Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Zsír fogyasztás?

Zsír fogyasztás?

Figyelt kérdés
Mi történik ha zsírt eszek,mármint sertészsírt,mi lesz belőle mivé alakul át a szervezetembe.gondolok itt a szalonnára ,kisült zsírra amit kenyérre lehet kenni.elraktározodik vagy csak atmegy rajtam.

2016. ápr. 20. 10:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Elraktározódik/Fehérjével hasznosítható. (A raktározás fehérje nélkül a felhasználás csak fehérjével megy végbe) Emiatt nem ajánlott a ch-t zsírra cserélni, ha a fehérjebevitel alacsony.

Főleg, hogy

a ch 1 grammja 4kcal

a zsír 1 grammja 9kcal)

2016. ápr. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Normál esetben hasznosul, ahogy kell. Nagy baj van, ha csak átmegy az emberen, viszont nem raktározódik el, ha nem eszik túl sokat az ember.

Az esszenciális zsírok és a zsírfajták megkülönböztetése nem az én asztalom, így erről nem tudok mesélni, de zsírt feltétlenül ennünk kell a normális működéshez. Azt nem tudom, mi történik, ha ez kizárólag sertészsír, bizonyára nem jó, viszont részben nem gond, legalábbis sokak szerint nem, nagy mennyiségben sem, egyszerűen energiaként hasznosul. Én nem fogok igazságot tenni, de az én szervezetem számára jónak tűnik a sok jóféle telített zsír, bár a sertészsír pont nincs közte.

2016. ápr. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

#1: De miért fontos, hogy a zsír több kcal grammonként? Ezt sosem értettem. Ha N kcal zsír valakit SOKKAL jobban laktat, mint N kcal cukor (amire komoly esély van, a zsír általában jobban laktat s nincs inzulinválasza), akkor még a kalóriát nézve is jobb zsírt ennie, amennyiben problémái vannak az elég alacsony kalóriabevitellel.

Így is, úgy is egy csomó kalóriát kell ennünk naponta, miért baj, ha nem kalóriaszegény ételekből eszünk egy tonnát, hanem zsíros cuccokból jóval kevesebbet?

Az OK, hogy különbözőek vagyunk s egyeseknek jobban passzol a kevés zsír, vannak ennél érdekesebb dolgok is. De alapvetően semmi gond nincs azzal, ha egy étel tömény. S a legtöbben nem töményen eszik a zsírt sem, persze van, aki igen, azzal sincs baj. Egy csomó ételem kalóriát nézve 90% fölötti zsírtartalmú és fogyásra igen jó.

2016. ápr. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

#3


Azért fontos, mert vannak olyan "merész emberek" akik diétás célzattal mennyiségi 1:1 átváltást csinálnak, és olyanok is akik szerint a zsír 0 kalóriás makróként viselkedik, ha hízásról van szó.

2016. ápr. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

3!


"Okos" vagy. "Gratulálok" Zsírral tömöd magad, lehet lefogysz tőle, ha deficitben vagy, de majd nézd meg a véreredményed utána. Vékony leszel, de beteg. Ha egészséges akarsz maradni, alacsony CH, magas fehérjebevitel kell és zsírokból csak annyi, amennyi feltétlenül szükséges. (esszenciális zsírok)

2016. ápr. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Dehogy leszek beteg :D 4 évtizede eszem sok zsírt (most pont kevesebbet) és sosem voltam komoly beteg, de sok éve meg se fáztam. Rengetegen élnek évtizedek óta sok zsíron, ez már bizonyított.

Most szálkásításkor minimalizálom a hozzáadott zsírt, muszáj. Sokkal kevesebb zsírt fogyasztok, mint korábban, ez persze tömegeléskor majd megváltozik :) A zsír jó energia, a testemnek nem lesz baja semennyivel, csak használjam el. Ez amúgy a szénhidrátra is igaz, ha valakinek az passzol, teljesen OK 1000 gramm szénhidrátot bevinni, ha egyszer kell a sok energia és a delikvensnek a szénhidrátra alapozás fekszik.


Mindenki csinálja úgy, ahogy neki jó.

Én sokkal rosszabbul vagyok a sok szénhidráttól (enervál, éhessé tesz, közérzetet ront, lenyom, durva esetben pedig ténylegesen rosszul leszek tőle kissé. igen egészséges típus vagyok, kibírom, de rossz. szeretek a testem jelzéseire hallgatni, az a helyzet), energia pedig kell.


De nekem mindegy, ki mit gondol. Annyira jobban érzem magam így, hogy engem 6 ökörrel sem lehet visszavontatni a nyomott, számomra fogyásra totál alkalmatlan szénhidrátos stílusba :D


Csak az szomorú, hogy az emberek alapvetően rossznak tartják a szénhidrátszegény étkezést. Én is sajnáltam, hogy csak a kényszer vitt rá az akkora mértékű szénhidrátcsökkentésre, ami számomra ideális.

2016. ápr. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kiegészítem, hogy nyilván nem a sok zsír miatt nem vagyok beteg, a génjeim jók.

Sajna évtizedekig rosszul is ettem, akár az átlagember, bár azért igyekeztem a tudásom szerint. Most sokkal, sokkal okosabb vagyok, szerintem kialakult az étrendem, maximum finomhangolásra van szükség, pl. hogy ne egyek annyi édességet. Sok vizet nem zavar, de mégse az igazi így.

2016. ápr. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!