Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Három hónapja szedem a brintel...

Három hónapja szedem a brintellix gyógyszert és híztam 9 kilót azóta! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Decemberben írta fel doktornőm ezt a gyógyszert mert nem éreztem jól magam és az előző antidepresszáns amit szedtem súlyos mellékhatásokat okozott (viszketés, szédülés, gyengeség). Na most három hónapja szedem ezt a gyógyszert, minden reggel 10 mg-t és van pozitív hatása hogy nyugodtabb vagyok, jobban tudok koncentrálni, barátságosabb vagyok, az állandó idegesség és feszültség érzése eltűnt belőlem ja és a szörnyű dührohamaim szinte teljesen megszűntek! alvásom javult napi 10 órát alszok megszakítás nélkül, közérzetem is megfelelő lett a hobbimat tudom élvezi ez könyvolvasást jelent!


Viszont az érem másik oldala hogy három hónapja szedem és az elején szörnyű hányinger, felfúvódás folyton finganom kell még most is, nem bírok két sörnél többet meginni erőteljes szédülés nélkül egy sör után is szédülök meg nem bírom a piát, kicsit lefáraszt a gyógyszer hogy gyengébb vagyok tőle, ja és amit írtam hogy hízás. Egész nap csak zabálok, amikor munkahelyre elfelejtek vinni ételt akkor azon gondolkodok hol tudok enni. Elmegyek boltba veszek kifliket meg 20 deka párizsit és megeszem tízóraira. Aztán itthon folyton eszek csokit, édességet, süteményeket jó habosakat. Szép lassan hájas kezdek lenni pedig szuper alakom volt. Most 9 kiló hízásnál tartok 66-ról 75kg -ra. Mondtam dokinak de azt mondja szedjem a gyógyszert mert használ, ja meg sportoljak. Na szuper ő nem tudja hogy ettől a gyógyszertől úgy kell zabálnia az embernek mint egy disznónak!!! Szóval sokat eszek és folyton hízok. Mi a teendő? Sportolni nincs erőm meg alapból utálok. Hogyan fogyjak?

Ha fontos 28 éves férfi vagyok! 175 cm magas



2016. márc. 8. 10:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Senki sem kötelez, hogy zabálj, egyél sok fehérjét lassú felszívódású szénhidrátokkal, akkor majd nem leszel éhes.
2016. márc. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
59%

Nos nézd, ha antidepresszánsokon meg nyugtatókon akarsz élni életed végéig, mert anélkül minden bajod van, és emellett még azt sem vagy képes kontrollálni, hogy mennyit egyél, a fél napokat átalszod, és nem vagy hajlandó semmilyen testmozgást végezni... hát ehhez csak gratulálni tudok. Ez abszolút nem a gyógyszer hibája, ez a TE hibád. Lusta vagy és nincs semmi akaraterőd. Ha meg sem próbálsz normális életmódot élni, csak zabálod a csokit és fekszel egész nap, akkor mit vársz? Naponta 10 órát aludni sem egészséges, hiába gondolod te ezt. Gyógyszerfüggőnek lenni meg még kevésbé egészséges.

Ettől függetlenül 175 centihez a 75 kiló még megfelelő, de ha nem akarsz 30 éves korodra másfél mázsát nyomni, akkor sürgősen kapd össze magad. Ha jól akarsz kinézni és egészséges akarsz lenni, akkor igenis kezdj el valamit sportolni, napi 2 km futás, 50 fekvőtámasz vagy felülés még a leglustább disznóknak is megy. 8 óra alvás, 2 óra mozgás, és máris előrébb vagy. És egyél normálisan, fejezd be a csokifalást, egyél normális mennyiségeket, húst, zöldséget, gyümölcsöt. Ha ezekre odafigyelsz, akkor nem lesz szükséged nyugtatókra sem, hidd el. Csak szedd össze magad, mert ennek így nagyon rossz vége lesz.

2016. márc. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
84%
Rajtad múlik :-) Tök jó, hogy a gyógyszerrel sikerült a lelkedet rendbe hozni. Most jön a következő projekt: az étkezésed is rendbe kell tenned. Egyelőre csak a hízást próbáld megállítani. Első lépésben - 2-3 napig - csak írd össze, hogy mit eszel. Nem kell kevesebbet enned, csak jegyezd fel, mert ez lesz a kiindulás. Ezután nézd át alaposan a feljegyzett étrendet, és gondold át, hogy mit tudnál elhagyni vagy első lépésben csak kicserélni valamire, ami kevésbé hizlal. Továbbra is jegyezz fel mindent. Így szép lassan át tudsz térni egy normális étrendre és aztán a fogyáshoz is hozzákezdhetsz. Én amúgy már attól fogyok, hogy ha föl kell írnom, hogy mit eszem - valahogy automatikusan kevesebbet eszem, akármit csinálok. Kitartás, szerintem menni fog. Úgy látom, eléggé jó hatással van rád ez a gyógyszer, fontos lenne, hogy a mellékhatását is kezelni tudd.
2016. márc. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

ne egyèl annyit..+sportolj.

de ha nem megy, akkor hagyd abba a gyogyszert,vagy kerj helyette mast.

