Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha fogyókúrázni szeretnék,...

Ha fogyókúrázni szeretnék, akkor a zöldségeket baj, ha tejföllel keverem?

Figyelt kérdés
Szülés után lement 18 kg. Szeretnék még 10 kg-ot leadni,azzal szeretném kezdeni az étrendváltoztatást,hogy bevezetem a sok zöldséget tészta,krumpli,rizs helyett. Eddig csak ezeket ettem szinte,zöldséget szinte semmit. Viszont sem nyersen,sem párolva nem bírom megenni, csak ha megfőzöm és utána tejföllel megsütöm. Így is fogyhatok,vagy a tejföl miatt nem? Van értelme egyáltalán? :)
2016. ápr. 28. 21:30
 1/10 anonim ***** válasza:
túl sok tejföl bekeverhet, a magas zsírtartalma miatt. párolt zöldség miért nem jó? kicsi só, bors kell rá, és kész is. ennél jobb nincs
2016. ápr. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

12% -os tejföl


100g = 142 kcal

zsír = 12 g

szénhidrát = 4 g

fehérje = 3,4 g


Ezek a tejföl adatai. Ha megfelelő mennyiségű kalóriát eszel ami a fogyáshoz kell (kinek mi, nekem pl: napi 1200 kalória érték a határ)

Ha benne vagy a kalóriakeretedben akkor a tejföllel nem lesz gond. Mondjuk a rizzsel, krumplival sem.

Én eszek spagettit is, és fogytam 14 kilót.

2016. ápr. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Próbáltam már azt is többször,de egyszerűen nem bírom megenni. Csak forgatom a számban,majd'hogynem hányingerem van tőle. Ezt a tejfölös zöldségkeveréket megtudom enni,szeretem is. Más ötletem nincs mivel tudnám helyettesíteni a felsoroltakat.. Ha egy egész tepsi zöldséghez rakok egy kis dobozos tejfölt az is bekavarhat? Akkor ezt a módszert el se kezdjem?
2016. ápr. 28. 21:43
 4/10 anonim ***** válasza:
ha a keretedbe belefér, eheted, csak ekkor figyeld mennyi tejfölt használsz, mert a magas zsírtartalommal a makróid aránya felborulhat. a túl sok zsír sem jó.
2016. ápr. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Kalóriaszámolás Sosem volt az én reszortom,de köszönöm! Eddig is figyeltem az étkezésre,mennyiségre is persze,így sikerült leadni a kilókat,de az utolsó 10-el bajban vagyok,a krumpli,rizs,tésztát meg még nem sikerült száműznöm,pedig sztem ez a bibi. (nálam legalább is).. :)
2016. ápr. 28. 21:47
 6/10 anonim ***** válasza:

sem a rizzsel, tésztával akár a tejföllel nincsen gond, csak ki kell alakítani egy megfelelő étrendet. főleg mikor már nincs nagy súlyfelesleg, max.10kg, akkor kell csak igazán jól összerakott étrend. Alacsony CH, magas fehérje, és minimális zsír. (esszenciális zsírok magvakból, olajokból pl.)


Neked relatív kevés a felesleged, ezért ahhoz hogy azt leadd, rendkívül oda kell(ene) figyelned a makrótápanyok helyes összetételére, mert ezek nélkül nagyon-nagyon nehezen fog lemenni az utolsó pár kiló.

2016. ápr. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A makrók valóban fontosak, de a deficittől fogyunk és energia azért kell. S emberfüggő, kinek mi az ideális. Egyáltalán nem kell minimális zsírt enni, nem is mindenki akar olyan sok szénhidrátot enni, amennyi azzal jár (a fehérjét nincs értelme extrém magasra vinni), nincs is a zsírral gond, jó energia. Persze van, aki nem bírja, az eheti a minimálisat és több szénhidrátot, az se rossz.


A tejfölös zöldségben nem látok nagy gondot, de nem vagyok nagyon képben a tejtermékekkel kapcsolatban. Azt tudom, hogy soknak azért rendesen van inzulinválasza, a tej pedig nem igazán való embernek, de hogy ki mennyire szigorú, az azért egyéni döntés. Olyan vészesnek nem tartom őket, bár én magam csak keménysajtot és vajat eszem, azt sem sokat. Megoszlanak a vélemények s amúgyis, ki mit vállal be... A túlzott szigor lelkileg sem jó.


Sok zöldség pedig igen remek nyersen, de ugye ez is ízlés dolga. Párolva én sem enném meg a zöldségeket, általában főzve se, én sütöm őket, ha nem nyersek. Amibe megint bele tudnak kötni egyesek, de hol érdekel az engem? Fogyni lazán tudok így, tapasztalat, de evidens is, ahhoz "csak" deficit kell. Természetesen a zsírmennyiségre vigyázni kell, de minimálisnak nem kell lennie.


Abban biztos vagyok, hogy sokkal jobb, ha tejfölös zöldséget eszel, mintha semmilyet, már ha nincs bajod a tejtermékekkel.

2016. ápr. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én pont a magasabb kalóriatartalma miatt nem tejfölt használok, hanem kefírt vagy natúr joghurtot.

De inkább a kefir a jellemző...sokkal alacsonyabb a kalóriatartalma, próbáld ki azzal inkább :)

Én néha egy nagyon pici mustárt is nyomok a kefirbe a salátahoz és imádom az ízét. A majonézt hanyagold mert az magasabb kalóriatartalmú jóval a mustárhoz képest. :)

23L

2016. ápr. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Natur joghurttal csinalnam en is. Az izelmeny hasonlo lesz :) esetleg lehet kapni medve light kremsajtot, egesz jok az ertekei, azzal probalnam meg meg.
2016. ápr. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Erre nem is gondoltam,pedig szeretem a kefírt is,natúr joghurtot is. De jó,hogy írtatok! Köszönöm Mégegyszer! :)
2016. ápr. 30. 22:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!