Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ezzel a módszerrel le tudnék...

Ezzel a módszerrel le tudnék fogyni?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 16 éves fiú vagyok most 95kg 175cm magas. 5 napja diétázom reg enor-al, mert eldöntöttem hogy le szeretnék fogyni. Nagyon rossz az hogy nem tudok semmit csinalni mert hamar elfáradok és még a lányok is elfordulnak tőlem a súlyom miatt. 2 napja mértem magam akkor csináltam ugye 3 napja és akkor tartottam minusz 3kg-nál. Na szóval a diéta mellet ha naponta futok előszőr 15percet, 1,7km-t addig amig nem birom normálisan tehát nem fulldokolva lefutni, addig ezt a távot utána pedig nyílván egyre többet. Ez mellet késöbb elkezdenék kondizni is. A kondiban "szállkásitó" edzéstervet csinálnék. Igen tudom hogy hivatalosan nem létezik szállkásitó edzésterv. Ez mellet maradna a diéta ami abból áll hogy tésztából egy kicsit eszek egyszer minden hónapban, nem eszek semmilyen kenyeret, semmi cukrot elhagytam az üdítőket és csak vizet iszok. Nem eszek krumplit sem, tehát szinte semmi szénhidrátot sem. Naponta 3x eszem reggelizek ebédelek és vacsorázom. Nasinak puffasztot rizset és hasonlókat eszem. Az érdekelne hogy így mennyit tudnék fogyni és mennyi idő alatt körülbelül?

2016. jún. 22. 03:30
 1/9 HalkHogen válasza:
65%

Értem, de melyik filmet keresed?! :D


Egyébként tiszta hülyeség diétával gyötörni magadat. Se tészta, se kenyér... Ráunsz az életre. Inkább a sportolást kell majd növelni és normálisan enni. Csakis ez a célravezető. A diétát rohadtul meg fogod unni, a sportolásra viszont rá fogsz szokni. Ez a nyerő.

2016. jún. 22. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ugye tudod, hogy nem csak a kenyér és a krumpli szénhidrát. A puffasztott rizs is az, nem a legjobb nasi. Ráadásul, ha fogyni akarsz minek nassolsz? De ha nem bírod ki, egyél inkább uborkát, vagy hasonlót helyette.

Mozgásnál szerintem ha nem megy tovább a futás, akkor állj meg és sétálj helyette. De 15 perc nem sokat ér, és saját példámbõl tudom, hogy nem fogsz fejlödni így.

Két nap alatt nem fogyhattál 3 kg-t, annak nagy része vííz lehetett. Ha szeretnéd írj rám, megpróbálok segíteni.

2016. jún. 22. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Noblesse Oblige ***** válasza:

Szia!


Szerintem a mozgásterved úgy rossz ahogy van. 15 perc nem mozgás. Az idő ami számít. 1 óra sétával is több kalóriát vesztesz, mint 15 perc futással. Szóval ha nem megy futás, akkor kezdetben csak sétálj! De az kitartson 1 óráig. Aztán ha már az megy akkor a futást érdemes úgy csinálni, hogy váltogatod a tempót. Intervallum edzésbe. 1 perc teljes erőbedobás, 1 perc laza kocogás. Így nem merülsz ki, de nem is állsz le. Esetleg még a biciklit tudom javasolni, ahhoz is jó a módszer.


Kajánál én azt mondom, hogy az jó, hogy cukrot kenyeret kiiktattad. De nem lehet nulla CH-t bevinni. És nem is kell félni tőle! A puffasztott rizs meg full CH!

Lefogyni a legkönnyebben úgy tudsz, ha ráállsz a zöldség-hús kombóra. És itt zöldség alatt nem a kukoricát értem. Rendes nyers zöldségek, saláták, tojás, hal, hús. CH-ból meg mehetnek olyanok, mint zabpehely.

Ha ez az étrend nehezen kivitelezhető, mert gondolom még anyu főz, akkor az is jó, ha húsból többet eszel és a köret egy részét salátával eszed.


A fogyásnál az első 6 kg-ot én nem szoktam számolni, mert az víz, és nem zsír. Mivel most álltál neki diétázni, ezért a szervezeted még zsírt nemigen adott le, ahhoz több idő és kitartás kell.


Ha meg rágcsálni akarsz, akkor én a nyers répát tudom meleg szívvel ajánlani.

2016. jún. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Rendben akkor inkább sétálok majd többet! Az evés általában igen anyukám főz tehát így igazából tojást szoktam enni és csirkemellet barna rizzsel. Salátát akkor ezentúl eszek a hús mellé.Zabpelyhet ennék, de nem tudom ismeritek e ezt a reg enor-t anyukám kezdte el de nem bírta így mondom akkor én is kipróbálom még van úgy 2,5 hétre elég utána már nem fogom szedni. Na a lényeg hogy ez tiltja a tejet és minden tejterméket a tésztát is, a gyümölcsöket is mert hogy cukor van bennük. Sportolni később elkezdenék valamit csak nem akarok úgy odamenni hogy alig bírok pár fekvőtámaszt megcsinálni. Rendben akkor azt még nem nézem de jó volt látni hogy valamivel kevesebbet mutat a mérleg :D Igen a témát elbasztam mert kiírtam egy másik kérdést is filmekkel kapcsolatban és az volt még a fejemben :D
2016. jún. 22. 12:48
 5/9 A kérdező kommentje:
2. Nassolok mert idáig konkrétan csak folyton zabáltam. A nassolás úgy néz ki hogy mondjuk ebéd és vacsora között ha rohadt éhes leszek akkor eszek egy kicsi ilyen extrudált rozskenyér szeletet vagy puffasztott rízset vagy kölesgolyót. Tehát mielőtt elkezdtem a diétát legalább 3x ennyit ettem mint most.
2016. jún. 22. 12:50
 6/9 Noblesse Oblige ***** válasza:

Én inkább azt javaslom, hogy napi 5x-i étkezés. És akkor nem kell nasi. 5 kisebb adag.

