Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen diétát ajánlatok, ha...

Milyen diétát ajánlatok, ha csak az a célom, hogy odafigyeljek az étkezésre?

Figyelt kérdés

Megpróbálkoztam azzal, hogy tudatosan egészségesen étkezem, de ez tartott kb két hétig, utána jöttek a párom kívánságai- lasagne vacsorára, töltött káposzta, stb.


Alapvetően szeretnék fogyni, de leginkább az adagokat kellene csökkentenem, mert ahhoz képest, hogy milyen kis filigrán alkatom van, mintha egy fekete lyuk lenne a gyomrom helyén, irdatlan mennyiségeket tudok egy helyben befalni.


Oda szeretnék figyelni, kicsit növelni a tudatosságot a kérdésben, és nézegettem mindenféle diétákat, de valahogy egyik sem tűnik túl hatékonynak/egészségesnek, főleg azok, amik valamely tápanyag teljes megvonásán alapulnak. A kalóriaszámlálást egyszer próbáltam, ott vesztettem el a dolgot, amikor próbáltam kimérni szépen, hogy pontosan mennyi g is az a két maréknyi barnarizs, hány kalória van vajon a 40g kevert darálthúsban és vajon a kimagozott, 4 darab paprika kalóriaértéke változik-e, mikor paradicsomos lében megfőzöm? Na, szóval ha nem előre megírt recepteket vagy nem a receptben foglalt alapanyagokat használom pontosan ugyanúgy, akkor kb számomra követhetetlen.


Milyen diétát javasoltok tehát, ami segítené az odafigyelést és ezáltal a fogyást?


Köszönöm előre is!


2016. máj. 31. 13:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Kalóriaszámolás... Főztél már nagyon vegyes zöldséglevest, ami 17 mérést jelent, míg elfogy? :D Szerintem sem embernek való, még ha én csinálom is (zöldséglevesnél nem mérek, eléggé hasonlít egyik a másikra). De én fogyni akarok s a makrókra is figyelek, hasznos.


Olyan életmódot válassz, ami neked jó. Ezt nem tudhatom, milyen, nagyon különbözőek vagyunk.

Ételcsoportok kizárásával semmi baj, amíg be tudod vinni az összes szükséges tápanyagot megfelelő mennyiségben s viszonylag könnyen.


Az, hogy sokat tudsz enni, mit jelent? TUDSZ keveset is? Mert akkor csökkentsd a mennyiséget és kész (persze a tápanyagbevitel maradjon megfelelő), egészség, hosszú élet szempontjából nem hasznos túlenni magunkat akkor sem, ha nem hízunk tőle.

Ha azért eszel indokolatlanul sokat, mert éhes vagy, akkor az étrended nem jó. A sok (főleg gyors) szénhidrát sokunkra ilyen hatású, de zsírral is remekül el lehet szállni, miközben annyira jól azért nem laktat. S van, akinek nagy térfogat kell, ha ezt tömény ételből próbálja megvalósítani, annak nem lesz jó vége.

2016. máj. 31. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Tudni elméletben tudok keveset is, a gyakorlatban ez nem szokott megvalósulni. Általában azért eszek sokat, mert sajnos (vagy sem) egész jó szakács vagyok, finomakat főzök, és jól esik, még az után is, hogy az éhségérzet rég elmúlt. Vagy ha esetleg unatkozom, szomorú vagyok, stresszelek, szóval ilyen érzemi hatásokra is mindig odaballagok a hűtőhöz.


Szeretnék valamennyire fogyni én is, de a súlyom (és főleg az eloszlása) egyáltalán nem vészes, sőt, de attól még a 3 évvel ezelőtti, kb 10 kilóval könnyebb énem egy kicsivel jobban nézett ki.


Mit jelent, hogy figyelsz a makrokra is?

2016. máj. 31. 17:23
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha még keresés szintjén állsz, olvass utána a GAPS és a WAPF étrendnek (Tápláló hagyományok). Utóbbi nem zár ki semmit, csak az értéktelen műkajákat és az üres kalóriákat. Én a GAPS szerint eszek és úgy fogytam le, hogy közben még egészségemen is rengeteget javítottam. Igazából nem diéta egyik sem, hanem gyógyító étrend, amit egy életen át lehet és érdemes követni.
2016. máj. 31. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!