Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szeretnék iskolakezdésre...

Szeretnék iskolakezdésre lefogyni. Van valami tippetek? 15/L

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok, 164 cm és 60 kg. Nem vagyok az a vészesen elhízott kategória, de a vékonytól is nagyon-nagyon messze vagyok. A lábaim an block undorítóan hájasak, de a hasamra és a karjaimra is akad zsír bőven. Úgy tervezem, hogy szeptember 1-jéig leadok 6-kgot, úgy már vékony lehetnék. Eddig szinte semmit sem mozogtam, és az utóbbi időben elég sokat bűnöztem (cukros üdítők, édesség). Szóval mostantól majdnem minden nap elmegyek futni, és lényegesen kevesebbet fogok egyértelműen édes dolgokat fogyasztani (nyáron azért nem zárhatom ki teljesen őket az életemből, hisz nyár van, minden tök happy). És este már nemigen fogok semmit sem enni. Van valami tanácsotok, tapasztalatotok ezen a téren? És hugyan fogyhatnék le úgy, hogy ne hízzam vissza?
2016. júl. 24. 19:28
1 2
 1/13 anonim válasza:
Tipp: ne zabálj annyit.
2016. júl. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

2. Tipp vagy kizarod teljesen vagy nem lesz belole szeptemberre semmi a futas nem fogyaszt az a szivnek jo

Az aerob edzes fogyaszt napi 1 ora kemeny seta mar ha vegig tudod csinalni mert a sipcsont mellett az izom kegyetlenul tud fajni

Ott a viz az is eleg happy

Az aerob edzes melle kell dieta kiszamolt etrend makrok nem kaloria szamlalas es sulyzos edzes hogy ne legyen logos borod utana

Amugy a 60 egyaltalan nem sok

2016. júl. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ja es meg annyi hogy a melled is kisebb lesz mivel az is zsir
2016. júl. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
0%
dagi
2016. júl. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Szia, tudom,hogy nehéz kizárni az édességeket,de próbáld meg,mert nem fog másképp menni :S Egyél gyümölcsöt,ha nagyon kívánod az édeset. Csak vizet igyál,tilos a cukros lötyi. Nyugodtan fuss attól is fogsz fogyni,minimum 30 percesek legyenek a futások,kocogva is jó csak csináld. Én egy hónapja csinálom és 6 kilót fogytam :) Számolom a kalóriát ,egy nap 1400kcalnál nem eszem többet,egyáltalán nem éhezem,napi 5x eszem ,sok zöldséget,fehérjét. Semmi kenyér,semmi cukor,semmi üdítő és a dinnyével is óvatosan,mert sok benne a cukor,úgyhogy két szeletnél ne nagyon egyél többet.
2016. júl. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Eletmodvaltas, de komolyan. Nekem ez valt be.

Ha lefogytal, ne kezdj ujra cukros, zsiros ipari hulladek elorecsomagolt eteleket enni, mert karba megy a kemeny munkad. Meglatod, hogy meg fogod szeretni a termeszetes, egeszseges eteleket.


Cukor helyettesitesere ajanlom a xilitet, eritritet vagy ha sajnalod ezekre a penzt, akkor normal bolti folyekony edesito. De az egeszsegre sose sajnald a penzt szerintem.


Reggelire lassan felszivodo szenhidrat alapu kajat egyel, nagyon fontos ez az etkezes es meghatarozza az egesz napodat. Persze van, aki megvan reggeli nelkul - en nem.

Lehet pl. aldiban, akar sparban is kapni ilyen csomagolt nemet rozskenyeret, de ez ilyen lapos kenyer es fullosan teljes kiorlesu. Nagyon jol eltelit. De kezdesnek az is jo, ha pl peksegben veszel rendes teljes kiorlesu kenyeret, es abbol reggelire 1-2 szelet sovany sonkaval, sovany sajttal, zoldsegekkel. Vajat, ilyesmiket ne hasznalj, ures kaloria. Ha mindenaron kenni akarsz valamit a kenyerre, akkor a cottage cheese nevu dolgot ajanlom, ez is kaphato minden nagyobb boltban, alacsony a kaloriatartalma. Nem is draga.


