Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A séta is fogyaszt, vagy csak...

A séta is fogyaszt, vagy csak a futás?

Figyelt kérdés

2016. jún. 10. 21:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A tempós séta nagyon jól fogyaszt - az andalgás nyilván nem. Én anno azzal fogytam le közel 10 kilót, hogy volt egy 4 hetes időszak amikor nagyon sokat gyalogoltam és az alatt elkezdett lemenni 5 kiló és még utána is folytatódott a másik 5-tel.

Nyilván hozzájön a szokásos szöveg, hogy az evésre is oda kell figyelni, de ez mindig igaz.

2016. jún. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kalóriát éget az is, csak persze kevesebbet. Nyilván önmagában nem fogyaszt, csak segíthet a deficitben (már ha nem éhesíti az embert nagyon). Én se fogytam heti 70 km sétával, pedig ott még hegymenet is gyakran volt. De ennyit lazán túl lehet enni.
2016. jún. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Tempós séta kis emelkedőn. Ez volna a leges legjobb
2016. jún. 10. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Egy kicsit komplikált, de a hosszan tartó (kb min 40 perc) tempós séta, gyaloglás (aerob edzés) jobban égeti a zsírt, mint a futás (cardio edzés). Mivel a futás jobban megterheli a szervezetet, a szénhidrátokat használja fel energiaforrásként a zsír helyett.


[link]

2016. jún. 11. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Ha meg nem viszel be szénhidrátot, akkor az izomzatod az energiaforrás futás esetén, és legvégső esetben nyúl a szervezeted a zsírhoz.
2016. jún. 11. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
4. nagyon jól írta, kis terheléssel, hosszan tartó mozgás kell ami az egész testet megmozgatja. Ekkor indul be a zsír energiává alakítása.
2016. jún. 11. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!