Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha fogyokura idejen tenyleg...

Ha fogyokura idejen tenyleg durvat bunoztem (csoki es mas edessegek) es buntudatom van, ha sporttal most elegetem a felesleges kaloriakat, az valtoztat a helyzeten?

Figyelt kérdés
Ugy ertem, akkor hizni mar nem fogok tole, ha egyszer utana elegettem annyi kaloriat? Pl 600 kcal edesseg, ra 600 kcal veszteseg sporttal. A valaszokat megkoszonom.

2016. máj. 26. 16:52
 1/5 A kérdező kommentje:
Bocsanat, rossz temaba irtam:(
2016. máj. 26. 16:53
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen, ha elhasználod az energiát, akkor nem hízol tőle.

Fordulj orvoshoz, amit leírsz, az az anorexiások egyik tipikus módszere. És nem, nem kell soványnak lenned ahhoz, hogy anorexiás legyél.

2016. máj. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen anorexia, énis van h 4-5 hetente 1x bebűnözök egyet, ilyenkor egybe ledurran vagy 2000 kcalnyi nutella v hasonló, biciklizek 2 órát, a többit meg elkönyvelem zsírnak és kész. :D
2016. máj. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez neked bűnözés? Bár csoki- és édességfüggő. Ezért eszem saját készítésű piskótatortát és csokipudingot, ami remekül belefér a diétámba (ja, jó diétát is kell választani, ha az ember nagyon édesszájú, már ha lehet. nekem szerencsém van, szeretem a zsírt s nem igénylek sok szénhidrátot).


A bűntudat az nagy gond, azon nem tudom, mi segít. Ha elégeted a bevitt extra kalóriákat, akkor nem nagyon hízhatsz tőle, de nem tudod pontosan, mennyit égetsz (sok oldal túlbecsüli ezt s persze mindenki más kalóriamennyiséget éget ugyanazzal, bár nem mindenki fut ugyanolyan gyorsan, szóval ez bizonytalan), ráadásul az édesség miatti hormonális változások s ki tudja, mik állítólag egyeseknél azért bekavarnak. Bár nem tudom, pontosan hogyan, de nem mindenkinek mindegy, hogy mit eszik, ha fogyni akar, már az egészségi s jóllakási vonatkozásokon túl. A test komplikált rendszer.

Annyira, hogy ha pl. én beviszek pluszban 2000 kcal édességet, eszembe sincs változtatni, úgysem hízom tőle, tapasztalat. Ez azért kevesekre igaz, de van, akinél ilyenkor begyorsul az anyagcsere, másnap pedig jó eséllyel úgysem tud sokat enni, ekkor a test pofára esik s inkább fogy, mint nem. Humoros, de sokszor tapasztaltam már.

Sokan a szénhidrát hintáztatását tapasztalják jónak, többet esznek s mégis jobban fogynak. Szóval ezeket így nem lehet konkrétan megmondani...

2016. máj. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Egyébként úgy csinálom a sport terén a kalóriaszámlálást, hogy az időtartamnak csak a 70%át nézem. Így pl ha fél órát sportolok, az csak 21 perc kalória szempontjából
2016. máj. 26. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!