Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 30 kiló feletti felesleg...

30 kiló feletti felesleg esetén is a heti max 1kg fogyásra kell törekedni?

Figyelt kérdés
Ez volt a 4. hét hogy diétázok/tornázok. 2.3 kg-t fogytam ezen a héten.
2016. máj. 26. 23:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Az a lényeg, hogy ne koplalj és megfelelő fehérje és szénhidrát mennyiséget vigyél be. De a 30 kiló feletti fogyásnál lehet számolni nagyobb súlyvesztéssel, pláne , hogy az első pár kiló vesztés nagy részben víz.
2016. máj. 26. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nagyobb feleslegnél azért megvan az esély a nagyobb fogyásra is, de durván több általában nem várható, az efféle folyamatoknak megvan a maguk sebessége. Hallottam már tartós heti 2 kiló fogyásról, nagyon kövér férfi esetében. Azt nem tudom, hogy mennyire vesztett izmot, bár az étrendje jófajta volt e szempontból, de a durván nagy deficitnek meglehetnek a kockázatai (az persze irreális, hogy igazán sok menjen le izomból, ha a fehérjebevitel rendben van s nem kifejezetten koplal az ember, csak nagy a deficit). Leginkább emberfüggő, hogy tud-e valaki probléma nélkül főleg zsírból ennyit fogyni. Elvégre a heti 1 kiló is iszonyúan sok, nem is értem, miért ezt tekintik sokan az elvárt tempónak, napi 1000 kcal deficit szerintem igen kemény, ha kicsi a felesleg. Reális, de kemény feltételei vannak s nem mindenki tudja megvalósítani.


A többi héttel mi volt? A legelején, pontosabban amikor lecsökken az ételmennyiség vagy a szénhidrátmennyiség, simán lehet nagy a súlyvesztés, ez logikus, ebben sok víz és salakanyag lehet. A testsúly ingadozik, így egyenletes zsírvesztésnél megtörténhet, hogy az egyik héten szinte semmi, a másikon 2 kiló veszteség látszik a mérlegen...

2016. máj. 26. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A legelején lehet több, a megkötött víz is lemegy. Ha később megy le több, akkor lassítani kell, hiszen ennyi fogyás már nem zsírból megy, hanem főleg izomból. És ugyebár a felesleget nem az izom képezi, nem attól akarunk megszabadulni.
2016. máj. 27. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

4 hét alatt 9 kiló ment le eddig összesen...

1200-1300 kcal-t eszek, heti 3 aerob 2 súlyzós edzéssel.

2016. máj. 27. 08:22
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem az elejèn volt hogy lement 3 kg/hét is. Utàna beallt a heti -1kg. Most hogy csak 6-7 kg van vissza, màr 0.7-0.9 kg/het.
2016. máj. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!