A reggeli lehet bőséges. Aztán tízórai. Ebéded fele. 5 órainál az ebéded másik fele. És szerény vacsora.


A fogyókúrás tabikban én nem hiszek. Anyám próbált ki mindenfélét, 0 eredménnyel. A leghatásosabb fogyókúrás csodaszer, a pohár víz. Étkezés előtt és után 1 pohárral. Sokkal kevesebb kajával is jóllakik mellette az ember. Ez eleinte kellemetlen lehet, ha nem vagy hozzászokva, de később nem tudsz már folyadék nélkül meglenni. És a sok víz segíti a fogyásod is!


A másik, a hirtelen diéta témaköre. Nagyon kevesen tudják magukat tartani ahhoz, hogy egyik nap rendesen étkeznek, másik nap pedig már új értékrendet követsz. Ez gyakran kudarchoz vezet, mert megijed a tested, hogy gáz van, azért más az étkezésed és így visszahajtod magad az eredeti koncepcióhoz. Én a fokozatos váltás híve vagyok. Tehát szép lassan leszokni a több kajáról, és fokozatosan csempészni be az új dolgokat az étrendbe. Ez tartósabb, mint a hirtelen sanyargatás.

2016. jún. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Rendben akkor így fogom beosztani a kaját. azért csinálom ezt mert van pár ismerősünk aki ezt csinálta és sikerült neki szépen lefogyni tőle gondoltam én is kipróbálom :D a vizet kipróbálom akkor kaja előtt és után. Furcsa de annyira nem hiányoznak a régi kaják amiket ettem. Néha rossz hogy mondjuk enne az ember egy jó kis gulyást kenyérrel vagy valamit de kibírom mert az lebeg előttem hogy le kell fogyjak. A krumplit is tiltja ez a diéta arról mi a véleményed? Normális vagy a krumpli annyira azért nem káros hogy semennyit ne ehessek belőle.
2016. jún. 22. 13:45
 8/9 anonim ***** válasza:

A krumplit manapság szeretek üldözni, nekem speciel nincs bahjom vele, de mivel a szénhidráttal igen, ezért csak kivételesen eszem :) Rengeteg krumplit ettem, majd évekre totál elhagytam s nem hiányzott. Van, akinek OK a drasztikus váltás. Kenyér, tészta se kell, annyira remekül meg lehet lenni nélküle, sokkal jobbakat eszem :D


Nos, nem írok regényt, pedig a témáról lehetne.

A fő, hogy találd meg a saját utad, ritmusod, s amit nagyon szeretsz s nagyon ragaszkodsz hozzá, arról ne tiltsd le magad hónapokra. Megpróbálhatod, de ne őrülj bele, ha kell, egyél egy kicsit. Legalábbis az én hedonista szempontomból ez a célravezető. Van, aki magára erőltet bármit, de sokunk csak dobnák az egészet túlzott szigor esetén. Hogy kinek mi a túlzott szigor, az nagyon változó.

A szénhidrátnak sem kell feltétlenül alacsonynak lennie, bár van, akinek nagyon jót tesz, ha lent tartja. Másnak rosszat, megint másnak pedig tökmindegy, kalóriával lakik jól, az összetétel merőben mindegy. Egészség szempontjából is bizonyára kinek ez kell, kinek az. Van, akinek nincs energiája kevés szénhidráttal, van, akinek nincs energiája sokkal. Ki kéne tapasztalni, neked mi a jó.


A pufirizs nassal semmi gond, ha nem viszed túlzásba. Enni úgyis kell, a rizs pedig OK étel, persze mértékkel (ami nem azt jelenti, hogy ne lehetne napi 1 kiló rizzsel fogyni, mert lehet, aktivitás kérdése. ezért gond, ha valaki általános dogmákat, mennyiségeket fogalmaz meg a táplálkozásban. az embereknek mások az igényeik. kevés fix dolog van).


Ha tudod, hogy nincs szálkásító edzésterv, akkor miért azt írod? :) A súlyzós edzés ugyanaz, max. az aerob kaphat nagyobb hangsúlyt ilyenkor, de mondjuk én máskor is ugyanúgy nyomnám, kell az.

2016. jún. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Rendben csak mert múltkor gulyás leves volt mindent ettem belőle csak krumplit nem és hát az úgy nem az igazi :D Dobni nem fogom mert igazából annyira nem hiányoznak az édességek meg az ilyenek. Az majd kiderül hogy jót tesz e vagy sem, energiám van nélküle is azért. Puffasztott Rizsből kb 2db-ot szoktam enni tehát nem egy egész zacskóval nassolásra :D


Edzésterv pedig pl hétfőn ilyen lenne:


Hát-bicepsz-vádli


Húzódzkodás/lehúzás nyak mögé: 4x10


Döntött törzsű evezés: 10, 10, 8, 8


Csigás evezés: 12, 10, 10, 8


Csigás letolás nyújtott karral: 12, 10, 10


Bicepsz állva kétkezes rúddal: 12, 10, 10


Ülve bicepsz váltott karral: 12, 10, 10


Koncentrált bicepsz: 12, 10, 10


Vádli állva: 25, 20, 15


Ülővádli: 25, 20, 15


A végére pedig egy kis kardio futópad vagy szobabicikli egy 30 percet minden nap.

2016. jún. 22. 15:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!