Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek túl vékony vagyok?...

Szerintetek túl vékony vagyok? Rossz irányba tartanék?

Figyelt kérdés

Két és fél hónap alatt 12kg dobtam le. Mielőtt életmódot váltottam volna, szinte sosem mozogtam, izmom semmi, fölöslegem viszont annál több volt.

Nagyon örültem az eredményeimnek, de a családom annál kevesébe. Igaz eleinte előfordult, hogy a teli has egyet jelentet a rémes bűntudattal, és a legelején egyszer-kétszer meghánytattam magam, (így utólag visszagondolva, hatalmas barom voltam) de ma már akkor sem emésztem magam, ha egy vendégség alkalmával lecsúszik egy-két süti, holott rendes napokon, semmit nem eszek, amiben fehér cukor vagy finombúzaliszt van.

Majdnem minden nap sportolok, és úgy érzem egészségesen eszem, bár az itthoniak szerint keveset. Körülbelül egy nap 1200 kcl-t vihetek be, bár nem nagyon számolom, de csak a reggeli zabkásám, gyümölccsel majdnem 350kcl.

A rokonságomban mindenki anorexiával ijesztget, és csúnyán néznek rám, ha megkérdezem van-e cukor a teában, vagy van-e a salátában majonéz.

Az a helyzet, hogy valóban félek az anorexiától. Nem gondolom, hogy az lennék, de az tény, hogy az anorexiások általában nem tudják magukról, hogy azok, vagy haladnak az úton a betegség felé. Én nem hiszem magam olyan vészesen vékonynak, sőt. Hangulatomtól függ, hogy épp vékonynak vagy még kissé túlsúlyosnak látom magamat.

Nem tervezek visszaállni a régi életmódomhoz, és semmit sem szeretnék újból beiktatni az étrendembe, amit egyszer száműztem. Talán a rizs, a krumpli, a sovány sajt és a tej egyszer még visszajöhet, de talán még ezek sem.

74kg voltam még január közepén, amikor kezdtem, ma reggel 62,5kg-ot mutatott a mérleg, ehhez 182cm vagyok.

Szerintetek is túl kevés?

(Tudom több adatot is megadhatnék, de nem tudom hogy ezeken kívül mikre lenne még szükség.)

16/L



2016. márc. 26. 23:51
 1/5 anonim ***** válasza:
A leírtak alapján nem tűnsz anorexiásnak, viszont nagyon keveset eszel és vékony vagy. Izmot kellene felszedned, amihez viszont sokkal több evésre lenne szükséged.
2016. márc. 27. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%

Ehhez a testmagassághoz normális testzsírszázalék mellett 74 kg az ideális. Az ideális intervallum 67 kg-nál kezdődik, a még éppen egészséges kategória 59 kg-tól. Tehát még éppen-éppen...

Két lehetőség van. Hogy melyik áll fenn, akkor lehetne tudni, ha tudnánk, hogyan fogysz, esetleg látnánk rólad előtte-utána képet.

1. Súlyos önképzavar. Anorexia. Gondolom, nem kell megmagyarázni. Ha 1200 kcallal fogytál, úgy, hogy mellette sportoltál is, az koplalás, az mutat némiképp ebbe az irányba.

2. Skinnyfat vagy... Vagyis voltál. Vékony, zsíros. Tehát valóban volt rajtad felesleges zsír, de izom alig. Ebben az esetben pár kg izmot nem ártana felszedned.


Fontos fokmérő lehet a menzeszed. Ha korábban rendben volt, de ezalatt rendszertelenné vált, akkor kezdhetsz aggódni. A szervezeted már akkor reagál a kóros fogyásra, amikor neked még eszedbe sem jut a lehetőség.

Ha továbbra is rendszeres, akkor no para. De egy kis izom esélyes, hogy elférne még rajtad. ;)

2016. márc. 27. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ahogy az előző írta, ha van rendszeres menstruációd (fogamzásgátló nélkül), akkor rendben van. De semmiképp nem kéne már tovább fogynod, csak tartsd ezt a súlyt. Hidd el, biztos vékony vagy.
2016. márc. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Szerintem 3-4 kilót nyugottan felszedhetsz. Legalábbis az alapján, ahogy írtad. Ha nem nagy szemtelenség, lehetne kèrni rólad e-mail-ben egy olyan képet, amin az alakod látszik? Arcodnak nem kell, csak hogy tènyleg kéne az a kis plusz.
2016. márc. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!(:

Igyekszek izmosodni. Említettem, hogy sportolok, ez magába foglal heti 3 alkalom erősítő edzést, hol saját testsúllyal itthon, hol gépekkel és súlyzókkal a konditeremben.

Most kicsit bűntudatom van a hétvégi Húsvéti bűnözés miatt, de igyekezni fogok növelni a napi kalóriabevitelemet mert már nem csak ti említettétek.

Sajnos esetemben a menzesz nem segít az egészségem megítélésében. Kicsit több, mint egy éve jött meg először, azóta ha ötször megvolt. Sosem volt rendszeres, akkor sem, amikor több, mint tíz kilóval többet nyomtam, de a nővéreimnek és két év kellet mire rendszeres lett és beállt, ezért nem mentem még orvoshoz. Így viszont nem tudok erre hagyatkozni.

2016. márc. 27. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!