Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egészséges életmód, de hogyan?

Egészséges életmód, de hogyan?

Figyelt kérdés
Segítségeket, tapasztalatokat szeretnék kérni tőletek! 21 éves lány vagyok, 157 cm és 50 kg, nem fogyni szeretnék, hanem izmosodni, erősödni. Egészséges ételeket szeretnék enni, mindennap edzem itthon és futni járok. Szeretnék változtatni az életmódomon , szeretnék egészséges ételeket enni és többet edzeni, persze ez rajtam múlik főként de azt szeretném tőletek kérni, hogy írjátok le ti hogyan kezdtetek átállni a rendes ételekre Számomra nehéz letenni a cukrot, a süteményeket de mindent megteszek ez érdekében. Súlyzós edés gyakorlatokat szoktam csinálni de ha jól tudom fehérjét szoktak venni azok akik izmosodni szeretnének, és ezt milyen mennyiségben kell fogyasztani, és mivel? Milyen ételeket egyek? Recepteket tudnátok írni ? 3 műszakban dolgozok, sajnos éjszaka vagyok a legéhesebb és akkor mindent eszek amit lehet, de sajnos a kilók is felszaladnak így semmi értelme edzenem, ha az ételen nem változtatok. Mindent szívesen olvasok ez ügyben!

2016. febr. 18. 16:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Én egyszerűen elhagytam a gabonákat s minden keményítődús ételt, a normál cukrot és majdnem minden tejterméket egyik napról a másikra, onnantól ezeket általában nem tekintettem ételnek. De van, akinek a fokozatosság kell. Sokmindennek a szerepkörét lehet helyettesíteni mással, ez azért segít, főleg, ha nagyon sok ételcsoportot kizársz, de a változatosságot szereted (vagy mondjuk száraz dolgokat is akarsz enni, a rendes ételeid pedig nem azok... nekem itt segített a magkenyér).

Sokfélék vagyunk, mindenkinek más a nehéz. Én már alig eszem meg valamit, ez nekem OK, de a mennyiségre és az időzítésre igen érzékeny vagyok :D

Sütiket speciel simán eszem, csak nem sokat és éppenséggel megvolnék nélkülük, de finomak és valamire el kell használni a kókusztejkészítés maradékát :D Szerencsére van párom, aki feleszi a zömét, így a saját magam részére készült sütijeim nyugodtan lehetnek igen fehérjések. Az úgyis kell.


Nem kell fehérjeport venned, ha az étkezésed kellően fehérjedús. A testépítők sem teszik, amúgy nekik sem kell sokkal több fehérje, mint másnak hasonló aktivitás s kalóriaegyenleg mellett...

Napi 2g/testsúlykilogramm (nem hájas testre nézve, de ez nálad úgysincs) szokott lenni a biztos érték, persze van, aki kitapasztalja, hogy ő 1-gyel is izmosodik vagy extrém esetben neki több kell... Nálam ez a szám kb. 1,6, de nekem még bőven van feleslegem és speckó az étrendem, az izmaim nincsenek különösebb veszélyben, viszont az étrendemhez hozzátartozik, hogy efölé nem mehetek. De sokkal lejjebb nem mennék.

2016. febr. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Szabi.L ***** válasza:

Ha szívesen olvasol, akkor google-> Sárga kapszula, ingyenesen letölthető kis könyv.


Ezt is átnézheted:

[link]


Este is nyugodtan mehet szénhidrát és fehérje is, ha éppen éjszakai műszakod van, nem kell félni az esti kajától.(persze minőségi tápanyagokból)

2016. febr. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Olvastam már a Sárga kapszulát. :)
2016. márc. 15. 17:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!