más megoldás nincs

2016. márc. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
63%
Én csak egy dolgot nem értek, és bocsánat az off-ért. De te antidepresszánst szedsz és még alkoholt akarsz inni?! Ne csodálkozz, hogy szédülsz, basszus! Depresszió gyógyszerre nem szabad alkoholt inni, olvasd el a tájékoztatót!
2016. márc. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
2.-es! Jó köszi a véleményedet hogy nekem rossz életmódon van! Kérdem én tőled két munkahely mellett hol van nekem időm naponta 2 órát sportolni? Hát sehol sincs megmondom én!! Antidepresszánstól hízok nem a zabálástól már bocsánat. És normálisan beszélj velem mert durva a hangnemed amit kikérek magamnak!
2016. márc. 9. 17:11
 7/19 A kérdező kommentje:

3-as köszia segítőkész válaszod. Ma el is kezdtem írni a listát a kajálásomról.


Reggeli: 1 db olajban sült virsli, majonézzel és egy zsömlével. Mellé kávé két édesítővel, egy pohár narancs juice


Tízórai: Két szelet pizza pizza king's-ből


ebéd: Pörkölt tésztával egy normál adag


uzsonna: tea, banán


és vacsorára melegszendvicset terveztem!


Ez így jó?

2016. márc. 9. 17:14
 8/19 A kérdező kommentje:
4.-es nem lettem okosabb a válaszodtól de azért köszi!
2016. márc. 9. 17:15
 9/19 A kérdező kommentje:

5.-ös de szabad inni rá betegtájékoztatón sincs rajta hogy TILOS! max annyi hogy nem ajánlott az meg nem tiltás!!!


Mindenre lehet inni, keresztmuterom kétféle szívgyógyszerre, vérnyomáscsökkentőre, fájdalomcsillapítókra, vízhajtóra és fene tudja miket szed még simán megissza a pár pálinkáját naponta!

2016. márc. 9. 17:16
 10/19 anonim ***** válasza:

Szia! Én vagyok a 3-as.


Nem vagyok dietetikus, nem tudom megítélni, hogy az étrended jó-e, de mint feljegyzés, teljesen jó, és ez az első cél.


Figyeld meg, hogy kevesebbet eszel-e a felírástól önmagában, és elkezdesz-e ettől fogyni. Ha igen, akkor probléma megoldva, csak így tovább. Ha nem, akkor gondold át, hogy mit tudnál változtatni.


Ehhez néhány tipp. Persze tudom, hogy nem minden nap pontosan ezeket eszed, de ezek alapján már lesz ötleted a variáláshoz. A reggelinél a mennyiség nem sok, a virsli nem egy csúcsminőségű étel, de most nem ez a lényeg. Esetleg egy kis zöldséggel kiegészíthetnéd, hátha úgy tovább maradsz jóllakott (meg ugye egészséges is).


A pizzaszelet tízóraira elég energiadús, zsíros. Első körben megpróbálhatod kiváltani csak egy szelettel, és zöldségekkel. Persze a zöldség kicsit több macera, mint egy szelet pizzát megvenni, de sokkal egészségesebb. Ha sietsz, ehetsz konzerv zöldséget (pl. a SPAR sajátmárkás zöldborsókonzervje csak kicsit drágább, mint egy pizzaszelet, és egy napra elég egy fél konzerv, én rendszeresen szoktam olyat enni, viszont a leve kicsit cukrozott), ha van időd felkészülni, akkor otthon összekészíthetsz magadnak egy műanyag dobozba tisztított zöldségeket nyersen vagy akár párolva, esetleg főzve.


Az ebéd az oké, nincs benne zöldség, de az nem katasztrófa.


Az uzsonna is oké, esetleg jobb, ha banánt csak ritkábban eszel, mert elég cukros (a szőlővel együtt). Ehetsz almát, körtét, narancsot, kivit, itt a tavasz, lesz eper, ribizli stb. Lehet banánt is, csak legyen meg a változatosság. Nem tudom, mennyi cukorral iszod a teát, azon is lehet spórolni.


A vacsora melegszendvics is jó szerintem.


Ezeket nem kell mind egyszerre meglépned, hanem csak ötletek, lehetőségek. Próbálj fokozatos lenni, és figyeld, hogy hogyan reagál a súlyod, mivel laksz jól, mivel nem, milyen ételtől érzed magad jobban. Az ételeken levő tápértéktáblázatot is érdemes megnézni, amin nincs, ott meg lehet próbálni a neten utánanézni. A súlyváltozás nem azonnal jelentkezik, szóval nem lehet ezzel lemérni, hogy egy adott napon túl sokat ettél-e, de pár hét után elvileg mérhető lesz.


Az étrendváltoztatásnak két célja van, egyrészt hogy ne hízz, hanem inkább kezdj lassan fogyni, másrészt hogy egészségesebben étkezz. Persze lesz, aki belém köt, hogy például a konzerv zöldség milyen borzasztó és hogy most azonnal szuperegészséges étrendre kellene váltanod, viszont szerintem könnyebb fokozatosan változtatni.

2016. márc. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!