Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha egyik nap nem eszek semmit,...

Ha egyik nap nem eszek semmit, másik nap meg sokat, attól lehet fogyni?

Figyelt kérdés
De úgy hogy a 2.evősnap részének kalóriatartalma ,a két napi kalóriaszükségletet ne fedezze. Pl ha 2ezer kell egy napra akkor 3000kalóriát enni minden 2.nap.Így két nap deficite 1000kalória lesz.

2016. júl. 27. 19:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, de mi értelme? Az egyik nap túl sokat fogsz enni, a gyomrod kitágul stb, puffadt leszel...
2016. júl. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez sajnos nem vezet fogyáshoz
2016. júl. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy fogysz, s lehetséges, hogy jóval többet, mintha elosztanád, de ehhez speciális működés kell, amit most nem taglalok. Az anyagcsere 1 naptól nem lassul, a deficit pedig elég határozott, ettől fogyni kell.


Viszont egy normál ember ettől kicsit (vagy nagyon) ideges lesz, szenved s esélyes, hogy az evős napjain bevadul.

Nem mindenki, elvégre az 5-2 is népszerű diéta (bár ott a 2 napon is esznek, csak 4-500 kcalt). Számomra elképzelhetetlen, hogy így táplálkozzak, pedig nekem durván hatékony lenne (némi extrapoláció alapján, hisz sosem próbáltam, de extrém túlevéstől is extrém nehezen hízom, főleg, ha utána keveset eszem. ilyenkor mindig fogyok, ha az átlag a kalóriagényem fölött van, akkor is), s könnyebben eszem semmit, mint keveset. Sokat pedig messze a legkönnyebb. De ez nem így működik, teljesen tartható, normális módszer kell az adott embernek...


S mit tudom én, miket okozna a szervezetben. Jó, 1-1 nap kihagyás nem olyan vészes, hogy nagy bajra számítanék, de azért mégis. De mondom, lelkileg tuti rossz lenne az emberek nagyon nagy részének...

2016. júl. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi !! Igazából a semmit nem evést sokkal jobban tolerálom mint a folyamatos alig-evést. És így legalább lehet jóllakni is az evős napokon,nincs hónapokon át tartó hiányérzet.
2016. júl. 29. 14:22
 5/8 anonim ***** válasza:

1500 kcallal azért már szinte mindenki elvan jó étrend mellett, iszonyú kövér férfiak is képesek ennyit enni néha, de neked ez alig evés? Rokonlelkek vagyunk, de én a nem evést sem bírnám. Nos, ezt tuti szinte senki sem ajánlja, de van, amikor az embernek különleges saját módszert kell találnia, ha sikert akar elérni. Úgyhogy én megértelek, de remélem, nem kell sokat fogynod, mert azért nem tuti, hogy ez jó a testnek (bár sok állatfaj sokkal vadabbul csinálja, itt sokat eszik, ott 2 hónapig semmit... az ember evolúciója alatt sem rendszeres napi evés volt, látható is, hogy a szervezet megoldja az étkezést, sokan pedig heti 1 napot böjtölnek s elvannak, szóval bizonyára kibírható az ilyesmi, ha valószínűleg nem is ideális).

De ami fontos, hogy utána vissza tudj térni egy rendszeresebb étkezésre - vagy lehet, hogy te az a fajta vagy, aki egy kis visszahízást 1-2 böjtnappal kezel? Akárhogyan is, mindig problémás lehet a súly megtartásában, ha nem életmódváltással fogy az ember. Ott majd észnél kell lenni és figyelni kell, mert ha megszokod, hogy ha eszel, az sok, s ezt alkalmazod naponta, az nyilván nem lesz jó. Ennyi plusz mozgást pedig bizonyára nem fogsz felszedni, bár az is egy opció.

Ahogy fogyáskor is.

2016. júl. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Sajnos tényleg ez van hogy ezektől a "lightos-reform" kajáktól csak ideges leszek, eszem a zöldséget- pufirizst meg nyögvenyelős csirkemellet azt is mértékkel stb ,és olyan mintha nem laknék jól soha, pedig rágcsálok valamit,de ott a folyamatos hiányérzet,az ennék még valami normálisat érzés.Az állandó édességvágyat meg hagyjuk, mert az a másik nagy probléma :D Ha meg lefoglalom magam egész nap munkával, jövés menéssel ,stb akkor a semmit nem evést jól tűröm,igazából nem érzek erős éhséget, energiamentes folyadékot iszok és kész. Sokat nem kell leadni csak max 6-7 kg-ot. Lehet ha sikerül, akkor átállok a heti 1 böjtnapra és az remélhetőleg szintentart.
2016. júl. 29. 21:44
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Máshogy is lehet ám enni :) Sosem ettem lightos kajákat, inkább jó zsírosakat és félig (szénhidrátszegény) édességen éltem fogyáskor is. Vannak lehetőségek, te is azt gondolod (helyesen), hogy a kalóriadeficittől fogyunk, akkor miért ne ehetnénk jókat? Nekem az egészségem is fontos, ezzel együtt simán ehetek élvezetesen, nem kell követni a tipikus fogyózó stílust ;)


Az édességvágyat egyébként jó eséllyel le is lehet építeni megfelelő étrenddel, s akkor csak a hedonista rész marad, miszerint finom, ízlik, enni akarod, de nem kaparod a falat a csoki után... Csak jó, eldöntöd, eléred, hogy beleférjen. Nagy különbség.

2016. júl. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én egészen jól tudok fogyni és súlyt tartani is jó kis zsíros ételekkel, és még jól is lakom. Kalóriát nem számoltam, csak áttértem egy paleóhoz nagyon közel álló étrendre, és már mentek is le szépen a kilók. A csirkemell+rizs+saláta étrendtől pár nap után én is kikészülnék.

A kérdéseddel kapcsolatban: lehet, hogy nálad működne, próbáld ki, nagy bajod nem lehet, max. rosszul leszel vagy nem fogysz, és akkor kitalálsz valami jobbat. Én biztosan nem bírnám, szeretek enni. Arra azért figyelj, hogy a zabálós napon se értelmetlen, tápanyagszegény ételekkel tömd magad, hanem duplaannyi fehérjét és zsírt fogyassz, mint a napi szükséges mennyiség, emellett pedig sok vitamindús ételt, és ha még belefér egy kis nasi, akkor mehet az is.

2016. szept. 4. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!