Ha edeset kivansz, akkor natur zabpehelybol zabkasat keszits, alacsony zsirtartalmu tejjel vagy vizzel erdemes fozni, utolag edesiteni, majd mehet bele par szem friss gyumolcs, 4-5 szem mandula peldaul, vagy cukrozatlan kakaoport is keverhetsz bele, ettol csokis beutese lesz.


Jo reggeli meg a tojas barmilyen formaban, ezt ha birod, kenyer nelkul is eheted.

Ha palacsintara vagysz, akkor erdemes edesitovel, zabliszttel kesziteni. Zabliszt nem draga egyebkent. Es ha tobb sutoport raksz bele, plusz kicsit surubbre csinalod a tesztajat akkor amerikai palacisntakat is lehet csinalni belole, en ezt jobban szeretem.

+ ha pl. gyors reggeli kell, ugorj be egy lipotiba, vannak dia wellness nevu peksutijeik, nekem a fahejas croissant a kedvencem. Nincs benne hozzaadott cukor es nem feherliszttel keszul. Szoval nem olyan nehez ez az egeszseges eletmod.


Ebed, vacsora eseteben erdemes minel kevesebb szenhidratot bevinni. Ebedhez meg mehet a barna rizs es hasonlo egeszseges koretek, peldaul csirkemellel es zoldsegekkel. De ebedre ehetsz neha tesztat is, ha az teljes kiorlesu es nem nagy adag.

De vacsorara mar a feherje + zoldseg kombot erdemes enni, pl a tojasrantotta is jo vacsora kenyer nelkul, vagy tonhalsalata, sovany hus parolt zoldseggel, fozelekek.


+ ha este edeset kivansz: sovany turo + edesito - ebbe mehet akar kakaopor, fahej, vagy reszelt citromhej, esetleg vaniliaaroma, ilyesmik. Szoval ez ilyen kremturo akar lenni, de estere kivalo, mert tobb feherjet es kevesebb szenhidratot tartalmaz.


Gyumolcsot tizoraira fogyassz. Napi 4 etkezes nekem eleg volt mindig, de ha nem birod ki uzsonna nelkul, akkor egy pohar kefir\natur joghurt vagy par szem mogyoro/mandula/ilyesmi (natur) belefer.


Bocsi, hosszu lett. Ha elolvasod, es megfogadsz nehany tanacsot, szeptemberre latni fogod a valtozast, ezt garantalom.

2016. júl. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ja es a mozgas. Nyaron erre ugye van idod. Szoval a helyedben minel tobbet lennek a szabadban, biciklizz, ussz amennyit tudsz es ahova lehetseges, menj gyalog.

Keress minel tobb szabadidos tevekenyseget, ahol tudsz mozogni. Igy szinte eszrevetlenul epited be a sportot a mindennapjaidba.


A futas nekem sosem volt a kedvencem, de ha te birod, akkor csinald. A legtobb fogyni vagyonak a konditermet szoktak ajanlani, nem hiaba. Ott tudsz kardiozni, majd erosito gyakorlatokat vegezni a gepekkel. Mindketto szukseges egy formasabb testhez, viszont fiatal vagy es ugy gondolom a futassal is formasodsz majd.

2016. júl. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem az étel minősége számít, hanem a mennyiség. Mivel a szervezeted kb. 1300 kalóriát éget el a fenntartásodra ezért az a lényeg hogy kevesebbet egyél annál, és még se mozognod nem kell, és ehetsz bármit,.


A fogyás kulcsa a mennyiség.

2016. júl. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Utolso ne adjal mar huly3 otleteket amivel csak art maganak feleslegesen ha csinalhatna jol is toletek jon a csoki fagyi meg gumicukor dieta igaz? Egyunk egynap 10 csomaggal biztos fogyni fog
2016. júl. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket, igyekszem megfogadni őket :)))

Egyébként 53 vagyok és 47-re akarok lefogyni, csak gondoltam akkor nem adnátok rendes válaszokat, csak "jó' vagy így" szövegeket xd

2016. júl. 25. 18:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!