Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek milyenek az arányaim?

Szerintetek milyenek az arányaim?

Figyelt kérdés

176 cm, 74 kg (de most fog megjönni, alapból 71-2).

Mell: 100cm

Derék: 79 cm

Csípő: 109 cm


2016. febr. 13. 00:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Látszik, hogy nem izom miatt vagy ennyi, hacsak nem ennyire téglalap alakú vagy genetikailag (mintha értenék hozzá... egyszerűbb lenne egy testzsírszázalékmérés, mint a távdiagnosztika)... Némi fogyás nem ártana, bár ez sem feltétlenül egészségtelenül vészes, amennyiben arányosan oszlik el rajtad (szóval nem szinte csak a hasad, csípőd, combod hájas) s magadnak így tetszel.

De eléggé valószínűsíthető, hogy van rajtad minimum egypár kiló felesleg.

2016. febr. 13. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
33% jött ki, ami még épp hogy az egészséges kategóriában van. Tehát most jött el az a pont, hogy ne hízzak többet :D Testtömegindexem 23. Ezek alapján nem számítok túlsúlyosnak hála istennek, bár való igaz, egy gramm izom sincs a testemen (bár itt a bringa idő, ilyenkor amikor lehet mindenhova azzal járok). Karácsonykor és évvégén kaptam fel +5kg-t, 67-68-69 kg-val jobban tetszettem magamnak, de így se "vészes". Csak kíváncsi vagyok, kívülállók milyennek gondolják ezeket a számokat.
2016. febr. 13. 00:36
 3/9 A kérdező kommentje:
Tehát ez a testzsír azt jelenti, hogy hány százaléka a testemnek a zsír? Kiszámoltam, hogy 74x0,33 az 24. Tehát 50 kg-val lennék csont és bőr? Amikor pár éve 59-60 voltam, az volt az álomsúlyom :)) Bár akkor valóban nagyon vékony voltam /de tetszett/.
2016. febr. 13. 00:40
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem, 50 kilóval már bőven halott lennél. Nőként nem egészséges úgy 15% alá menni, nekünk jóval nagyobb az esszenciális zsírmennyiségünk, ami kell a rendes működéshez.


33% az elég sok, sokkal jobb a 20-25%, de picit alatta is jó, csak azt nem várjuk el minden földi haladótól, akit nem érdekel a szálkás test :D


Nekem is van ám feleslegem, nem arról van szó, de igyekszem megszabadulni tőle és csinos, izmos testet összehozni :) Hosszú, fitt életet szeretnék s istenuccse, tenni is fogok érte sokat.

2016. febr. 13. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Áhá, már értem :) Hááát, lehet, hogy túl passzív vagyok, de nem érzem még szükségét a fogyásnak. Csak majd a testmozgás meglesz biciklivel, de az étkezésről nem tudnék lemondani, hogy ne azt egyem, amit megkívánok. Bár tény, a 33 épp a határon van, hajszálon vagyok a túlsúlyostól.

Örülök, hogy neked van motivációd, sok sikert hozzá :)) Én még nem jutottam el odáig, de ha majd 80 fele közelítek lehet máshogy fogom gondolni.

2016. febr. 13. 02:03
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem kicsit nagydarabnak tűnsz.

Az arányok amúgy jók. Olyan homokóra formájú lehetsz.

De szerintem ehhez a magassághoz 65-70 kiló jobban mutatna.

Ami korábban voltál 55 körüli az iszonyatosan kevés! Az semmiképp se legyen cél.

2016. febr. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
45%
sok az a 74 kg.
2016. febr. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A testzsír 18 & 35 között normális, tehát a 25 az ideális nagyjából. És van a nőknél egy általánosan elfogadott 'szabály', ami szerint magasság - 111 = ideális testsúly. Ez esetben a 65 kg lenne a normális, de ez se úgy, hogy pl. gebére fogyod magad, hanem sporttal, hogy formásíts, ne csak a zsírt dobd le. Szerintem egy picit sok ez a kiló a magasságodhoz, ha nem is 10 kilót, de egy ötöt mindenképp érdemes lenne fogyni. De ha te így tetszel magadnak, akkor a te dolgod, hogy hány kiló vagy...
2016. febr. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Még hogy -111, te jó ég!

47 kilóval engem már rég temetnének. Voltam annyi, voltam kevesebb is, de nem felnőttként, hanem fejletlen kistiniként.

2016. febr. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!