Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha úgy fogyózok, hogy napi...

Ha úgy fogyózok, hogy napi kb.1200 kalóriát eszem, akkor ha elértem a súlyom és elkezdek normálisan enni (nem zabálni csak normál mennyiségű kaját) ugye nem fogom visszahízni?

Figyelt kérdés
Jelenleg a súlyom 57-58 kg ,de nem tudom, hogy fenyeget-e ilyen "veszély" ? Természetesen mozgok mellé ;)

2016. márc. 27. 11:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Hízni a kalóriatöbblettől hízol. Ha egész nap zöldségeket "zabálsz" attól valószínűleg nem fogsz hízni mert kevés bennük a kalória, de ha mondjuk elkezdesz újból fehér kenyeret, cukrot, meg nasikat enni, akkor nem is kell belőlük olyan sokat fogyasztanod, hogy újból elkezd gyarapítani a kilóidat.

Nem árt ha egy darabig utána is számlálnod a kalóriáidat, ha normális ételeket, és nem szutykokat eszel, akkor tarthatod a súlyod, 2000 kalória alatt. Számold ki, hogy a te életkoroddal, súlyoddal és életmódoddal menyire lenne szükséged, adatok hiányában én ebben nem tudok segíteni.

2016. márc. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kérdés, mit tekintesz normálisnak, és milyen étrend mellett fogytál...

Ha ezzel a kcal bevitellel még sportoltál is, akkor az koplalás kategória, tehát fennáll az esélye, hogy a szervezeted tartalékoló üzemmódba kapcsol.

Ha emellett leetted, amit pluszban mozogtál, és a makrók is rendben voltak, akkor normális étkezés mellett nem fogsz visszahízni.

De ha azt tekinted normálisnak, ami mellett korábban meghíztál, akkor újra meg fogsz hízni.

2016. márc. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha visszatérsz ugyanarra az étrendre, amitől már egyszer elhíztál, akkor újra el fogsz tőle.
2016. márc. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én 80 kiló voltam, sok sporttal és kevesebb evéssel lefogytam 55 kilóra (161 cm vagyok). Azóta már nincs időm sportolni, az evés mennyiségére se figyelek oda, csak a minőségre. Tehát kerülöm a cukrot, de például fehér lisztet valamennyit eszek. 7 éve fogytam le, azóta 1-2 kiló jött vissza, de ingadozik. Stresszesebb időszakban 56, nyugisabban 57 kiló vagyok, ennél följebb nem megy, ha zabálok akkor sem.

Szerintem nem törvényszerű a visszahízás, de nem tudom min múlik.

2016. márc. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!