Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyni akarok. Sokat. Mi...

Fogyni akarok. Sokat. Mi történik akkor ha így próbálom meg?

Figyelt kérdés

Reggel, délben, este salátát ennék. (Saláta: jégsali, paradicsom, paprika, kígyóubi, reszelt répa, + kevés zsírszegény natúr joghurtból és fűszerekből készült öntet). Ezen kívül minden étkezésnél hozzátennék valamit a salátához. Pl. reggel mindig 1 db főtt tojást, délben 10-15 dkg natúr csirkemellet, p.mellet, vagy halat, vagy sovány főtt marhahúst. Este pedig csak a sali, esetleg 1 db főtt tojással. Plusz a reggeli tejeskávém, mert arról nem tudok lemondani. Néha egy kevés gyümölcs.

Sok a plusz rajtam, vagy 20 kg-ot le kéne fogynom. Irodai munkám van, tehát ülő életmódot folytatok, max. heti 3-4 alkalommal valami otthon végezhető aerobic szerű tornát beiktathatok. (Régen, amíg nem voltam ilyen dagadt, heti 6 alkalommal 1 órát tornáztam.)

Szerintetek így menne? Vagy baromság az egész?


2016. ápr. 19. 09:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Az elkèpzelès nem rossz, de kicsit több fehèrje kellene. Este pl sovàny tùró. Essenciàlis zsìrokat se felejtsd el. Pl. Lenmagolaj a salàtàra, es ne egyèb dresszing. Vagy ha van rà keret, akkor lazac, pisztràng, tilàpia filè.
2016. ápr. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, megfogadom a tanácsodat. :)

Nem tudom, hogy a vitaminok szedése befolyásol-e valamit? Amit naponta szedek: 1000mg-os c-vitamin, Béres Actival Extra, Béres magnézium 250mg+B6, és Omega3 kapszula.

2016. ápr. 19. 10:48
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem rossz, de miért félsz a zsíroktól? Nyugodtan ehetsz zsírosabb húsokat is, húsos zöldségleveseket. A reggeli tejeskávé jobb lenne tej helyett kókusztejjel, cukor helyett kevés mézzel. Ebédre (vagy vacsorára) saláta helyett laktatóbb lenne egy kis párolt zöldség. Délelőtt egy adag savanykás gyümölcs, ebéd előtt 1 órával. Salátaöntetnek legjobb az oliva- vagy más hidegen sajtolt olaj+citromlé+só+friss zöldfűszerek. Tojásból nyugodtan ehetsz többet is. Emellett még ajánlom a májat hetente egyszer (tele van vitaminokkal).
2016. ápr. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem meg fogod utálni a salátát, de még a zöldség szó hallatán is hányni fogsz.

Én mindenképp a saját étkezésedet javítanám fel. Mindent ennék de sokkal kevesebbet. És nyilván amiktől meghíztam pl nálam sok süti chips, azokat teljesen kiiktatnám.

Szerintem ez egy igen egyoldalú étrend. De te tudod hogy mit szeretnél.

2016. ápr. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kevés a zsír, a fehérje s főleg a kalória, ez elég durva koplalás. Az ételek amúgy jók, de tuti hiányzik jópár tápanyag, ha szinte semmit nem eszel egész nap...

Ilyet maximum pár napig csinálj, nem tartható. Vagy egészítsd ki ezzel-azzal, én fehérjét, zsírt, olajos magvakat adnék hozzá.


Értesz a ketogén diétához? Mert ha tényleg kevés a gyümölcs s a saláta sem több kiló, akkor ebből ketózis lesz, amibe nem célszerű ész nélkül belevágni, főleg koplalósan nem. Simán jöhetnek rosszullétek, izomvesztés is nyilván lesz így. Az izomgörcsöket a magnézium szedése miatt megúszod.

2016. ápr. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem fogod tudni tartani. Lehet, hogy lefogysz így, de utána mi lesz? Egy életen át akarsz reggel, délben, este salátát enni? Félév után hányingered lesz, ha csak meghallod a szót.


