzésnek 60 percesnek kell lennie, ha csak önmagába csinálod.


Intervall az zsírt és szénhidrátot is felhasznál, és utána jelentkezik egy úgynevezett utólagos zsírégető hatás. De kezdőknek nem ajánlott.

2016. febr. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Renben,köszönöm szépen! Ha lesz még kérdésem, jelentkezem :)
2016. febr. 13. 10:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!