Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ma csak édességet ettem,...

Ma csak édességet ettem, feljöhetett ettől fél kiló plusz?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Szomorúan konstatáltam így a fogyókúrám végén, hogy fél kilóval nehezebb vagyok, mint tegnap ilyenkor (holott például tegnap több folyadékot ittam).

Mandulaműtétem volt, emiatt az orvos azt tanácsolta, hogy hideg ételeket egyek és sok fagyit.

Nos ma elég sok édességet ettem, mivel ezeket hozták nekem a boltból.

315g zsírszegény Szívecske málnás joghurt (100g/92kcal)

Vanilia-csoki-eper-puncs jégkrém (kb.2 gombócnyi).

1db picike mandarin

0.5l tej hidegen, kevés édesítővel

1 pohár hideg energiaital (kb. 2.5dl) 2.7kcal/100ml

1 csésze kávé hidegen



2016. máj. 4. 16:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha egy nap kétszer megméred a súlyodat is elõfordulhat még akár több mint 1 kg eltérés is a két adat között. Nem hinném, hogy ettõl hiztál volna egy dekát is ha csak ennyi volt a napi kajád.
2016. máj. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ennyit ettem, mert nem nagyon kívánom most az ételt, meg elég érzékeny is a torkom. A mandarin is elég necces volt, pedig puha volt.

Általában naponta 2x mérem magam. Egyszer reggel és egyszer délután. A délutáni eredményt mindig ugyanakkor szoktam nézni, és abból ki tudom kalkuláni, hogy reggelre mennyi leszek. Eddig mindig bejöttek a számításaim +-10 deka különbséggel.

Talán a szénhidrát megköthetett valamennyi vizet a szervezetemben? Vagy nem értem, hogy mi okozhatta ez. Nem érzem, hogy olyan sokat ettem volna.

A jégkrém dobozán sajnos nem volt kalória feltűntetve, de kb. 6-7 evőkanálnyit ettem belőle vagy annyit sem. Nem hiszem, hogy az olyan sok lett volna. Legalábbis én nem éreztem annak.

2016. máj. 4. 17:45
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy megettél 5000 kcal-t, akkor pedig nem híztál fél kilót, ennyi. A fizikai törvényeit a te tested sem tudja áthágni, azt hiszem.


Igen, a szénhidrát sok vizet meg tud kötni. Feltöltődnek a glikogénraktáraid, grammonként 4 gramm víz... Egy izmosabb embernél ez jópár kiló is lehet. Persze ahhoz valamirevaló szénhidrátot is kell enni, nem egy fagyit, egy mandarint és egy joghurtot... :D A legszigorúbb fogyókúrás napjaimon jóval több édességet eszem, igaz, szénhidrátszegényeket. Ma pl. barackos-csokis-diós sütit ettem ebédre. De ha kilengek, az durva.

Hogy fogy-e mellette az ember vagy sem, az a kalóriaegyenlegtől függ. A súlyom a víz miatt felugrik, persze, amikor egy napra megtízszereződik a szénhidrátbevitelem (bár ez nekem nagy kalóriaugrás is, mert a másik 2 makrotápanyag sem csökken), majd visszamegy.


De ha ennyire nem tudod helyiértéken kezelni a súlyváltozásokat, akkor ne mérd magad napi kétszer. Úgysincs értelme.

2016. máj. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Tejet miért kellett édesíteni?
2016. máj. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
4-es: Nem értem, hogy miért olyan nagy baj, de kérdésedre válaszolva így hozták be nekem a kórházba a szüleim. Gondolom kedveskedni akartak, mert kiskoromban mindig cukros tejet ittam, amikor beteg voltam.
2016. máj. 4. 18:37
 6/8 anonim ***** válasza:
Azért baj, mert minél édesebben eszel/iszol, annál jobban idomul hozzá az ízlelésed, s egyre több és több kell ahhoz, hogy édesnek érezd.
2016. máj. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#6: Ez azért nem így van, akkor az öregek már szirupokon élnének, nem?

Nagy édességező vagyok, a napom fele gyakran édesség. Jóféle, saját, de az.

Folyamatosan csökken az édességigényem, mondjuk dolgozom rajta :D De a nálam is sokkal nagyobb édességrajongó párom édességigénye igyekezet nélkül épült le. Most feleannyi édesítés kell a csokiszószába, mint pár éve. Igaz, nem cukrot használ, hanem xilitet, s mivel igen csórók vagyunk, lehet, hogy takarékosan, bár ezt még nem vettem észre...

Azt helyeslem, ha kihagyjuk az édesítést abból, amibe nem kell, de a tej magától csak egész picit édes s ha valaki édesen szereti, akkor nekem logikus, hogy édesíti.

Ha a palacsintát édesen akarom enni, én is édesítem, ha sósan, akkor nem...

S vannak napok, amikor az ember édességet eszik és nem is érdekli az egész. Ha legalább megválogatja az édesség és az édesítő fajtáját, már jobb.

Nem tudom, milyen édesítő, de a tejcukor simán lehet sokkal rosszabb...

2016. máj. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Folyékony energiamentes édesítőről beszélünk :) Szerintem még mindig jobb édesítőt használni, ha az embernek "édességhiánya" van, mintha megenne egy tál csokit.

Egyébként abszolút nem kívánom tőle jobban az édes ízt, inkább csillapítja azt.

2016. máj. 5. 18:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!