Alapvetően akármennyit kell fogynod, egy olyan életmódot kéne kialakítani, ami a fogyókúra végén is nagyjából tartható, különben pillanatok alatt visszaszeded a súlyod másfélszeresét.


Csak az egyik válaszolóra reagálnék: a méz és a cukor lényegében ugyanaz, a méz gyakorlatilag ugyanis cukoroldat. Ettől még csodafinom, szeretjük és egy csomó hasznos vitamin van benne, de diétás édesítőként pont annyit ér, mint a kristálycukor.

2016. ápr. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

# 5-ös, tudnál tippeket adni, hogy pontosan miket ehetnék még a fent leírtak mellé?

Nem akarok koplalni, régen azt csináltam azért, hogy 60 kiló alatt maradjon a súlyom, majd eljutottam arra a szintre, hogy ha megettem egy szem meggyet, az is meglátszott rajtam. Magyarán tönkrevágtam a szervezetem.

Egy idő után belefáradtam, hogy a helyes táplálkozástól is csak híztam. Ez vezetett oda, hogy most egy dagadt disznó vagyok. Hányok magamtól.

Amit fent írtam egyelőre csak egy elképzelés. Azért írtam még reggelire is a salátát, mert ki akarom iktatni teljesen a mindenféle pékárukat is az étrendemből, és nincs jobb ötletem reggelire, pl. édeset, zabkását stb. nem bírnék reggel enni, hányingerem van, ha csak rá gondolok. Egy időben mikor fogyóztam teljes kiőrlésű puffasztott búzaszeletet ettem reggelire, mindig 2 db-ot jól megpakolva csirke-, vagy pulykamellsonkával, zöldségekkel, néha pici sajttal, de itt azt is lefikázták. Cukor nélkül elvagyok, simán megiszom a teákat, vagy a reggeli tejeskávémat is nélküle, a szokásos délutáni feketekávémba viszont muszáj tennem legalább egy kávéskanál cukrot. A tejtermékek a gyengéim, de mindenhol azt olvasom, hogy azokat el kell hagyni ha diétázik az ember, legfeljebb a sovány túró fér bele. Tudom, a tej sem jó. Bár ha azt mondaná valaki, hogy a tejeskávém mérgező, azt akkor sem hagynám el, nem tudok nélküle élni, és nem is akarok.

A gyümölcsökről szintén mindenki azt fújja, hogy csak nagyon keveset, pedig imádom őket. Akkor mégis mit egyen az ember lánya, ha le akar fogyni?

2016. ápr. 19. 18:10
 8/8 anonim ***** válasza:

"A tejtermékek a gyengéim, de mindenhol azt olvasom, hogy azokat el kell hagyni ha diétázik az ember, legfeljebb a sovány túró fér bele. Tudom, a tej sem jó. "


Csak jelzem, hogy a tej ki lett kiáltva közellenségnek, de nagyjából értelmetlenül.

12-13 kilót fogytam (oké, ez nem olyan irdatlan sok, de 160-as magassághoz 62 kilóról mentem 50 alá) úgy, hogy minden reggel bevágtam pár deci tejet (néha müzlivel). Ebédre általában zöldségragu, főzelék (nem lisztes) és valamilyen fehérjeforrás (tofu, sajt, szejtán stb.). Vegetáriánus vagyok, ezek helyett persze vegyes étrendnél mehet minőségi hús is. Vacsira aztán jött a saláta, tojással, ritkábban falafellel (csicseriborsófasírttal), olívás öntettel, aszalt paradicsommal vagy sajttal - attól függően, ebédre mi volt.

Étkezések közt gyümölcsöt, kis adag olajos magvat, nyers zöldséget ettem. Mindemellé elkezdtem intenzívebben mozogni, így sikerült a fogyás mellett feszesebbé, izmosabbá válni. Ja, az egész beletelt 9 hónapba, de nem bántam.

2016. ápr. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!