Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ex-fogyózók:Hogyan álltatok...

Ex-fogyózók:Hogyan álltatok vissza súlytartásra?

Figyelt kérdés
Saját tapasztalatokra lennék kíváncsi :) Hogyan álltatok vissza súlytartásra? Jött vissza valamennyi kiló? Mennyiről indultatok?

2016. máj. 3. 19:16
 1/5 anonim ***** válasza:
99 kilóról indultam tavalyelőtt ősszel, tavaly ilyenkor 85 kiló voltam augusztus végére 82, kb 14% testzsírral, megroppant a gerincem edézsközben mostanra kezd tünetmentes lenni, ma reggel 97 kiló voltam. Szerintem valamennyi visszajött... :D
2016. máj. 3. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82-ről mentem le 61-re, most 66 vagyok 68-ról. Ha elérem az 58-60-at, akkor folytatom a diétát, csak valamennyit emelek a tápanyagértékeken, míg be nem áll. A visszaállás azért nem jó szó, mert anno visszaálltam, és ennek következtében a súlyom is :D Úgyhogy ez van, diéta...
2016. máj. 4. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Tavaly februártól szeptemberig a saját egyszerű szénhidrátszegény diétámmal lefogytam 122 kilóról 91-re, ott megállt, majd karácsonykor nagyon elszaladt velem a ló és visszaszoktam az édességzabálásra, pár hónap alatt visszajött 5 kiló :) Mostanában leálltam vele és azt csinálom, amit tavaly, csak többet mozgok, mert már sokkal jobb, mint kövéren. Le akarok fogyni 85-re, ez a végső cél. Most újra fogyásnak indultam :)


Azt látom, hogy sajnos az édességekkel továbbra se bírok zöldágra vergődni, egyszerűen függő vagyok, úgyhogy nagyon kerülnöm kell őket, nálam ez a kulcs és a minél több mozgás.

2016. máj. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Érdekes válaszok vannak, sokfélék az emberek :)

Nekem még nem fejeződött be a dolog, utána pedig tömegelni fogok, de mivel már évek óta szinte sosem fogyok, s ez alatt volt odafigyeléstől ereszdealahajamig minden, van némi tapasztalatom a súlytartásomról. Stagnáló típus vagyok, így nekem a súlytartás egyszerű, egészen enyhe túlzással akárhogyan eszem, súlyt tartok. De nagyjából be is tartom a választott és szeretett életmódomat, ami elég jól laktat s végképp nem kell félnem a hízástól. Ha odafigyelés mellett fogyáskor is pompásan jóllakott vagyok egész nap és bőven elég élvezetet merítek az étkezésből, akkor miért szállnék el később?

A könnyebben hízóknak kicsit más, de mindössze a kaléóriatöbbletet kell elkerülniük. Sokat segít, ha életmódot váltottak. Nyilván amivel egyszer viszonylag gyorsan meghíztak, azzal meg tudnak hízni másodjára is, sőt, lehet, hogy könnyebben, a testük változásai miatt.

De a kövérség megelégelését s az ebből kiinduló fogyást lehetőségnek látom arra, hogy az ember egy sokkal jobb, egészségesebb életmódra váltson, aminek nem a jó alak az egyetlen előnye...

2016. máj. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Én most vagyok úgy, hogy elértem a kívánt súlyt (-15kg után) és szeretnék átállni a súlytartásra, ezért vagyok kíváncsi a tapasztalatokra :) Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.

Mondjuk nekem nem volt hatalmas súlyfeleslegem, 67kg-ról indultam. Inkább magammal nem voltam megelégedve, mivel korábban sportos alkat voltam és vékony is. Besokalltam és azt mondtam, hogy újra önmagam akarok lenni :) És sikerült is.

Igazából szerintem már soha többé nem fogok úgy enni, mint azelőtt. Egyáltalán nem is kívánom például a gyorsételeket. A kenyeret (lisztet), tésztákat teljesen kiiktattam az életemből és a cukrot is (édesítővel helyettesítem, a vércukrom is normális végre). Szóval az életmódváltás abszolút megvalósult. Nekem inkább a rendszerességgel, vagyis annak hiányával van a probléma.

2016. máj. 4. 12:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!