Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjek el mozogni/foly...

Hogyan kezdjek el mozogni/folytassam a fogyást?

Figyelt kérdés
Eddig lement ~20 kiló, ez nagyrészt az étrendmódosítás miatt egy kis mozgással. A mozgást nem tudtam beépíteni nagyon az életembe, mert nagyon rossz az állóképességem, ezen szeretnék javítani, de nem tudom, hogy milyen mozgásfajta lenne jó/ hogyan kezdjem el. (Még mindig túlsúlyos vagyok, azt olvastam, hogy pl a futással így nem igazán jó kezdeni)

2016. júl. 23. 20:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Seta
2016. júl. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Vagyis aerob edzes kicsit hamar kuldtem el

Olvas utana aztan mikor mar kicsit jobban birod akkor mehetsz terembe is edzeni

Kezdetnek eleg ha 1-2 busz megalloval hamarabb leszallsz

2016. júl. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszi!:)
2016. júl. 23. 20:19
 4/5 anonim ***** válasza:

Hasonlóak vagyunk akkor :) Nos, én mindig is szerettem gyalogolni, csak pont a 20 kiló fogyásom miatt ez is elmaradt, nem mozogtam kb. semmit (heti egy sétám volt, mikor próbára mentem). Úgyhogy most igyekszem minimum napi 1 órát gyalogolni, ami nagyon kevés, de nálam fejlődés. Apró futásokat is beiktatok, 63 kilósan azért már belefér :) Plusz heti 2-3 teljes testes edzés s igyekszem kicsike biciklitúrákra is menni, ma voltam az egyik szomszéd faluban, de szintemelkedéssel. Ez azért már valami.

Nekem is rossz lehet az állóképességem s a légzésem is, ezért nem tudtam futni vagy úszni soha, de még a nagy izmok edzésekor is kifulladok. Gyalogolni viszont 40 km is megy hegyen, az könnyű. Persze nagy emelkedőkön lassú vagyok és pihenek, de az nem baj. Nem tudom, egy kezdőnek ez hogy megy, én mindig szerettem túrázni, de mégiscsak sétálgat az ember, egypár km tuti neked is megy s lehet fejlődni benne.

Az ugrálós dolgokat viszont kerülöm, talán az apró futásokkal felhozom majd magam arra a szintre. 1 perc futás már megy egyben, ha koncentrálok s nem adom fel... Na, rendesen csinálva egypár hét alatt el lehet jutni 5 km futásig, sokaknak sikerült már, van hozzá edzésterv. De ha még sok felesleged van, akkor inkább gyalogolj még.

2016. júl. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A kerékpározás kellemes mozgási lehetőség. Kezdetben nyugis tempóban tekerj, aztán az állóképesség növekedésével lehet tempósabban, hosszabb távokat tekerni.
2016. júl. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!