Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kardió edzés elött mit érdemes...

Expresss kérdése:

Kardió edzés elött mit érdemes enni úgy hogy testsúlyvesztés a cél ha semmi az is egy opció az ideális érdekelne?

Figyelt kérdés
(eddig nem ettem semmit és ez nagy szenvedés )

2016. márc. 23. 14:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem nagyon érdemes semmit egyrészt a cél az, hogy zsírból menjen, másrészt a szervezet energiát, oxigént használ fel az emésztéshez, ami rontja az edzésedet személy szerint én nem is tudok enni 4 órán belül az edzés előtt.


Ha kínszenvedés, akkor vagy a diétád túl szigorú, vagy rossz makróösszetétele van, vagy vitaminhiány, vagy túl gyakran csinálod és túledzed magad(nem hagysz időt a regenerációra) esetleg 1-1,5 órával edzés előtt 1000mg L-karnitin még segíthet.

2016. márc. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Pont ma voltam életem második személyi edzésén ahol erre rákérdeztem. Az edzőm azt mondta, hogy fél-egy órával nyugodtan bekaphatok pár falat zöldséget vagy gyümölcsöt, hogy ne essek össze a futógépen.
2016. márc. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ez emberfüggő s tapasztald ki, neked hogy jó. Én semmilyen edzés előtt nem eszem, de neked ez szenvedés (bár lehet, hogy megváltozna, ha az étrended, kalóriabeviteled változna, ki tudja?), akkor nyilván próbálj mást. Gondolom, világos, hogy szinte senkinek nem jó frissen teletömött hassal kardiózni, de némi étel azért beleférhet, akár előtte 1-2 órával. Hogy mit egyél, szénhidrátot vagy sem, az megint emberfüggő. Én egy kevés szénhidráttól pokoli éhes lennék (főleg, ha gyümölcs, az azonnali farkaséhséget okozott akkor, amikor még volt valódi éhségérzetem), a zsír és fehérje már jobb.
2016. márc. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én a semmire esküszöm. Ha nincs előtte kaja, nincs diszkomfort a teli has miatt, és nincs inzulinemelkedés, ami gátolja a fogyást. Ha nem bírod, akkor 1,5-2 órával egyél egy kis húst alacsony szénhidráttartalmú zöldséggel.
2016. márc. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hozzáteszem, nem kell enni, hogy le ne ess a futógépről. Az embernek bőségesen vannak tartalékai, és mi pont ezt akarjuk felhasználni, ugyanis akkor ég a zsír. Ez viszont megszokást igényelhet. Az elején lehet szédülés, rosszullét, akár csak a szénhidrát csökkentésétől is.

Én már csináltam olyan, hogy egész nap nem ettem, és délután négykor lenyomtam egy súlyzós edzést. Nem estem össze, nem voltam rosszul, és nem is ment rosszabbul az edzés.

2016. márc. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!